تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 12892 | تاریخ انتشار: 17:44:47 - جمعه 17 مهر 1394 | بدون نظر | |

محمدرضا عارف:

اصرار داریم به گونه‌ای عمل کنیم که ترکیب مجلس آینده تغییر کند

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: اصلاح طلبان باید بگونه‌ای در انتخابات مجلس عمل کنند که با تقویت همکاری دولت و مجلس شرایط مناسب تری برای پاسخگویی به مطالبات مردم در بخش های مختلف خصوصا در زمینه معیشت ,اشتغال،مسکن فراهم شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه کشور در مسیری در چند سال گذشته پیش می رفت که n00414157-bبسیاری از دلسوزان نظام را نگران کرده بود،گفت: جریانی از بعد از خرداد 92 با هر اقدامی که توسط دولت انجام می شود مخالفت می کند بخصوص دربخش‌هایی از مجلس دیده می شود که به جای همکاری با دولت برای پیشبرد اهداف مورد نظر دولت مانع تراشی می‌کنند به همین دلیل اصرار داریم در انتخابات مجلس بگونه‌ای عمل کنیم که ترکیب مجلس تغییر کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از اعضای کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استانها با اشاره به اهمیت شورای شهر و روستا به عنوان مرجع قابل اعتماد برای مردم و حاکمیت، گفت: از آنجا که انقلاب اسلامی ایران یکی از مردمی ترین انقلاب‌ها محسوب می‌شود باید تصدی گری امور حتی الامکان به مردم و نهادهای مردمی ازجمله شورا ها که در قانون اساسی جایگاه ویژه ای دارد سپرده شود .خوشبختانه در دولت اصلاحات یکی از مترقی ترین اصول قانون اساسی یعنی تشکیل شوراها عملیاتی شد.

وی شوراهای شهر و روستا را میراث ماندگار دولت اصلاحات دانست و خاطرنشان کرد: انتظار بود با تشکیل شوراها جایگاه مجلس شورای اسلامی ارتقاء پیدا کند و از درگیر شدن به مسائل روزمره و محلی دوری کند و به مسائل کلان کشور بپردازد اما عملا این اتفاق نیافتاد و بخصوص در شهرستان‌ها مشاهده می شود وظایفی که بر عهده شوراها است از سوی کاندیدای نمانیندگی مجلس به عنوان وعده انتخاباتی مطرح می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تعامل مثبت شورای عالی استان‌ها با مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: بعد از گذشت چند سال از فعالیت شوراها به نظر می رسد باید در قانون شوراها بازنگری صورت بگیرد البته منظور از بازنگری در قانون شوراها به منزله محدود کردن اختیارات شوراها نیست، بلکه باید ساز و کار روشن و شفافی درخصوص وظایف شوراها تهیه شود به طوری که حتی الامکان امور اداره شهرها و مسئولیت خدمات شهری به شوراها محول شود.

وی با اشاره به بعد نظارتی شوراها بر عملکرد شهرداری، خاطرنشان کرد: اگر در کشور ما نظارت را با مچ گیری اشتباه نمی‌گرفتند مطمئنا بسیاری از فسادها رخ نمی داد برخی نهادها به جای آنکه از وقوع فساد جلوگیری کنند تنها به دنبال مچ گیری هستند مطمئنا تا زمانیکه نگاه پیشگیرانه در نهادهای نظارتی وجود نداشته باشد نمی توان انتظار داشت فسادی رخ ندهد.البته باید زمینه شکل گیری فساد را با ساز و کارهای قانونی محدود کرد.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: کشور در مسیری در چند سال گذشته پیش می رفت که بسیاری از دلسوزان نظام را نگران کرده بود ولی با الطاف الهی و همت مردم روند گذشته در خرداد 92 اصلاح شد و بعد از این انتخابات در مردم حس امیدواری شکل گرفت که مسئولان باید تلاش کنند امید مردم به آنها حفظ و تقویت شود.

وی با اشاره به تلاش جریانی برای القاء حس ناامیدی در کشور ،خاطرنشان کرد: جریانی از بعد از خرداد 92 با هر اقدامی که توسط دولت انجام می شود مخالفت می کند بخصوص دربخشهایی از مجلس دیده می شود که به جای همکاری با دولت برای پیشبرد اهداف مورد نظر دولت مانع تراشی می کنند به همین دلیل اصرار داریم در انتخابات مجلس بگونه‌ای عمل کنیم که ترکیب مجلس تغییر کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: اصلاح طلبان باید بگونه‌ای در انتخابات مجلس عمل کنند که با تقویت همکاری دولت و مجلس شرایط مناسب تری برای پاسخگویی به مطالبات مردم در بخش های مختلف خصوصا در زمینه معیشت ,اشتغال،مسکن فراهم شود.

عارف در پایان با بیان اینکه تمام تلاش جریان اصلاحات و اعتدال باید ارائه یک لیست در انتخابات مجلس باشد ،گفت: جریان اصلاحات و اعتدال باید تلاش کنند مسیری که در انتخابات 92 آغاز شد پایدار شود تا زمینه بازگشت به گذشته فراهم نشود به همین دلیل باید در انتخابات مجلس با هماهنگی و وحدت به دنبال کسب اکثریت کرسی های مجلس بود.

انتهای پیام/عصرایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار