افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 14832 | تاریخ انتشار: 9:23:04 - چهارشنبه 27 آبان 1394 | 5 نظر | |

به میزبانی شهرستان مشگین شهر برگزار شد

دومین نشست « تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) »

به گزارش ایلقار نیوز به نقل از مشکین‌فردا، به همت دبیر استانی و با حضور نخبگان، اندیشمندان، فرهیختگان، اصحاب رسانه، اساتید دانشگاه، دانشجویان و بنیاد نخبگان در شهرستان مشگین‌شهر دومین نشست «مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) » برگزار شد.درآغاز مراسم تلاوتی چنداز کلام الله مجید توسط قاری کشوری جناب آقای فتح اللهی قرائت گردید و مرثیه ثرایی توسط آقای تقی زاده مداح اهل بیت عصمت و طهارت  اجرا شد.

در این مراسم سید عقیل ابراهیم زاده میزبان این جلسه در شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد عروج ملکوتی امام راحل مبنی بر بازخوانی اندیشه امام و انقلاب گفت: اولین نشست سراسری این جلسه با حضور دکتر احمدی نژاد برگزار شده است.

t13

مـقـام معظم رهبری عظمت کار امام را به ارتباط ایشان با خدا و تهذیب نفس می داند که هـمـه دشـمـنـان داخـلی و خـارجـی او نـیـز ایـن ویـژگـی را قبول داشتند. برخی از ابعاد شخصیتی آن امام بزرگ عبارت بود

روح عـبـادت و بـنـدگـی آن اسـت کـه انـسـان بـه تـمـام مـعـنـا، بـنـده خـدا شـود و در تمام افـعـال و کردار خویش تابع دستورات الهی باشد. امام خمینی (ره ) عابدی فرزانه بود که توانست خود را از بندهای غیر خدایی آزاد کند. ذکر، زیارت و تلاوت قرآن رفیق راه او بـود و آن بـزرگـمـرد تـمـام عـمـر خود را با عبادت خدا گذراند. مقام معظم رهبری درباره ارتباط آن عبد صالح با خداوند می فرماید:او اهـل خـلوت ، اهـل عـبـادت ، اهـل گـریـه نـیـمـه شـب ، اهـل دعـا، تـضـرع ، ارتـبـاط بـا خـدا، شـعـر و مـعـنـویـت و عـرفـان و ذوق و حال بود.
اخـلاص بـا تـمـام زنـدگـی امـام عـجـیـن شـده بـود. تـمـام کـارهـای او بـا نـام و یـاد خـدا شکل می گرفت و جز رضای محبوب به چیزی نمی اندیشید.
تواضع ، همان فروتنی و افتادگی است که مانع از بهتر دانستن از دیگران می شود. امام راحـل بـا تـوجـه بـه مـوقعیت والایی که داشت بسیار متواضع بود. ایشان نه تنها خود را بالاتر از دیگران نمی پنداشت بلکه خود را خدمتگزار مردم می دانست .
بـا نـگـرشی اندک در فعالیت امام درمی یابیم علت استواری ایشان در تمام فراز و نشیب هـای زنـدگـی ، ایـن بـود که اتکای حقیقی به خداوند داشت و جز خدا کسی را مؤ ثر نمی دانست و خداوند نیز از او حمایت کرده و او را به پیروزی های خیره کننده رساند. امام راحل که با تمام وجود دلباخته اهل بیت (ع ) بود هر پگاه و هر شامگاه به آنان آرمـان هـای بـزرگ ، نـیـازمند همّت عالی است و امام خمینی ، آن انسان بزرگ ، هم آرمان های بـلند و هم همّت بلندی داشت . او افق های دور دست را می دید و هدف های بزرگ را انتخاب می کرد و با تمام وجود به سوی آن هدف ها پیش می رفت .او بـه اسـلام عـزت بخشید و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد. او ملت ایران را از اسارت بیگانگان نجات داد و به آنان غرور و شخصیت و خودباوری بخشید… او جمهوری اسلامی را ده سال در میان طوفان های سهمگین و حوادث سرنوشت ساز، قدرتمندانه اداره و حراست و هدایت کرد و به نقطه ای مطمئن رسانید.

در ادامه جلسه حاج فیروز احمدی بیان داشتند که :بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، قیام و نهضت اسلامی خویش را از نظر فکری، با احیای اندیشه سیاسی اسلام، به ویژه احیای تئوری حکومتی اسلام، آغاز کرد و این در حقیقت، یکی از تفاوت‌های اساسی نهضت بیدارگرانه و حیات بخش امام راحل(ره) با دیگر نهضت‌های اسلامی سده‌های اخیر بوده است و همین تفاوت اساسی، یکی از عوامل مهم موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. باید تلاش کنیم که ابعاد شخصیتی بنیان گذار انقلاب را با ظرافت های هرچه بیشتر به نسل های بعدی نشان دهیم و کوشش کنیم که حرکت پر ثمر امام در هدایت و به ثمر رساندن انقلاب اسلامی به تمامی مردم و نیز جوامع اسلامی نشان دهیم.

t12

ایشان در ادامه بیان داشتند: طبق اساسنامه این شورا، اعضای آن به هیچ وجه حق فعالیت سیاسی و انتخاباتی به وسیله ی این شورا را ندارند، این شورا به هیچ وجه جهت استفاده سیاسی تشکیل نشده و تنها ماموریت آن فعالیت فکری و پیگیری منویات مقام معظم رهبری در خصوص بازخوانی خط امام راحل می باشداین همایش و فعالیت جمعی از مردم به مذاق دشمنان آرمان ها و اندیشه ی انقلاب اسلامی خمینی (ره) خوش نیامده و درصدد سیاسی جلوه دادن آن می باشند.

فرمایش امام (ره) در مورد زنده نگهداشتن محرّم و ذکر مصائب اهل بیت (ع) که عینا آن را خدمتتان عرض می نماییم:  حضرت امام  می فرمایند: باید ماها و شماها در گفتاری که داریم و خصوصاً در این ماه محرّم و صفر، که ماه برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم‌السلام ـ که با ذکر مصائب اهل‌بیت ـ علیهم‌السلام ـ زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه‌سرایی و روضه‌خوانی. شیاطین به گوش شما نگویند که ما انقلاب کردیم، حالا باید همان مسائل انقلاب را بگوییم و مسائلی که در سابق بود حالا دیگر منسی باید بشود؛ خیر.
ما باید حافظ این سنت‌های اسلامی، حافظ این دستجات مبارک اسلامی که در عاشورا، در محرّم و صفر، در مواقع مقتضی به راه می‌افتند،[باشیم؛]تأکید کنیم که بیشتر دنبالش باشند. محرّم و صفر است که اسلام را نگه داشته است. فداکاری سیدالشهدا ـ سلام‌اللّه‌علیه ـ است که اسلام را برای ما زنده نگه داشته است؛ زنده نگه داشتن عاشورا با همان وضع سنتی خودش از طرف روحانیون، از طرف خطبا، با همان وضع سابق و از طرف توده‌های مردم با همان ترتیب سابق که دستجات معظم و منظم، دستجات عزاداری به عنوان عزاداری راه می‌افتاد. باید بدانید که اگر بخواهید نهضت شما محفوظ بماند، باید این سنتها را حفظ کنید. البته اگر یک چیزهای ناروایی بوده است سابق و دست اشخاص بی‌اطلاع از مسائل اسلام بوده، آنها باید یک‌قدری تصفیه بشود، لکن عزاداری به همان قوّت خودش باید باقی بماند و گویندگان پس از اینکه مسائل روز را گفتند، روضه را همان طور که سابق می‌خواندند و مرثیه را همان طور که سابق می‌خواندند، بخوانند و مردم را مهیا کنند برای فداکاری.
این خون سیدالشهداست که خونهای همۀ ملتهای اسلامی را به جوش می‌آورد و این دسته‌جات عزیز عاشوراست که مردم را به هیجان می‌آورد و برای اسلام و برای حفظ مقاصد اسلامی مهیا می‌کند.

سخنران بعدی آقای دکتر فرهادی در مورد نفوذی که حضرت آقا در فرمایشاتشان بیان می کنند این است دشمن با طراحی یک نقشه بزرگ و پیچیده و بکارگیری انواع نبردها درصدد نابودی نظام اسلامی است. میدان نبرد توسط رهبری بصورت هوشمندانه و با بصیرت و آگاهی کامل مورد رصد، تحلیل و بررسی قرار میگیرد و در موقعیتهای مختلف این نبردها از طرف معظم له تبیین و راه های مقابله با آنها نیز تشریح می شود.راهکارهای مقابله در حالی که «نفوذ» هر روز جدّی تر و هجمه های دشمنان این مرز و بوم بر نظام اسلامی بیشتر می شود باید با تبعیت از رهبری برای مقابله با این جریان آگاهی های لازم را کسب کردتا در مقابل دشمنان قسم خورده، بتوان ایستادگی کرد.

t5

زنده نگه داشتن آرمانهای انقلاب اسلامی،بصیرت افزایی و پیروی محض از ولایت فقیه، اتحاد و همدلی،و تلاش مضاعف برای پیشرفت در عرصه های گوناگون،رصد حرکت دشمن و جریانات نفوذ و اقدام شایسته،خود سازی نفس و اعتقادات، مأیوس نشدن از وعده الهی و تحقّق آرمانهای الهی،ایجاد آرامش سیاسی و همدلی و همزبانی و هوشیاری مردم و مسئولین از خدعه های دشمنان راهکارهایی است که باید بطور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

ایشان در انتها با بیان اینکه اشتراک در گفتمان امام و رهبری نقش بی‌بدیل در فرهنگ‌سازی، رفتارسازی و نهادینه کردن ارزشها و مقابله با چالش‌ها و بحرانها داشته است. گفتمان اصولگرایی رهبری همان گفتمان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است. اگر محور گفتمان انقلاب اسلامی در حیات حضرت امام خمینی(ره)، “دفاع مقدس و ارزشها ” بود، محور گفتمان اصولگرایی رهبری، “عدالت‌خواهی و فسادستیزی ” بوده است.

سخنران بعدی شهریار جمهری از فعالین جریان اصلاحات انقلابی بیان داشت که وحدت در اصلاح‌طلبی برجسته‌ترین مشخصه و مهم‌ترین راهبرد است. اگر گروه‌های اصلاح‌طلب و معتدل که منطقی‌تر و پایبندتر به اصول هستند، به آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی می‌اندیشند، و اصولا اصلاحات به همین معناست. به عبارت دیگر باید در درون نظام بود تا اصلاح کرد و کسی که با نظام قهر کرده و از آن فاصله بگیرید، هیچگاه اصلاحاتی صورت نخواهد داد.- برای شما چه مهم است؟ دست برداشتن از امام و رهبری و شهدا و انقلاب و حمایت از مظلومین و یابه  قدرت رسیدن سکولارهای روشنفکر؟  کدام یک ؟ برای بنده به عنوان یک اصلاح طلب  پایبند به قانون اساسی و پاسداشت حرمت خون شهدا و خط امام وتبعیت از فرامین مقام معظم رهبری  مهم تر است بنابراین هم اصول گرایان دین مدار و هم اصلاح طلبان ولایت مدار هردو از ابزارهای تعالی عزت مسلمین وایران اسلامی تلقی میگردند و هم اصول گرایان شعارمدار و هم اصلاح طلبان سکولار مطرود ملت خواهند بود وآنچه ماندگار خواهد بود دین مداران معتقد به شیوه های صحیح مدیریتی مبتنی براصلاحات روز جامعه خواهند بود.«نیروهایی» که در تمام دوران اصلاحات دارای مسئولیت‌های گوناگونی بودند و اکنون در تشخیصی صحیح و درکی درست از شرایط فعلی، راه را برای نیروهای جدید باز گذاشتند. ای‌کاش برخی دیگر نیز از این «منش جوانمردانه سیاسی» تبعیت می‌کردند.

t14

حضور جوانان تحصیل‌کرده اصلاح‌طلب در عرصه های مختلف سیاسی و حمایت «ریش‌سفیدان کهنه‌کاری» که هنوز تمایل دارند از نخبگان سیاسی و مدیریتی اصلاح‌طلب حمایت حکیمانه و عالمانه بکنند. از همین‌رو اصلاح‌طلبان باید ضوابط و قوانین کشور را رعایت کنند.اصلاح‌طلبان خود را جزء نظام می‌دانند و تا بن دندان به این نظام وفادارند و هیچگاه دست از حمایت از نظام اسلامی نخواهند کشید.اصلاح طلبان معتقد به نظام، برای اینکه بتوانند منسجم شوند باید رادیکال ها، هنجارشکن ها،را از پیرامون خود دور کنند والا آلوده می شوند اما در مورد بقیه اصلاح طلبان ما آروز نمی کنیم که از هم جدا شوند.

ودود نادری دیگر سخنران در باره شرکت های دانش بنیان با اشاره به دیدار پژوهشگران با حضرت آقا که مقام معظم رهبری فرمودند : شرکتهای دانش بنیان عامل شکوفایی حقیقی اقتصاد کشور می باشند. حضرت آیت الله امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پژوهشگران و نوآوران در عرصه دانش و فناوری و مسئولان شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری، علم را سرمایه ای جوشان و تمام نشدنی برای کشور دانستند و بر نقش اقتصادِ مبتنی بر دانش در ارتقای هویت ملی، قدرت سیاسی و استقلال کشور تأکید کردند.

t8

ایشان در پایان جلسه با بیان اینکه خدمتگذاری به مردم یک روش است که در پیوند با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است،گفت: این پیوند دفاع از کیان اسلام، میهن، اعتقادات و آن چیزی که مردم خواهان آن هستندما معتقد به این دیانت و تقوا هستیم و هرکسی این اعتقادات را به سخره بگیرد به مبارزه می‌طلبیم.

تصاویر بیشتر:

t11t10t6t7t9t3t2t1

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


5 ديدگاه مطلب براي " دومین نشست « تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) » " ارسال شده است.

 1. روستایی گفت:

  مدیر محترم سایت!!لطفا این کامنت مرا به عنوان امر به معروف و نهی از منکر یک برادر دینی درج نمایید. اقای …ف!یادتان هست که در سال 88به عنوان معاون سیاسی استاندار ..همه مدیران کل ادارت استان را بسیج نموده بودی .تا برای احمدی نژاد رای جمع کنند.حتی بنده در جریان بودم .که می فرمودی : سر نوشت شما مدیران برای باقی ماندن در پستهایتان به این انتخابات بستگی دارد.ایا در ان زمان بصورت یک حزب تمام عیار با استفاده از امکانات نیروی انسانی و سایر اامکانات دولتی در خدمت اقا محمود احمدی نژاد نبودید.اقای ا….! ان اقایی که در سمت چپ تصویر شما قرار گرفته و مثل شما انهم مسئولیت داشتند.با تمام امکاناتی که در اختیارش بود برای احمدی نژاد جان نثاری نمی کرد؟و با خودرودولتی در خدمت انتخابات به نفع دیگری نبود.؟انهم به نابه دستور شما.اقای ا….!من قسم می خورم شما و خیلی های دیگر که طبق قانون در دخالت در انتخابات و تبلیغ بر نفع و یا علیه کاندیدا ها منع شده بودید .به نفع احمدی نژاد با استفاده از امکانات ملت کار کردید.ایا می دانید که قوانین ما برگرفته از شرع مقدس می باشد .ایا می دانید که این زیر پا گذاشتن قانون روح امام را ازار می دهد و گناهی است نابخشودنی .ایااین اعمال شما مورد تایید اقا می باشد؟ ایا این اعمال شما ها با روح اسلام و مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) هم خوانی دارد؟برادران عزیز شمارا قسم میدهم به روح امام از نام امام و رهبری استفاده ابزاری نکنید.به خدا همه این کارها به نام ارمان امام به کام خودتان می باشد تا دوباره روزی دیگر به پستهای قبلی برسید.تا بخشدارتان فرماندار و یا شما و امثال شما حاج ….به پست بالاتردست یابید

 2. لباس فروش گفت:

  خدایا تو خودت شاهد باش که اینجا با نام امام(ره) به کام بعضی ها تبلیغ می کنند ومی خواهند باز به اتوبوس دولت سوار شوند..خداوند از شر شیطان … به تو پناه می برم .

 3. محمد گفت:

  اگر پیرو امام هستین از نام امام برای برخی مقاصد خود استفاده نکنید . چرا چند ماه مانده به انتخابات شروع به تبیین آرمانها و اندیشه امام می کنید مثلا چرا دو سال قبل اینکار را نمی کردید؟. امام و شهیدان امام رفتند و از دست عده ای راحت شدند.

 4. محمد گفت:

  و در ضمن مخاطبان سایت ایلقار لطفا به اشخاص حاضر در جلسه نگاه کنید و کمی روی آنها فکر کنید به نتیجه های خوبی می رسید.

 5. آجر فروش گفت:

  یاران دولت اختلاس و دکل خریداری و وجود خارجی نیست و چهره های روستایی و مشایی و رحیمی و …اماما تو شاهد باش که بعضی ها از نام تو برای تبلیغات استفاده می کنند. برای شادی روح امام صلوات.الهم صل علی محمد و آال محمد

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار