تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 16443 | تاریخ انتشار: 19:50:11 - پنج‌شنبه 10 دی 1394 | بدون نظر | |

دیدار مردمی مدیرکل منابع طبیعی اردبیل در مشکین شهر

ایلقار نیوز : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با حضور در اداره منابع طبیعی مشکین شهر با مردم به صورت حضوری دیدار و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۶ اکیپ گشت و کنترل برای صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان مشگین‌شهر فعال شد.DSC_1042

شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل گفت: یکی از اولویت‌های اساسی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، صیانت از اراضی ملی است که در این راستا 6 اکیپ گشت و کنترل برای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان مشگین‌شهر فعال شد.

وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با جدیت در مورد زمین خواری و تعدی به اراضی ملی و تخریب محیط زیست در شهرستان‌های استان اردبیل برخورد می‌کند، گفت: در این راستا در شهرستان مشگین‌شهر نیز با فعال کردن اکیپ‌های گشت و کنترل در صدد جلوگیری از تعدی زمین‌خواران به اراضی ملی و منابع طبیعی در این شهرستان هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: اکیپ گشت و کنترل منابع طبیعی و آبخیزداری به طور شبانه‌روزی در راستای حفظ اراضی ملی در مشگین‌شهر و سایر شهرستان‌های استان اردبیل فعالیت می‌کند تا شاهد ساماندهی هرچه بهتر ارضی ملی و منابع طبیعی در این شهرستان‌ها شیم.

منابع طبیعی اردبیلهدایت تصریح کرد: امسال برای تخریب هر هکتار مراتع در شهرستان‌های استان اردبیل 7 میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شده و منابع طبیعی با هرگونه تخریب محیط زیست و تعدی به منابع طبیعی برخورد می‌کند و متخلفان را برای بررسی پرونده به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی از دریافت حکم سیار منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و منابع طبیعی در شهرستان‌های مشگین‌شهر، بیله‌سوار و پارس‌آباد خبر داد و افزود: براساس دریافت حکم سیار هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی در این شهرستان‌ها، غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد و با متخلفان براساس قانون برخورد جدی صورت می‌گیرد.

هدایت افزود: در راستای اهداف برنامه اقتصاد مقاومتی و در جهت مشارکت مردم طرح کاشت زعفران و سماق در حال اجرا می باشد و کسانی که درقالب ماده سه امادگی فعالیت در این زمینه را دارند بخصوص فارغ التحصیلان رشته کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند که دارای درآمد اقتصادی می باشد .

هدایت با اشاره به بخش گردشگری گفت : با توجه به اینکه مشکین شهر جزو قطب های گردشگری می باشد در چهارچوب قانون حمایت های لازم را از سرمایه گذاران انجام می دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، منابع طبیعی و اراضی ملی را جزو سرمایه‌های ملی و عمومی خواند و گفت: تمامی دستگاه‌های اجرای شهرستان‌ها و نهادهای دولتی باید از هرگونه تعدی به محدوده منابع طبیعی جلوگیری کنند و در این راستا کشاورزان روستایی نیز با هوشیاری از تخریب منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیر مجاز خودداری کرده و در صورت مشاهده مراتب را به دستگاه‌های مربوطه گزارش دهند.

DSC_1058

DSC_1050

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار