درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کشاورزان و تولیدکنندگان، جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند

17هزار و 500 خودروی سنگین و نیمه‌سنگین در اردبیل معاینه فنی شدند

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

حوادث رانندگی در روزعید قربان در استان اردبیل چهار فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت

«ولی اسماعیلی» گزینه تصدی وزارت کار و رفاه اجتماعی

موسوی وزیر نیرو را مجاب به تخصیص اعتبار کرد

راه عاشقی در وادی گمنامی

کد خبر: 14689 | تاریخ انتشار: 17:08:25 - شنبه 23 آبان 1394 | بدون نظر | |

حضور بخشداران و فرمانداران در سفره کاندیداها

سید حسن عاملیایلقارنیوز: آیت‌ الله سید حسن عاملی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته اردبیل موضوع سلامت انتخابات و ضرورت مراقبت بیشتر از سوی مردم، خود کاندیداها و دولتمردان را یادآور شد و اظهار کرد: باید هر سه گروه همکاری کنند تا در انتخابات پیش‌رو باور مردم خراب نشده و تهدیدها کارساز نشود.

وی با اشاره به برپایی سفره‌ های گرم برخی از کاندیداها در آستانه انتخابات به بهانه‌های مختلف افزود: شرکت در این جلسات همراه با حضور در سفره‌های رنگین کاندیداها حرام است و مردم نباید شریک جرم عده‌ای شوند که به چنین حرکت‌ها و اقداماتی دست می‌زنند.

امام جمعه اردبیل با انتقاد از برخی فرمانداران و بخشدارانی که بر سر این سفره‌ها حاضر می‌شوند، گفت: این آخرین باری است که در این باره تذکر می‌ دهیم و امیدواریم دیگر چنین حرکت‌هایی تکرار نشود و بهتر است شورای نگهبان نیز در این مورد نظارت بیشتری انجام داده و اجازه ندهند عده‌ای با شعور این ملت بازی کرده و به زعم خود مردم را جاهل و نادان تلقی کنند.

عاملی وحدت را ضرورت عزت و استقلال و بقای کشور و مذهب و دین دانست و اختلافات مذهبی، سیاسی و قومی را در این خصوص سم مهلک و موجب به هم ریختن شیرازه کشور و مذهب و تسلط دشمنان غدار دانست.

وی با انتقاد از آنچه اخیرا در بعضی از برنامه‌های صدا و سیما اتفاق افتاد و با تحسین از عذرخواهی مسئولان صدا و سیما همگان را به هوشیاری در حفظ پیوند و وحدت و همدلی فراخواند.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از مسئولان ارشد کشور خواست از اظهارات ناشی از احساسات و عصبانیت اجتناب کنند و از طریق مطبوعات با همدیگر صحبت نکنند و اختلافات خود را در محافل خصوصی حل کنند.

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها از اهالی استان خواست در برابر شایعات مربوط به انتخابات هوشیار باشند و بدون برهان و دلیل هیچ سخن و نسبتی را نپذیرند.

وی یادآور شد: بعضی از کاندیداها مخصوصا در جنوب استان خودشان را به اینجانب منسوب می‌کنند و من با تکذیب این نسبت‌ها به مردم اعلام می‌کنم هر کس چنین نسبتی را به زبان بیاورد دروغگوست و حتما از دادن رأی به چنین اشخاصی اجتناب کنید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری همچنین مردم را از شرکت در ضیافت‌ های انتخاباتی نهی کرد و مخصوصا از مسئولان اجرایی از بخشداران و فرمانداران خواست در چنین ضیافت‌هایی که به غیر عنوان انتخابات برگزار می‌شود اجتناب کنند.

عاملی با اشاره به محکومیت حقوق بشری ایران توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: اینگونه محکومیت‌ها قبل از اینکه برای کشور محکوم شده نقص باشد، نقص برای صادرکنندگان است.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار