۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کشاورزان و تولیدکنندگان، جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند

17هزار و 500 خودروی سنگین و نیمه‌سنگین در اردبیل معاینه فنی شدند

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

کد خبر: 14509 | تاریخ انتشار: 17:04:50 - سه‌شنبه 19 آبان 1394 | بدون نظر | |

معاون محیط زیست اردبیل:

بیش از 60 گونه جانوری در اردبیل رهاسازی شد

کلاغ پرنده محیط زیست

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت:‌ از ابتدای سال 94 تاکنون بیش از 60 گونه جانوری در اردبیل پس از نجات، رهاسازی شد

ایلقارنیوز، حسن قاسم‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی اقدامات اداره کل محیط زیست در راستایحفاظت از گونه‌های جانوری مختلف در اردبیل اظهار داشت: از ابتدای سال 94 تاکنون بیش از 92 گونه جانوری که آسیب دیده بودند به این اداره کل تحویل داده شده است.

وی افزود: از این تعداد بیش از 60 مورد پس از انجام مداواهای لازم و درمان کامل آنها به طبیعت رهاسازی شده‌اند و بقیه گونه‌های جانوری نیز در حال حاضر تحت درمان و مداوا بوده که به محض بهبودی کامل این حیوانات نیز در محیط زیست رهاسازی می‌شوند.

قاسم‌پور با بیان اینکه اغلب حیوانات آسیب‌دیده از گروه پرندگان و به ویژه پرندگان شکاری بوده‌اند که به این اداره کل تحویل داده شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر نیز مراقبت و درمان از 11 گونه پرونده توسط متولیان این امر در اداره کل انجام می‌شود تا بتوانند بهبودی کامل خود را به دست آورند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: بیشترین درمان و مراقبت از یک قطعه پرنده دلیجه بوده که از 3 ماه پیش از این حیوان مراقبت می‌شود و نیز یک قطعه سنقر تالابی به دلیل شکستگی بال 70 روز مورد مراقبت قرار گرفته و پس از بهبودی در طبیعت رهاسازی شده است.

وی با بیان اینکه روباه، گرگ، سنجاب و خارپشت از دیگر گونه‌هایی بوده که مراقبت و درمان از آنها انجام شده و رهاسازی شده‌اند، گفت: اغلب مشکلاتی که حیوانات و گونه‌های مختلف جانوری با آن مواجه می‌شوند شامل انواع شکستگی‌ها، حیوانات کشف‌شده از قاچاقچیان و حیوانات نابالغ بوده که تلاش می‌کنیم با مراقبت‌های انها آنها را بهبود بخشیم.

قاسم‌پور با تاکید بر لزوم راه‌اندازی کلینیک تخصصی حیات وحش برای درمان و مراقبت ازحیوانات وحشی در اردبیل بیان کرد:‌ در زمینه نجات و رهاسازی حیوانات آسیب‌دیده مردم نقش بسزایی دارند و انتظار می‌رود تا در صورت مشاهده این گونه حیوانات و یا تخلفات در این حوزه مراتب را به سامانه مردمی 1540 اطلاع‌رسانی کنند تا در این زمینه اقدامات سریع و به موقع انجام شود.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار