هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

کد خبر: 14809 | تاریخ انتشار: 12:48:57 - سه‌شنبه 26 آبان 1394 | 6 نظر | |

مالک صادقی:

زنده باد اصلاحات

ایلقار نیوز: بی شک اصلاحات را می توان معتبرترین واژه دنیای سیاست دانست، واژه ای که با شروع تمدن مالک صادقیانسان ها را همراه است و در مسیر زندگی و تکامل آدمی موانع سد راه ترقی را بدون منت برداشته است. تراوش مفاهیم مهمی از لقبیل صلح طلبی ، آزادی خواهی ، رفاه، حقوق شهروندی و … و همراهی بزرگ انسان هایی مانند لوتر، لینکلن، گاندی، ماندلا، خاتمی و … واژه اصلاحات را به خواسته ای چهان شمول تبدیل کرده است.

اصلاحات زمانی هم کسوت تقدس را برازنده خود می سازد، و آن زمانی است که نیاز طبیعی و حقوق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را با کمترین هزینه و مطمئن ترین راه تامین می کند.

نگاهی به تاریخ معاصر نشان می دهد که در نبود اصلاحات تغییرات یا به صورت کودتا ویا به صورت انقلاب به وقوع می پیوندد. دنیا در دو سده اخیر هزینه ها و دستاوردهای تغییر از طریق کودتا و انقلاب را با گوشت و پوست خود لمس کرده است. کشتار نیروهای با استعداد یک ملت در جریان تظاهرات و درگیری های خیابانی، تعطیلی مراکز اقتصادی به علت اعتصاب، فرار مغزها و سرمایه رایج ترین و خطرناکترین عارضه تغییر به صورت انقلاب است.

در نوع دیگر تغییر که از طریق کودتا به وقوع می پیوندد، هر چه کشتار انسانی و تلفات اقتصادی به اندازه انقلاب نیست، اما افتادن حکومت  به دست ژنرالها، تراوش قانون از لو له تفنگ، تگرار کودتا و ضد کودتا، فرار مغزها و سرمایه ها، سایه حکومت نظامی و مرگ دموکراسی خواهی نتیجه تغییر از طریق کودتا می باشد.

در کنار انقلاب و کودتا اصلاحات روش دیگری برای تغییر است که شایسته مقام انسانی بودن ، داشنپتن نشان مدنیت و مدرنیته، اعتقاد به تعقل و خرد جمعی، شایسته سالاری، تساهل و تسامح و احترام به تشکیلات مردم نهاد از شاخصه های آن است.

اصلاحات به همان اندازه که معتبر و در خدمت منافع عموم است، دشمنانی نیز دارد، افرادی که شایسته سالاری را مانع زیاده خواهی خود می بینند، کسانی که راه های ماهی گرفتن از آب های گل آلود رابه صورت حرفه ای آموخته اند و خود برتر بین هایی که اعتقاد به برتری مذهب و نژاد دارند جزء دشمنان قسم خورده اصلاحات هستند.

در کنار این دشمنان آشکار دشمنان نامئی نیز بای مقابله باا اصلاحات وجود دارد. افراد ضعیف النفس، کسانی که افق دیدشان فراتر و گسترده نی ست و معتقدین به برنامه و منافع کوتاه مدت از موانع نامئی که خود مدتی در دایره اصلاح طلبی بود به عنوان ابزار استفاده می کنند.

این موانع و خونسردی اصلاحات در مقابله با آن باعث شده است تا راه اصلاح طلبی دور و دراز شده و ثمرات آن در دراز مدت به بار بنشیند.  اما با این همه موانع اصلاحات چرا برای به بار نشستن مصمم است؟ دلیل آن این است که که وقتی میوه آن به بار نشست آن موقع سرما، گرما، کم آبی و آفت های زیست محیطی توان آسیب زدن به آن میوه سالم و شاداب را ندارد. زمان چیدن میوه موقعی است که هر کس و هر چیز در جای واقعی خود قرار گرفته و جامعه را امنیت، آسایش و رفاه عمومی در بر گرفته است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


6 ديدگاه مطلب براي " زنده باد اصلاحات " ارسال شده است.

 1. نسیم گفت:

  مثل همیشه عالی بود .بهت افتخار میکنم بابا جون

 2. علی گفت:

  استاد صادقی عزیز امیدوارم که اصلاحات واقعی بتواند بر تمامی موانع موجود غلبه کند تا شاهد تکرار تاریخ در آینده نباشیم و همچنین امیدوارم ملت بزرگ ایران به این نتیجه برسند که فقط راه گذر از مسائل و مشکلات روبرو فقط اصلاحات (البته اصلاحات واقعی) می باشد

 3. مشکینی گفت:

  اصلاحات راه دراز اما مطمئن رسیدن به دموکراسی است. اینده اصلاحات رفاه, ارامش, احترام به حقوق شهروندی و شایسته سالاری است.

  • توحیدی گفت:

   اقای صادفی این همه برا انقلاب شهید دادیم, تا شاهد دهن کجی شما به انقلاب باشیم وقتی همه بزرگان و مسئولان از انقلاب تعريف ميكنند شما چرا بر علیه انقلاب مینویسید. پس با منطق شما ما بیخود انقلاب کردیم.؟ اگر جواب قانع کننده دارید بدهید. و اگر ناخواسته در دام دشمنان انقلاب افتاده اید,, به سلامتی عقل خود شک کنید .

   • شهروند مشکین شهری گفت:

    اقای توحیدی!بنده اقای صادقی و شمارا نمی شناسم.بصورت اتفاقی کامنت جنابعالی را در این سایت مشاهده کردم.و این کامنت شما باعث شد نوشته اقای صادقی را بخوانم. جمله ای که ایشان بر علیه انقلاب بنویسند من در یادداشت وی مشاهده نکردم.برعکس اکثر جملات ایشان به نفع انقلاب نوشته شده است.اما واژه اصلاحات هم برگرفته شده از مکتب سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) می باشد.بنده از شما برادر عزیز می خواهم جمله و یا جملاتی که در یادداشت اقاای صادقی به نظر شما برعلیه انقلاب بوده را بیان فرمایید .تا ما هم به سلامتی عقل وشعور شما اطمینان حاصل نماییم.

 4. رضوان گفت:

  عالی بود زنده باد اصلاحات

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار