تکمیل سد خورشیدآباد مشگین‌شهر نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است

۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است

مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

کد خبر: 13045 | تاریخ انتشار: 12:26:51 - سه‌شنبه 21 مهر 1394 | بدون نظر | |

نامه سرگشاده روحانی اصولگرا به نمایندگان مجلس: مردم ادبیات سخیف، زشت و زننده را نمی پسندند

به بزرگواران یادآوری کنید، مردم هنوز در فقر و مشکلات ناشی از آنچه در سال‌های گذشته «کاغذپاره» خوانده می‌شد، گرفتارند و اکنون چشم به اقدامات دولتی دوخته‌اند که با شعار «تدبیر» مستقر شده و مأیوس کردن این مردم به چالش کشاندن انقلاب و نظام اسلامی است.511135_243

استاد اخلاق با اشاره به اینکه “ادبیات نمایندگان نشان‌دهنده شأنیت مجلس و مردم حوزه انتخابیه‌شان است”، درخواست کرد که خطر استفاده از ادبیات سخیف به نمایندگان گوشزد شود.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی بی‌آنکه اشاره مستقیمی به وقایع روز یکشنبه مجلس و تهدید صالحی از سوی حسینیان به مرگ کند، نامه‌ای سرگشاده به نایب رئیس مجلس حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نوشت که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

«نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با توجه به مسائلی که در مجلس پیش آمده و ارادت اینجانب به حضرتعالی، و با توجه به دلسوزی شما، اینجانب عرایضی را دلسوزانه به عرض می‌رسانم و اثرگذاری آن را از خداوند مسألت دارم. بیان این نکات در پیروی از اهل بیت (ع) است، چنانکه رسول‌الله (ص) می‌فرمایند «لا تحتقر احدا من المسلمین فان صغیر هم عند الله کبیر» ( هیچ مسلمانی را تحقیر نکنید) و نیز قال لقمان لابنه لا تحتقر احدا فان ربک و ربه واحد (هیچ‌کس را سبک نشمارید که خدای همه یکی است).

چند روزی است که در خبرها، مطالبی به نقل از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح شده که اگر این مطالب واقعیت داشته باشند، جای بسی نگرانی است.

اینجانب با توجه به شناختی که از حضرتعالی دارم، شما را فردی مؤمن، متعهد، متدین، اصیل، اهل علم و اهل فضل و تقوی و اخلاق می‌دانم. می‌دانم که خود حضرتعالی هم در بعضی مواقع از دست بی‌حرمتی‌های بعضی از آقایان در امان نبوده‌اید. علی ایحال، با توجه به شناختی که هم از جهت صنفی (روحانیت) و هم از لحاظ دینی و اخلاقی از شما دارم، چند سطری را خدمتتان می‌نوسیم و خواهشمندم آن را با تأمل و تدبیر بخوانید و آنگونه که صلاح می‌دانید و شرایط ایجاب می‌کند به بعضی از آقایان تذکر دهید:

اول آنکه مجلس شورای اسلامی همان‌گونه که همه می‌دانند متشکل از نمایندگان مردم است. این، به آن معنا است که آنچه از زبان نمایندگان بیان می‌شود باید بازتاب‌دهنده خواست مردم باشد. من بعید می‌دانم که حوزه انتخابیه‌ای وجود داشته باشد که مردم آن، ادبیات سخیف، زشت و زننده را بپسندند. لذا تقاضا دارم که آقایان را دعوت و به آنان توضیح دهید که خطر استفاده از چنین ادبیات ناپسندی فقط متوجه شخص نماینده مجلس نیست، بلکه شأنیت و جایگاه خطیر مجلس و نیز شخصیت رأی‌دهندگان را نیز هدف می‌گیرد.

دوم آنکه به آقایان محترم یادآور شوید که این مجلس، چنانکه از عنوان آن هویداست، «مجلس شورای اسلامی» است و «اسلامیت»، رکن اساسی آن است. با آقایان از آموزه‌های اسلام پیرامون رد و منقبت توهین، افترا و جسارت سخن بگویید و دعوت اسلام به اخلاق و ادب را برای آنان بازخوانی و و گوشزد فرمایید که برخی گفتارها و رفتارهایشان مغایر آموزه‌های دینی است؛ هرچند، می‌دانم که باب توجیه برای برخی از این آقایان همیشه باز است.

سوم آنکه یادآوری فرمایید که در دهه گذشته، ادبیات نزدیک به مدل گفتاری و رفتاری آنان، بسیاری از دلسوزان را آزار داد و آوای ناهنجار توهین‌کنندگان، مردم را نگران کرد. بنابراین، بهتر است هدف و منطق مطلوب خود را با شیوه‌های جدید سیاست‌ورزی و دور از توهین و پرخاشگری عرضه کنند. به عزیزان نماینده تأکید فرمایید که می‌توانند دلسوزی کنند، نگران یا دلواپس باشند ولی حق ندارند فحاشی، توهین و بی‌ادبی کنند.

چهارم آنکه با بیان شیوا و تأثیرگذارتان به آقایان بفرمایید حکومت، اسلامی است و مسئولان دولت کنونی از زبان مقام معظم رهبری تعابیر حمایتی و تأییداتی دریافت کرده‌اند؛ بنابراین، هتک حرمت آنان، مغایر ولایتمداری است. لازم است دوستان عزیز در مجلس را دعوت به اخلاق کنید و یادآوری کنید شهرتی که با توهین به دیگران به دست بیاید، عین ذلت است. به آنان یادآوری کنید اگر انتقاد کنند، نیتشان خالصانه است اما وقتی توهین می‌کنند، لاجرم، نیتشان نفسانی می‌شود و خطرات جبران‌ناپذیری در پی دارد.

به بزرگواران یادآوری کنید، تریبون مجلس باید راهگشای سعادت و عاقبت به خیری‌شان در دنیا و عقبی باشد. بفرمایید خواست آنان که امروز تحریکشان می‌کنند و بعد خود به تحسینشان می‌ایستند، با واقعیت و درک مردم تفاوت دارد. کمی به خود بیایند و نگذارند کلمات مورد نظر افرادی خاص از زبانشان شنیده شود و با عنوان آنها منتشر شود. به نمایندگان محترم یادآوری فرمایید معنای اسلام ناب محمدی که دم از آن زده می‌شود، ادب، دقت، تحمل و تدبیر و اعتدال و فهم عمیق و درک صحیح شرایط است و اسلام آمریکایی، اسلام همراه با ادعا و بی‌ادبی است.

به بزرگواران یادآوری کنید، مردم هنوز در فقر و مشکلات ناشی از آنچه در سال‌های گذشته «کاغذپاره» خوانده می‌شد، گرفتارند و اکنون چشم به اقدامات دولتی دوخته‌اند که با شعار «تدبیر» مستقر شده و مأیوس کردن این مردم به چالش کشاندن انقلاب و نظام اسلامی است.

در پایان عرض می‌کنم این اتفاق‌ها موجب می‌شود که مسئولیت ما و شما سخت‌تر شود، چه آنکه آشنا کردن مردم با هویت اسلامی و رفتار اسلامی به عهده مبلغان دینی است و به خدا پناه می‌برم از اینکه نکند خدای نکرده این کم‌کاری و بی‌توجهی ما باعث بروز این بی‌اخلاقی‌ها شود. هرچند حضور حضرتعالی و دیگر بزرگواران، به‌دور از هر سلیقه سیاسی اما متخلق به اخلاق دینی موجب افتخار و عزت مجلس شورای اسلامی است. از خداوند دوام توفیقات شما برادر بزرگوار را که ارادت خاصی به شما دارم، خواستارم.

سید مهدی طباطبایی

94.7.21 مطابق با 29 ذی‌الحجه 1436»

انتهای پیام/خبر آنلاین
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار