۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کشاورزان و تولیدکنندگان، جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند

17هزار و 500 خودروی سنگین و نیمه‌سنگین در اردبیل معاینه فنی شدند

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

کد خبر: 13532 | تاریخ انتشار: 16:00:57 - چهارشنبه 29 مهر 1394 | بدون نظر | |

20 هزار طرح اشتغال توسط کمیته امداد در اردبیل ایجاد شد

زلالی کمیته امداد اردبیل

مدیرکل کمیته‌ امداد استان اردبیل گفت: تاکنون 20 هزار طرح اشتغال در استان اردبیل از محل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته‌ امداد راه‌ندازی شده و با نظارت مستمر کمیته‌ امداد فعالیت می‌کنند.

ایلقارنیوز، بهروز زلالی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت طرح‌های اشتغال کمیته امداد اردبیل اظهار داشت: تاکنون 20 هزار طرح اشتغال در استان اردبیل از محل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته‌ امداد راه‌ندازی شده و با نظارت مستمر کمیته‌ امداد فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کمیته‌ امداد استان اردبیل افزود: این تعداد مشاغل براساس استعداد و توانایی‌های فردی مجریان طرح‌های اشتغال با ارائه‌ آموزش های فنی و تخصصی و مهارت‌آموزی مددجویان ایجاد شده که نقش بسزایی در توانمندسازی و خودکفایی افرد تحت حمایت کمیته امداد دارند.

وی با اشاره به اینکه ارائه‌ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با استعدادهای فردی افراد  ارائه می‌شود، تصریح کرد:‌ این آموزش‌ها با بهره‌گیری از اساتید مجرب و در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود که در آن شرکت کنندگان بعد از گذراندن دوره‌های تخصصی به صورت رایگان و دریافت گواهی مهارت از مزایای تسهیلات قرض الحسنه‌ اشتغال بهره‌مند می‌شوند.

زلالی بیان کرد: با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای خانواده‌ها و هدایت شغلی آنها که با هدف پایداری مشاغل ایجاد می‌شود کارشناسان و ناظران فنی با نظارت مستمر بر این طرح‌ها از هر گونه انحرافات احتمالی که ممکن است منجر به آسیب در مشاغل ایجاد شده شود جلوگیری می‌کنند.

مدیرکل کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل با بیان اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندی خانواده‌های تحت حمایت با حفظ عزت و کرامت انسانی آنها است، گفت: پرداخت سرانه‌ بیمه‌ تأمین اجتماعی برای مجریان طرح‌های اشتغال ایجاد شده از دیگر اقدامات مهم کمیته‌ امداد در راستای خود اتکایی و رسیدن به استقلال اقتصادی خانواده‌ها است.

وی با بیان اینکه کمیته‌ امداد حریمی امن برای خانواده‌های تحت پوشش است، اظهار کرد:‌کمیته‌ امداد به عنوان پشتوانه‌ای محکم خدمات حمایتی خود را در راستای جهت‌دهی خانواده در مسیر اشتغال و متکی بودن به خود ارائه می‌کند تا از هر گونه وابستگی به غیر، به دور بوده و کرامت انسانی افراد حفظ شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار