تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

کد خبر: 16133 | تاریخ انتشار: 11:57:08 - چهارشنبه 2 دی 1394 | 23 نظر | |

بازخوانی نامه عباس زاده مشگینی:

کلاه گشاد دیگری که بر سر استان رفت! / آقای استاندار! دلت می خواهد در دل مشگین شهر ماندگار شوید؟

ایلقار نیوز:عباس زاده مشکینی در نامه ای خطاب به استاندار اردبیل گفت: به منظور خروج مشگین عباس زادهشهر از بن بست جغرافیایی و ارتباطی و اقتصادی،پیشنهاد می کنم دستور فرمایید پیشنهاد منطقه آزاد اقتصادی و صنعتی برای مشگین شهر با امضای خودتان همراه با گزارش توجیهی کارشناسی به دولت محترم و دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه ارائه شود

برادر عزیزم جناب آقای خدابخش

استاندار محترم اردبیل

باسلام و احترام

به اقتضای فرصت در رسانه های گروهی، اخبار و گزارش های بازدید های مستمر جنابعالی از بخش های مختلف مشگین شهر را می بینم و شاهد دغدغه آن عزیز در خصوص توسعه شهرستان بوده و اعتقاد دارم که دلسوزی آن برادر عزیز برای مردم تمام شهرستان های استان اگر بیشتر از دیگر دغدغه مندان نباشد کمتر هم نیست. لذا از فرصت استفاده نموده و خدا قوت می گویم.

جناب آقای خدابخش! حتما در مدت مسئولیت نزدیک به یک سال در استان اردبیل به داشته ها و ظرفیت ها و مزیت های ویژه و همچنین کاستی ها و موانع توسعه مناطق مختلف استان واقف گشته اید و شاید مشورت ها و پیشنهادهای بنده در خصوص توسعه استان یادآور مثل معروف” زیره به کرمان بردن “باشد. علی ایحال صحبت و تبادل تجربه پیرامون راهکارهای توسعه کل استانمان را به وقت دیگر و عندالزوم تعلق اراده جنابعالی موکول می کنم لیکن اگر اجازه بدهید به لحاظ تعلق خاطر عاطفی طبیعی ام به شهرستان مشگین شهر نکاتی را با آن برادر عزیز در میان بگذارم .

خوشبختانه تمام شهرستانهای استان مزیت ها و ویژگیهای منحصر به فردی دارند و صد البته توسعه و آبادانی و پیشرفت همه شهرستانهای استانمان آرزوی قلبی بنده است و ایضا به لطف الهی برای وجب به وجب خاک این کشور اسلامی ام  یک چنین حس و آرزویی دارم.

اما مشگین شهر !

این شهرستان از نظر تاریخی یکی از قدیمی شهرستان های استان است و شاید هیچ کدام از شهرستانهای استان به جز اردبیل از نظر تاریخی و سابقه صدور شناسنامه شهرستان به پای مشگین شهر نرسد، ولی واقعیت این است که در مقایسه با غالب شهرستانهای همتراز خودش در سراسر کشور از مظاهر توسعه و سفره برکات جمهوری اسلامی ایران کماهوحقه برخوردار نشده است و حتما با بنده هم نظر خواهید بود که حتی شهرستانهای که یک زمانی جزو حوزه خدمات مدیریتی مشگین شهر بوده و بعدا از نظر تقسیماتی ارتقاء پیدا کرده انداز نظر شاخص های توسعه از این دیار پیر سبقت گرفته اند!

جناب استاندار ! متاسفانه مشگین شهر بعد از انتزاع استان اردبیل از استان آذربایجان شرقی و دور خیز سریع شهرستان اردبیل به عنوان مرکز استان به سمت توسعه، از نظر جغرافیای در بن بست قرار گرفت، چون بطور طبیعی غالبا جهت گیری توسعه و نگاه مرکز استانها به سمت پایتخت است، بنابراین از این جهت هیچ کدام از شهرستانهای استان شرایط مشگین شهر را ندارند، تا بیست سال قبل شهرستان خلخال ما را جزو محروم ترین و بن بست ترین شهرستان کشور می دانستند اما به برکت انقلاب اسلامی و برنامه های توسعه کشور این شهرستان، بویژه بعد از استان شدن اردبیل، بحمدالله به سرعت از آن شرایط قبلی فاصله گرفت و الان با گشایش و توسعه محور سرچم در جوار شاهراه اتصال مرکز استان به مرکز کشور قرار گرفته است و به تعیر دیگر نسبت به مشگین شهر چند صد کیلومتر با پایتخت نزدیک شده و هشتاد درصد تردد استان به تهران از همین مسیر انجام می گیرد.

“سرعین” در بحث گردشگری اشتهار و برند فراملی دارد و هیچ طرح و بحث و موضوعی از جمله بحث منطقه آزاد تجاری – اقتصادی و صنعتی نباید این مزیت منحصر به فرد و استثنایی سرعین عزیز را تحت الشعاع قرار دهد، تازه منطقه آزاد یا ویژه اقتصادی و صنعتی ، ساز و کاری قانونی برای خروج مناطق محروم و بن بست از محدوده فقر و توسعه نیافتگی است ( مشکلاتی که شهرستانهایی مثل مشگین شهر درگیر آن است ) و کارشناسان دولت و نمایندگان مجلس به شرایط شهرستان پیشنهادی برای تصویب و واگذاری امتیاز منطقه آزاد صنعتی اقتصادیبه این شرایط ( که سرعین فاقد آن است) دقت نموده و سپس تصمیم می گیرند! و به تعبیر روان تر توجیه اخذ مصوبه برای منطقه ویژه مشگین شهر ساده و مانند حرکت در مسیر جریان آب است ولی در مورد سایر شهرستانها سخت و به منزله حرکت در خلاف جریان آب است و به نظرم مدیریت محترم کلان استان نباید این فرصت را از دست بدهد ! چون در صورت تحقق نه تنها متعلق به مشگین شهر بلکه متعلق به استان است.

آقای استاندار! سایر شهرستانهای استان نیز شرایط مشابهی دارد، بطور مثال هنوز چندسالی از ارتقاء نمین به شهرستان نمی گذرد و این شهرستان یکی از بخشهای اردبیل بوده است و از نظر ارتباط با مرکز استان به منزله یک شهرک پشتیبان و خدماتی است ، هر روز هزاران نفر کارمند و کارگر بین نمین و اردبیل رفت و آمد می کنند و شاید تنها فرودگاه مرکز استان ، به نمین نزدیکتر از اردبیل باشد و انصافا به لحاظ دارا بودن شاخص های کارشناسی( پیش نیاز تشکیل مناطق آزاد ) به هیچ وجه قابل قیاس با مشگین شهر نیستند!

شهرستانهای منطقه مغان هم به حمدالله از شرایط و مزیت های استثنایی برخوردار است ، وجود شرکت های غول آسایی مانند کشت و صنعت مغان و پارس که گردش مالی آن بیش از کل گردش مالی دولتی شهرستانی مانند مشگین شهر است و یا اینکه نام مغان یاد آور یکی از زرخیزترین و بهترین دشت های دنیاست مغانی که دروازه کشور از طریق کشور آذربایجان به اروپاست  مغانی که سهل ترین ارتباط و مراودات اقتصادی و فرهنگی می تواند با کشور همسایه داشته باشد شهرستانی که جزو معدود شهرسانهای غیر مرکز استان است که دارای فرودگاه است ، چگونه قابل قیاس با مشگین شهری است که هیچ کدام از مزیت های فوق را ندارد؟برادر عزیزم ! بنده بنا به دلایلی مدت قابل توجهی  در مورد مولفه های توسعه هر کدام از شهرستانهای استان به تفکیک مطالعه کرده و در مورد هر شهرستان به نتایج روشنی رسیده بودم چون در مورد استان اردبیل مسئولیتی به بنده واگذار نشد و از طرف دیگر استانداران اسلاف شما نیز از بنده نخواستند هیچ وقت نسخه های مدنظر را در مورد این شهرستانها بویژه خود مرکز استان علنی نکردم ولی سه سال پیش موقتا در مسیری قرارگرفتم که احساسم این شد که در منرل بعدی آن مسیر نسخه توسعه مشگین شهر از جمله منطقه آزاد را می توان طرح و پیگیری کرد ، لیکن اراده خداوند متعال مسیر این بنده ناچیز را از مسیر منزل مدنظر به مسیر دیگری کشانید و تکلیف و شرایط پیگیری موضوع از عهده بنده ساقط شد!

البته اعتقاد داشتم که اصولا قبل از طرح و رسیدن این پیشنهاد به مرحله نزدیک به تصویب در مجلس بنا به دلایلی مطرح نشده و به دهانها نیفتد ، لیکن کم دقتی یکی از معاونین جنابعالی و یکی از همشهریان بنده باعث شد از زمستان سال قبل این موضوع بصورت ناپخته مطرح و مبنای مناقشه قرار گیرد که البته همان موقع بنده تلویحا تذکر دادم!

ولی واقعیت این است در شرایط فعلی هیچ طرح و برنامه ای به اندازه تصویب و استقرار منطقه ویژه یا آزاد “اقتصادی و صنعتی” در محدوده شهرستان مشگین شهر نمی تواند منشاء تحول و تکان و حرکت به سمت توسعه باشد و در این مسیر هیچ کدام از شهرستانهای استان رقیب و بدیل مشگین شهر نیست و چون بحمدالله هر کدام از شهرستانها دارای مزیت ها و بسترهایی هستند که مستعد طرحهایی به مراتب اقتصادی تر و کم هزینه تر و زودبازده تر و هم سنخ تر هستند! و عرض کردم در صورت تعلق رای مبارک حضرتعالی این ایده ها به طور مجزا در اختیار قرار می گیرد.

بنده مثل برخی از عزیزان اعتقاد ندارم که مثلا “سرعین مانع پیشرفت مشگین شهر است” اتفاقا سرعین  و مشگین شهر دو برادر در دو جهت سبلان زیبا هستند که می توانند عامل پشتیبان هم در مسیر توسعه باشند و الان هم کمابیش هستند و صدالبته رونق هر کدام از شهرستانهای استان کمک به رونق دیگر شهرستانها نیز می باشد و ایضا اردبیل هم رقیب مشگین شهر نیست و اصولا باید نگاه اردبیل به تمام شهرستانها و از جمله مشگین شهر نگاه پدر به فرزند باشد و انشاالله که اینگونه است.

خلاصه و پایان کلام اینکه جناب آقای خدا بخش ! به منظور خروج مشگین شهر از بن بست جغرافیایی و ارتباطی و اقتصادی ،  پیشنهاد می کنم دستور فرمایید پیشنهاد منطقه آزاد اقتصادی و صنعتی برای مشگین شهر با امضای خودتان همراه با گزارش توجیهی کارشناسی به دولت محترم و دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه ارائه شود ، شاید انشاالله دیگر نیروی های  موثر و مسئول از جمله نماینده محترم مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در مسیر بررسی و تصویب در دولت و مجلس کمک کرده و مردم نیز دعاگوی جنابعالی باشند انشالله

و من الله التوفیق

محمود عباس زاده مشگینی

نهم شهریور سال نود و سه

منبع: وبلاگ اشارت

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


23 ديدگاه مطلب براي " کلاه گشاد دیگری که بر سر استان رفت! / آقای استاندار! دلت می خواهد در دل مشگین شهر ماندگار شوید؟ " ارسال شده است.

 1. شهروند مشکین شهری گفت:

  در طول 12سالکه در خدمت هاله نور بودید(چند سال استانداری هاله نور در اردبیل-هشت سال ریاست جمهوری وی)چرا به فکر ویاد مشکین شهر با چهره روستایی .ومشکین مظلوم و بی صاحب نبودید.؟امدی جانم به قربان مشکین -ولی حالا چرا؟

  • احسان گفت:

   باشما كاملا موافقم

  • همدرد گفت:

   مگر این نماینده خیلی خیلی نسبتا محترم که ۸ سال بر صندلی سبز در بهارستان تکیه زدند کاری انجام دادند

 2. علی خان گفت:

  درود بر عباس زاده غیور من تورا نمی سناسم ولی بخاطر عرضه وقلم تون به شما رای خواهم داد از طرف مردم غیور وولای مشگین شهر ومشکلات این کسی به مقامات نامه ننوشته لا اقل شما مشکل شهر را به اطلاع استاندار می رسانی

  • فرشاد گفت:

   از صحبتتان همین بس که تا به امروز چشم بسته رای داده بودی…!

  • ف - م گفت:

   چرا ایشان آقای عباسزاده فقط موقع انتخابات بفکر شهر خودشان هستند ؟؟؟؟

 3. علی خان گفت:

  درود بر عباس زاده غیور من تورا نمیشاسم ولی بخاطر عرضه وقلم تون به شما رای خواهم داد از طرف مردم غیور وولای مشگین شهر مشکلات این شهر راکسی به مقامات نامه ننوشته لا اقل شما مشکل شهر را به اطلاع استاندار می رسانی

  • امید گفت:

   اقای علی خان اگر شما ایشان را نمیشناسی از کجا میدانی ایشان این دوره ثبت نام کرده ومی گویید که به ایشان رای خواهی داد

 4. ر گفت:

  مدیر محترم چرا نظرهایی که مخالف آقای عباس زاده است رو تایید نمی کنید

 5. علی گفت:

  دکتر عباسزاده لایق است که سازمان ملل را اداره کند ولی حیف

 6. نادر گفت:

  اسب رستم را زین خواهیم کرد برای امیر کبیر مشگین فرزند خلف سبلان برای عبور از گردنه های پر پیچ و خم برای تاختن بر ستمگران و دشمنان این مرزو بوم و برای دفاع از ولایت و محرومان عباسزاده را سوار اسب رستم آذز رخش خواهیم کرد

  • فرشاد گفت:

   یحتمل در دوران هاله نور سوار … بوده اند آنهم گرز به دست! که تا به امروز به مشکین نرسیده بودند.

 7. معلم گفت:

  آقای …اون موقع که با محمود احمدی نژاد در استانداری کار میکردید یا در وزارت کشور به خاطر رای ، قصابه را شهر می کردید و قدرت نامشروع تان در اوج بود این کارها را نمی کردی . احساس نمی کنی عوام فریبی هم حدی دارد .البته شما دو تا محمود استاد حرکات پوپولیستی هستید .

 8. مينا گفت:

  ايشون هم هر4سال يه بار مشكين يادشون ميفته

  • جوان شیر گفت:

   بله چون چهار سال یه بار فرصت دستشون میوفته در ضمن ایشون وقتی استاندار ایلام بودن یا وقتی مدیر سیاسی بودن مگه میتونستن بیت المال رو خرج شهر خودشون کنند حرفایی میزنید که به قول خودمون ((پیش میش تویوغون گولمغی گلیر)) تو این چند سال فرصتی نداشتند اگر داشتند دریغ نمیکردند………

 9. علی گفت:

  سلام احمدی نژادی، تو 8 سال 100 سال مملکت و عقب کشیدین، دیگه چه نقشه ای دارین?

  • فرشاد گفت:

   یحتمل دلش برای دوران قاجار تنگ شده میخواد 100 سال دیگر به آن اضافه کند تا به دوران قاجار برسیم.

 10. حامد گفت:

  چرا این قدر اقای احمدی نژاد واقای عباسزاده رو می کوبید مگردیگران چه کردند درود بر عباسزاده غیور

  • فرشاد گفت:

   کاش ایشان و آن جناب هاله نور هم مثل آن دیگرانی که میفرمایید مگر چه کردند، کاری نمیکردند. ولا…

 11. عزیزی گفت:

  آقای عباس زاده اگر به سولات ذیل الذکر پاسخ دهید در صورت پاسخ قانع کننده ضمن تشکر ازجنابعالی به شما رای خواهیم داد1- در طول خدمت صادقانه که فرمودید برای شهر توسعه نیافته مشگین شهر چه خدمتی کردی کوچک وبزرگ نام ببرید وبه مطبوعات شهرستان سندارائه دهید 2-چگونه راضی شدید هویت روستا زاده بودن خود را با جعل پسوند کتمان کنید 3- چگونه راضی شدید در موقع حضور در وزارت کشور نه تنها همشهری های خود بلکه هم روستای خودرا هم جهت شنید درد ودلهایشان پشت در دفترتان منتظر گذاشتید ونهایتا پذیرش نمی کردید4- با کدام تحصیلات حقوقی مشاور قوه قضائیه شدید 5- نهایتا جناب آقای عباس زاده به خدا قسم با این روحیه شما بدرد نماینده مجلس برای این شهرستان فقیر نمی خورید واینقدر چهره ملی چهره ملی شعار ندهید ما فردی با سابقه عملگرا در حوزه اقصاد واشتغال هستیم

 12. ali گفت:

  تو دوره محمود هم یکی دوتا از این مقاله ها در میکردی

  واقعا برای درد دورویی و تزویر که کل ایران دچارشن متاسفم.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار