هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

کد خبر: 15397 | تاریخ انتشار: 18:56:29 - یکشنبه 8 آذر 1394 | بدون نظر | |

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر:

مانور پدافند غیرعامل در مدارس مشگین‌شهر برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر گفت: مانور پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان برای آمادگی در بحران‌های مختلف در مدارس مشگین‌شهر برگزار شد.

ایلقارنیوز، رسول حسین‌نژاد در برگزاری مانور زلزله در مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: هفدهمین مانور زلزله و ایمنی همزمان با مدارس سراسر کشور در 180 مدرسه شهرستان مشگین‌شهر با حضور مسئولان و دانش‌آموزان مدارس برگزار می‌شود که تاثیر بسزایی در نهادینه شدن راهکارهای مقابله با بحران در دانش آموزان دارد.

وی با بیان اهداف مانور زلزله و ایمنی در مدارس افزود: این مانور در راستای توانمندی و آمادگی دانش‌آموزان در مقابله با بحران‌های احتمالی طبیعی و غیرطبیعی در سراسر شهرستان مشگین‌شهر برگزار می‌شود که استقبال دانش آموزان در برگزاری این مانورها بسیار قابل توجه است.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر با توجه به اهمیت مانور زلزله در مواجهه اصولی دانش‌آموزان با بلایای طبیعی تصریح کرد: نحوه عملکرد صحیح در هنگام وقوع زلزله به دانش‌آموزان تمامی مدارس آموزش داده شده و برگزاری این مانور فرصتی برای نشان دادن آمادگی دانش‌آموزان و کادر کمک رسانی هلال احمر و نیروهای بسیج دانش‌آموزی است.

حسین‌نژاد بیان کرد: مانور زلزله در سراسر مدارس شهرستان مشگین‌شهر، با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان نظیر جمعیت هلال‌احمر، شهرداری، نیروی انتظامی، ناحیه سپاه مشگین‌شهر، شبکه بهداشت و درمان، آتش نشانی، فوریت‌های پزشکی، اداره‌های برق و گاز، بسیج دانش آموزی، مسئولان و دبیران مدرسه برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر برگزاری مانور زلزله در مدارس، مانور پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان برای آمادگی در بحران‌های مختلف در مدارس شهرستان برگزار شد که دانش‌آموزان در مانور پدافند غیرعامل به صورت عملی با راه‌های چگونگی مقابله با خطرات آشنا شده و توانمندی‌های خود را به معرض نمایش گذاشتند.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر تاثیر مانورهای زلزله و پدافند غیرعامل را مهم توصیف کرد و گفت: در برگزاری این مانورها دانش‌آموزان با نحوه مقابله با حوادث و اطفای حریق، امداد و کمک‌های اولیه، حمل مصدومان احتمالی و انتقال آنان به مراکز درمانی به طور عملی آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار