مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 13482 | تاریخ انتشار: 17:37:37 - سه‌شنبه 28 مهر 1394 | بدون نظر | |

رییس آژانس انرژی روسیه:

همکاری تهران و مسکو در چارچوب اوپک ادامه می یابد

ایلقارنیوز :هیات بلندپایه اقتصادی و نفتی روسیه که فردا (چهارشنبه) وارد تهران می شود، مذاکرات و نشست های فشرده ای را با وزیر نفت و مقام های وزارت خانه های اقتصاد، راه و شهرسازی، نیرو و بانک مرکزی ایران برگزار خواهد کرد.
این سفر در چارچوب راهبرد گسترش همکاری های دوجانبه صوت می گیرد تا در مدت کوتاهی حجم مبادلات حدود دو میلیار دلاری سالانه کنونی، به 10 میلیارد دلار برسد و زمینه حل مشکلات بانکی و تبادل پول نیز فراهم شود.
تیخانوف امروز (سه شنبه) در مصاحبه اختصاصی با ایرنا گفت: در برنامه ریزی روسیه برای گسترش روابط اقتصادی با ایران، نفت و صنایع مرتبط در اولویت قرار دارد.
وی افزود: در 18 ماه گذشته اقدامات بسیار گسترده ای برای نزدیک شدن بیشتر ایران و روسیه صورت گرفته است و بسیاری از شرکت های روسی و ایرانی با موفقیت توانستند مذاکرات خود را انجام دهند و اکنون روابط دو کشور بسیار خوب است و نتایج مطلوبی از همکاری های دوجانبه پیش رو قرار دارد.
تیخانوف با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در سفر هیات روسی به ایران روابط بیش از گذشته تقویت شود، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه (آبان ماه) توافق های موجود اجرا شود.
معاون وزیر نفت روسیه گفت: با توجه به ترکیب اعضای هیات روسی، مذاکرات گسترده ای با مقامات ایرانی انجام خواهد گرفت و حضور شرکت های روسی در بازار نفت ایران دورنمای خوبی دارد و از مدت ها پیش نیز این همکاری ها وجود داشته است.
تیخانوف اظهار کرد: زمینه مناسب و مساعدی برای توسعه مبادلات دو کشور وجود دارد و اعضای بلندپایه اقتصادی و صنعتی روسیه با مقامات بلندپایه ایران دیدار و مذاکرات فشرده ای را انجام خواهند داد.
وی با بیان اینکه نمایندگان برخی شرکت های روسی اکنون در تهران حضور دارند، گفت: وزارت نفت ایران از شرکت های روسیه دعوت کرده تا فردا در مراسم رونمایی از طرح های انرژی شرکت کنند که وزیر انرژی روسیه مذاکرات مرتبط با این موضوع را هم انجام خواهد داد.
مقام روسی گفت: نمایندگان روسیه همچنین برای شرکت در برنامه رونمایی قراردادهای نفتی ایران که قرار است ماه آینده برگزار شود، حضور خواهند یافت و هیات روسی در جریان سفر خود با مقامات ایرانی در این باره مذاکراتی انجام خواهد داد.
تیخانوف چشم انداز روابط کلان تهران و روسیه را بسیار مثبت خواند و گفت: در دیدار سران دو کشور (تیرماه امسال) اهمیت گسترش روابط مورد تاکید قرار گرفت که براساس آن همکاری ها در عرصه سیاسی بسیار مفید است.
رییس آژانس انرژی روسیه در باره همکاری این کشور با اوپک برای کنترل بازار نفت، اظهار کرد: مسکو به تعامل سازنده با سازمان کشورهای صادر کننده نفت ادامه خواهد داد و کارشناسان روسی در بیشترین نشست های اوپک از جمله جلسه کارشناسی فردا در وین شرکت می کنند.
تیخانوف گفت: روسیه با ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی اوپک و در چارچوب این سازمان همکاری های خوبی داشته و به این روابط ادامه می دهد.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تقویت اوپک گازی گفت که این سازمان با مشارکت فعال ایران و روسیه به وجود آمد و مسکو از تعیین نماینده تهران به عنوان رییس همایش اوپک گازی استقبال کرد و همچنین قرار است ماه نوامبر نیز نشست آن در تهران برگزار شود که روسیه در آن شرکت خواهد کرد، زیرا معتقدیم با توجه به سطح خوب همکاری های دو کشور، دورنمای بسیار مطلوبی در این حوزه وجود دارد.
وی در پایان بالا بودن بهای نفت در بازارهای جهانی را به نفع ایران و روسیه خواند و گفت: رقم واقعگرایانه هر بشکه نفت را در آینده بین 50 تا 55 دلار می دانیم.
رئیسان و مقام های شرکت های صنعتی مختلف روسیه از جمله «گاز پروم»، «نواتک»، «زاروبژ نفت»، «باش نفت»، «گاز پروم نفت»، «روس ژئولوژی»، «روس ستی» و «روس هیدرو» «تکنو پروم اکسپورت»، «روس نفت و گازاستروی»، «استروی ترانس گاز»، «شرکت دولتی راه آهن روسیه» و «لیزینگ گ. ت ال کا» و شرکت ارتباطات آنتارس از جمله اعضای هیات روسیه در سفر به تهران هستند که مذاکرات گسترده ای را با طرف های ایرانی برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار