درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کشاورزان و تولیدکنندگان، جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند

17هزار و 500 خودروی سنگین و نیمه‌سنگین در اردبیل معاینه فنی شدند

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

حوادث رانندگی در روزعید قربان در استان اردبیل چهار فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت

«ولی اسماعیلی» گزینه تصدی وزارت کار و رفاه اجتماعی

موسوی وزیر نیرو را مجاب به تخصیص اعتبار کرد

راه عاشقی در وادی گمنامی

کد خبر: 14710 | تاریخ انتشار: 12:37:23 - یکشنبه 24 آبان 1394 | بدون نظر | |

اردبیل میزبان پرچم منسوب به مرقد مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) می‌شود

پرچم کربلا

پرچم‌های سرخ منسوب به سرداب بارگاه ملکوتی اباعبدالله‌الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) روزهای 25 و 26 آبان‌ماه در مسجد معجز و اعظم اردبیل نصب و عزاداران حسینی در یوم شهادت بانوی سه ساله کربلا، حضرت رقیه(س) به عزاداری می‌پردازند.

ایلقارنیوز، سعید فصیحی، از خادمان حسینی اردبیل عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: عزاداری مردم حسینی اردبیل در ایام ماه محرم در سال‌های متمادی و انعکاس رسانه‌ای آن و اشتهار اردبیل به عنوان پایتخت تشیع و حسینیت، مسئولان آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را بر آن داشت تا پرچم سیاه به اهتزاز در آمده بر بالای گنبد امام حسین (ع) در روز تاسوعا و عاشورای امسال مهمان تجمع عظیم مردم اردبیل باشد.

وی تصریح کرد: این پرچم در روز تاسوعا و عاشورا بر بالای مسجد عالی قاپو به اهتزاز در آمده و عزاداران حسینی اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورا تحت پرچم ابا عبدالحسین(ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

فصیحی افزود: در ادامه حرکت حسینی مردم اردبیل و خیر و برکت معنوی حاصل از این عشق و علاقه بار دیگر لطف امام حسین (ع) شامل حال مردم اردبیل شد و به واسطه یکی از خادمان حرم اباعبدالحسین(ع) به نام عبدالرحمان محمدی زنجانی پرچم‌های متبرک به سرداب مرقد مطهر حضرت اباعبدالحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) مهمان مردم اردبیل شدند.

خادم حسینی اردبیل بیان کرد: عبدالرحمن محمدی زنجانی که بیش از 40 سال است خادم حرمین شریفین کربلا است و افتخار کلیدداری حرم‌های شریفین امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) را دارد این دو پرچم را به صورت امانی در اختیار عزاداران اردبیلی قرار داد تا در روز شهادت و شام غریبان حضرت رقیه(س) میهمان حسینیان اردبیل باشد و عزاداران اردبیلی تحت پرچم سرور و سالار و مقتدای خود بر سر و سینه بکوبند.

وی گفت: زمانی که آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از حضور این پرچم‌های ارزشمند باخبر شد با ابراز رضایت از این امر «این کار شما را تحسین می کنم و تبریک می گویم که با این کار شما خیر و برکت را به شهر اردبیل می آورید و خوب است تدبیری اندیشیده شود تا مردم حسینی اردبیل با انسجامی خاص و در محلی معیین حضور یافته و ضمن زیارت پرچم به عزاداری بپردازند».

فصیحی اظهار کرد: براساس تدابیر به عمل آمده قرار است پرچم‌های سرخ بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) روز دوشنبه مصادف با 25 آبان ماه در مسجد معجز اردبیل نصب و عزاداران حسینی در یوم شهادت بانوی سه ساله کربلا حضرت رقیه(س) از ساعت 21 تا 24 در این مسجد به عزاداری بپردازند.

خادم اباعبدالله‌الحسین در اردبیل بیان کرد: مقرر شده است روز سه شنبه، 26 آبان ماه و مصادف با شام غریبان آن بانوی خردسال نیز این پرچم‌ها در مسجد اعظم اردبیل نصب و مراسم عزاداری نیز از ساعت 21 تا 24 با حضور اقشار مختلف مردم و تحت لوای پرچم‌های سرخ حسنی برگزار شود.

وی افزود: حجت‌الاسلام نوری در مراسم شام غریبان بانوی سه ساله کربلا در مسجد اعظم سخنرانی و مداحان برجسته اهل بیت(ع) به مداحی و سینه‌زنی خواهند پرداخت که از عموم مردم برای حضور در این مراسم‌ها دعوت می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار