مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 14536 | تاریخ انتشار: 10:54:47 - چهارشنبه 20 آبان 1394 | بدون نظر | |

متکی:

اجرای برجام به اندازه تصویب آن مهم است/ کاندیدا نمی‌شوم

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان با بیان اینکه به برجام خوش‌بین هستم گفت: بعد از نامه 9 بندی مقام معظم رهبری دیگر باید بحث در مورد برجام، مذاکرات و گفت‌وگو‌ها را خاتمه یافته تلقی کنیم.
منوچهر متکی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات با اشاره به برجام گفت: نخستین نکته‌ای که از برجام پس از تصویب آن به ذهن می‌رسد این است که باید زمینه برداشتن مجموعه‌ای از موانع، تحریم‌ها و مشکلات نانوشته ای که در حوزه روابط خارجی کشور ایجاد کرده بودند پس از تصویب برجام فراهم شود.
وی افزود: منتهی تحقق امر به این موضوع بستگی دارد که همانند مذاکرات برای رسیدن به توافق در اجرای آن نیز هوشیار و جدی باشیم.
وزیر امور خارجه پیشین کشورمان خاطرنشان کرد: تعیین کمیته نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی نشان دهنده این است که اجرای برجام به اندازه تصویب آن نیز مهم است. بر این اساس باید مجموعه هوشمندی و تدابیری که در دوران مذاکرات جهت تصویب برجام و رسیدن به این نقطه اتخاذ شد ، از الان تا اجرای کامل برجام نیز وجود داشته باشد و ادامه پیدا کند.
متکی اضافه کرد:‌ با توجه به نامه 9 بندی مقام معظم رهبری در مورد اجرای برجام گمان می کنم که بحث در مورد برجام مذاکرات و گفت‌وگوها را خاتمه یافته تلقی کنیم و از الان به بعد اجرای برجام را وجه صحبت خود قرار داده تا به نتایج آن برسیم . در مجموع شخصا به برجام خوش بین هستم.
وی در خصوص انتقادات به مذاکرات و تصویب برجام بعد از نامه مقام معظم رهبری گفت:‌ موضوع دغدغه و نگرانی از اجرای برجام را باید فرصتی تلقی کنیم بدان معنا که برای دولت دستگاه دیپلماسی و مذاکره کنندگان نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا طرف‌های مقابل به تعهداتشان در برجام پایبند هستند یا خیر؟
وی افزود: این دغدغه مثبت است و نباید آن را به عنوان تضعیف مذاکره کننده‌ها، دولت و دستگاه دیپلماسی تلقی کرد و باید با هدایت‌های رهبری و با جدیت اجرای برجام را به پیش برد همانند آن جدیتی که در اصل مذاکرات داشتیم.
وزیر امور خارجه پیشین کشورمان با بیان اینکه شرایط به نفع تیم مذاکره کننده است گفت:‌ مجموعه مولفه‌هایی که موجب شد آمریکایی ها اراده سیاسی برای رسیدن به توافق داشته باشند کماکان وجود دارد . مولفه هایی که ناشی از دغدغه‌ها، شکست‌ها و نگرانی‌های منطقه‌ای آمریکا بود.
وی گفت: آمریکا بر اساس این شرایط و اینکه نمی‌خواهد وضعیت بدتر شود ناگزیر به پایبندی اجرای برجام است . البته ما باید نگرانی‌هایمان را داشته باشیم ولی فرصت دهیم که مسئولان مربوطه اجرای کار را جلو ببرند.
متکی در پایان در مورد احتمال کاندیداتوری‌اش در مجلس آینده گفت که در انتخابات کاندیدا نمی‌شوم و حضور پیدا نمی‌کنم.
انتهای پیام/عصرایران
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار