تکمیل سد خورشیدآباد مشگین‌شهر نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است

۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است

مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

کد خبر: 14358 | تاریخ انتشار: 11:26:28 - یکشنبه 17 آبان 1394 | بدون نظر | |

صالحی: ایران بعد از «برجام» وارد دوره جدیدی از فعالیت های هسته ای می شود

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران بعد از «برجام» وارد دوره جدیدی از فعالیت های هسته ای با یک چشم انداز روشن می شود.

ایلقارنیوز، علی اکبر صالحی که در موسسه امور بین الملل «JIIA»، از معتبرتربن مراکز مطالعات سیاسی و بین المللی ژاپن وابسته به وزارت خارجه این کشور، سخنرانی می کرد، تصریح کرد که ایران بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک به فعالیت های خود در زمینه هسته ای ادامه خواهد داد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، ایران نه فقط از حق مسلم خود برای غنی سازی اورانیوم همچنان که در «ان پی تی» آمده بهره مند می شود، بلکه توسعه فعالیتهای کشور در زمینه استخراج اورانیوم، تولید سوخت و مدیریت پسماند نیز میسر شده است.

وی همچنین تصریح کرد که ایران قصد دارد فعالیت صلح آمیز هسته ای خود را در زمینه کشاورزی و پزشکی همانند حوزه صنعتی گسترش دهد.

صالحی در عین حال بر ضرورت توسعه همکاری بین کشورها در زمینه فعالیتهای صلح آمیز هسته ای مانند ایمنی هسته ای، تبادل دانش فنی و آموزش متخصصین تاکید و خاطر نشان کرد: ایران و ژاپن در این زمینه علاقمندیهای مشترکی دارند و می توانند همکاریهای خوبی با یکدیگر داشته باشند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود که با عنوان «برنامه هسته ای ایران: چالشها و فرصت ها» ارائه شد، به سابقه فعالیتهای هسته ای کشورمان از پیش از انقلاب اسلامی پرداخت.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران یادآور شد: منابع انرژی پاک، به ویژه انرژی هسته ای و انرژی های تجدید پذیر، بدون شک برای همه ملتهایی که خطر گرم شدن کره زمین و کمبود انرژی های فسیلی را درک می کنند، باید یک اولویت باشد.

صالحی یادآور شد که بر این اساس و طبق مدل محاسباتی ارائه شده از سوی آژانس انرژی اتمی(ETSAP و WASP)، هشت تا دوازده درصد از سبد مشترک انرژی ایران باید از انرژی هسته ای تامین شود.

گفتنی است در این نشست که جمعه شب در محل هتل «اوکورای» توکیو برگزار شد، بیش از 150 نفر از شخصیت های سیاسی، پژوهشگران، روسا و اساتید دانشگاه، در بخش های هسته ای، خاورمیانه و ایران شناسی و همچنین سفرا و دیپلماتهای نمایندگی های کشورهای خارجی مقیم توکیو و نیز سردبیران و خبرنگاران روزنامه ها و رسانه های ژاپنی حضور داشتند.

منبع: ایرنا
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار