۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 13901 | تاریخ انتشار: 20:34:44 - شنبه 9 آبان 1394 | 2 نظر | |

اکبر غیور:

نمایندگان هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را در دوران وکالت از چه راهی تامین می کنند؟

ایلقار نیوز: اکبر غیور :بنده در مطلبی با عنوان (مجلس نهادی سیاسی یا بنگاهی اکبر-غیوراقتصاد) ضمن ابراز نگرانی از تغییر کارویژه اساسی مجلس به عنوان نهادی قانونگذار به بنگاهی اقتصادی توسط برخی از وکلای مجلس، سوالی ساده نیر در مورد عملکرد مالی نمایندگان پرسیده بودم. اما انگار طرح موضوع از جانب حقیر اشکال داشته که برخی از دوستان، ضمن گلایه از فحوی متن، مبادرت به فروکاستن این امر مهم به معادلات خرد سیاسی منطقه کرده و پرسشگری موکل و پاسخگوئی وکیل را تعبیری وارونه نموده و برخلاف عادت مالوف به دفاع از وکلای خویش برخواسته و بنده را با کلماتی فاخرانه رهین عطوفت کلامی خویش کرده بودند. اما سوال من، سوال ساده ای است که با یک جمع و تفریق ابتدایی نیز می توان بر سلامت آن صحه گذاشت. در این سال ها، حقیر به تجربت دریافته ام که نمایندگان مجلس مبلغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در ایام تبلیغات انتخاباتی برای رسیدن به صندلی های سبز رنگ بهارستان هزینه می کنند، حال اگر متوسط دریافتی نمایندگان معزز را ۵ میلیون تومان فرض کنیم با ضرب این رقم در ۴۸ که مدت نمایندگی آن هاست رقم ۲۴۰ میلیون تومان به دست می آید که دو برابر کمتر از میزان هزینه آن هاست و اما سوالات اساسی که این روزها باید از هر نامزد انتخاباتی به ویژه آنان که چنین تجربه ای را داشته اند پرسیده شود:

۱- با علم به تفاوت فاحش هزینه ها با دریافتی نمایندگان، این عزیزان مابقی هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را در دوران وکالت از چه راهی تامین می کنند؟

۲- چه دلایل انسان دوستانه ای باعث می شود که این عزیزان علی رغم زیان مادی در ظاهر، تا این حد تشنه و دلشیفته رسیدن دیگر باره به بهارستان باشند؟

۳- خدای نکرده زبانم لال آیا نمایندگان مزایا و در آمدی غیر از آن چه قانون گذار بعنوان حقوق دوران وکالت در قانون تصریح کرده دارند؟

۴- اما اگر سبک و سیاق رفع این شکاف بین هزینه و درآمد برای نمایندگان، مسیری مشروع و قانونی است، آیا نمی شود از آنان خواست تا نقشه این راه را برای خیل جوانان تحصیل کرده و بیکار این مملکت نشان دهند تا آنان نیز به تاسی از وکلای خود از شر فقر رهائی یابند؟

از این رو استدعا دارم مطلعین، معتمدین یا دوستداران و دلشیفتگان این وکلا پاسخی روشن بر این ابهامات معروض دارند تا زین پس افکار عمومی در این حوزه ظن بد نکند و سوژه ای برای نگارش مطالبی این چنینی برای چون منی فراهم نشود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " نمایندگان هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را در دوران وکالت از چه راهی تامین می کنند؟ " ارسال شده است.

  1. ن عرض الیم گفت:

    با این تفاسیر شما که همه نمایندگان مجلس از راه غیر قانونی کسب درآمد میکنند و هیچ کدام خادم مردم نیستند؟!!!!
    آقای غیور شما خودتان چه میکنید؟اینکه هزینه نمیکنید برای انتخابات یا سبک و سیاق دیگری در پیش میگیرید؟؟؟

  2. یاشار گفت:

    از راههای زمینی و هوایی و دریایی یا اگه از این طریق میسر نباشه از عالم غیب یهو 1 میلیارد میرزه رو سرشون ، از بس نیتشان خیر هستش، خوش بحالشون ما از این توفیقات نداریم به دریا بزنیم که خشک شده است آسمان هم رعد و برق ناکارمان میکنه زمینی هم حتماً میره زیر تریلی….

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار