مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

کد خبر: 14898 | تاریخ انتشار: 10:59:05 - پنج‌شنبه 28 آبان 1394 | 2 نظر | |

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل :

بخش شیمی درمانی و غربالگری سرطان در اردبیل و پارس آباد راه اندازی خواهد شد

ایلقار نیوز:پورفرضی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در آیین افتتاح مرکز اورژانس مشکین شهرپورفرضی با اعلام اینکه اورژانس این شهر بالاترین
مراجعین را داشت و احداث مرکز ضروری بود با منابع استانی عملیات اجرایی آن شروع و اکنون شاهد بهره برداری از این مجموعه هستیم .

وی گفت مرکز اورژانس مشکین شهر در مساحتی حدود ۸۶۵ مترمربع و با هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال ساخته شده است همچنین ۱۸ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در اختیار شهرستان قرار گرفته است که این امر حاکی از توجه ویژه دولت تدبیر و امید در بحث تحول سلامت می باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از افزایش رضایتمندی مردم در اقصی نقاط کشور از خدمات حوزه سلامت خبر داد و تصریح کرد : براساس بررسی های صورت گرفته ۹۱ درصد مردم استان از خدمات بهداشتی و درمانی رضایت داشته اند و طبق بررسی های وزارت کشور رضایتمندی مردم استان را در بعد کیفیت خدمات و پاسخگویی به نیازهای جامعه ۲۵درصد بالاتر از میانگین کشور ارزیابی کرده اند .

وی تحول نظام سلامت را حاصل برنامه ریزی مقام عالی وزارت و همکاران وی خواند وبه تشریح نتایج بسته های مختلف این حوزه پرداخت و افزود : پرداختی های مردم از ۳۰ درصد به ۶ درصد در سطح استان کاهش یافته است و تمامی نیازهای درمانی و تجهیزات بیماران در داخل بیمارستان تامین می شود . مراجعات به اورژانس ۱۱ درصد و بستری ۵/۵ درصد افزایش داشته است .

پورفرضی گفت : تعداد ۶۲ نفر پزشک متخصص و ۱۵ نفر پزشک عمومی در بحث ماندگاری در سطح شهرستانهای استان توزیع شده اند و اخیراً نیز تعداد ۵۱ نفر متخصص ۱۴ نفر فوق تخصص دندانپزشکی ۱۰ نفر فوق تخصص و ۴۵ نفر پزشک عمومی نیز به این جمع اضافه شده اند که در نوع خود بی سابقه بوده است .

وی در ادامه تشریح بسته های حوزه سلامت گفت :در بحث زایمان طبیعی افزایش ۱۳ درصدی و به DSC_0345تبع آن کاهش ۱۳ درصدی سزارین داشته ایم البته هدف گذاری ۱۰ درصد بوده که در سطح بیمارستانهای دانشگاهی کاهش ۱۳ درصدی سزارین داشته ایم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود : بیش از۱۰ هزار زایمان طبیعی بصورت رایگان در بیمارستانها انجام گرفته و احداث و بهسازی بلوک های زایمانی در
دست اجرا می باشد که این امر در مشکین شهر نیز اجرایی خواهد شد .

پورفرضی تصریح کرد : پزشکان متخصص بصورت ۲۴ ساعته در بیمارستانها مقیم هستند و ۷۵ نفر همکاری مداوم دارند هرشب و شبانه روز ۲۱ نفر متخصص در بیمارستانها ارائه خدمات می دهند و بیمارستان امام (ره) برای درمان سکته های حاد و قلبی انتخاب شده است .

وی درخصوص راه اندازی کلینیک های ویژه هم گفت : جهت ارتقای کیفیت ویزیت ۷ کلینیک ویژه جدید راه اندازی شده است و مقایسه آماری مراجعین به این کلینیک ها نشان می دهد میزان مراجعه مردم به این مراکز در سال ۹۳ تعداد ۴۷۶ هزار نفر و در ۶ ماهه اول سال ۹۴ با ۶۴ درصد رشد به ۳۸۹ هزار نفر رسیده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد : سعی ما بر این است از امکانات خیرین در حوزه بهداشت و درمان استفاده کنیم چنانچه در اردبیل ۲ مرکز با استفاده از امکانات خیرین بصورت کلینیک ویژه پزشکی و کلینیک ویژه دندانپزشکی راه اندازی و در دسترس مردم قرار گرفته ، علاوه بر این کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی با تعرفه های دولتی راه اندازی و در اختیار عموم گذاشته شده است .

وی از تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال برای ارتقای هتلینگ بیمارستانها خبر داد و تاکید کرد : همسو با این فعالیتها پروژه هایی نیز بصورت تفاهم نامه با معاونت درمان بسته شده که شامل توسعه و استاندارد سازی بلوک ها ی زایمانی ، احداث ۵ مورد کلینیک ویژه در سطح استان به متراژ ۵۷۰۰ مترمربع که یکی از آنها در مشکین شهر خواهد بود اضافه شدن ۲۰ تخت ویژه به تخت های استان و راه اندازی ۲ بخش شیمی درمانی و غربالگری سرطان در اردبیل و پارس آباد از اهم این تفاهم نامه ها می باشد. البته در کنار این فعالیتها خدمات دیگری مثل راه اندازی مرکز شتاب دهنده خطی کشور و شتاب دهنده خطی استان که جزء یکی از ۳ مرکزموجود با این دستگاه است و تاکنون بیش از ۱۴۰میلیارد ریال هزینه شده و تا دهه فجر امسال راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید .

پورفرضی از افزایش ۲۵ هزار مترمربعی فضای آموزشی و بهداشتی به مجموعه موجود دانشگاه تا دهه فجر امسال خبر داد و گفت : طبق وعده مقام عالی وزارت بهداشت جهت حضور در مراسم افتتاح پروژ های بهداشتی و درمانی انشااله در سال آتی میزان فضای درمانی به ۴۷ هزار مترمربه خواهد رسید .

وی در پایان گفت : با راه اندازی اورژانس مشکین شهر و تامین نیرو از طریق وزارت برای رشته جراحی مغز و اعصاب از معاون وزیر انتظار داریم مساعدت لازم و کافی را برای تجهیز اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب و خرید امکانات نموده تا با راه اندازی این اتاق شاهد ارجاع بیماران ترومای مغز و اعصاب به مرکز استان و استانهای همجوار نباشیم .

انتهایپیام/: منبع خیاونیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " بخش شیمی درمانی و غربالگری سرطان در اردبیل و پارس آباد راه اندازی خواهد شد " ارسال شده است.

  1. فرشاد گفت:

    جناب اسدی مگر تصویب نشده بود که بخش تحقیق و پژوهش در مشکین شهر که آمار مرگ و میر ناشی از سرطان از این دو شهر بیشتر است راه اندازی شود؟؟؟ چجه شد پس؟

  2. فرشاد گفت:

    جناب آقای اسدی مگر تصویب نشده بود که بخش تحقیق و پژوهش در مشکین شهر که بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از سرطان را نسبت به این دو شهر دارد راه اندازی شود؟؟؟ چه شد پس؟

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار