۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

کد خبر: 16751 | تاریخ انتشار: 14:20:21 - چهارشنبه 23 دی 1394 | 1 نظر | |

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی اردبیل:

طرح امکان‌سنجی مجتمع گردشگری سبلان مشگین‌شهر بازنگری شد

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: طرح امکان‌سنجی مجتمع تفریحی و گردشگری سبلان واقع در مجاورت شهر لاهرود و شیروان دره‌سی مشگین‌شهر بررسی و بازنگری شد.

ایلقارنیوز، عسگر سنگی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی و بازنگری طرح امکان سنجی مجتمع تفریحی و توریستی گردشگری سبلان مشگین‌شهر اظهار داشت: طرح امکان‌سنجی مجتمع تفریحی و گردشگری سبلان واقع در مجاورت شهر لاهرود و شیروان دره‌سی مورد بررسی و بازبینی دوباره قرار گرفت تا در این زمینه به نتاییج موثر و مطلوبی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه اراضی موجود در محدوده سایت گردشگری سبلان از نوع اراضی ملی با کاربری مرتع کم بازده در نزدیکی شهر لاهرود قرار گرفته است، گفت: محدوده طرح 50 هکتار بوده که اراضی آن با توجه به جغرافیا و توپوگرافی منطقه و شرایط حاکم بر آن مورد مطالعه و طراحی قرار گرفته است.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل محدوده طرح مطالعاتی را دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار گردشگری با چشم‌انداز طبیعی توصیف کرد و افزود: با این توصیف، محدوده طرح مشمول استانداردهای بالای زیست محیطی است که ضرورت رعایت ضوابط مربوطه را در این محدوده بیش از پیش می‌طلبد.

سنگی تصریح کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده مشاور مربوطه طرح، با مطالعه عناوین و شرح خدمات مطالعات ارزیابی زیست محیطی و ارائه گزارش ارزیابی زیست محیطی، هماهنگی‌های لازم را برای تهیه این گزارش با شهرداری انجام می‌دهد.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: این منطقه یکی از مراکز گردشگری در شهرستان مشگین‌شهر بوده که باید تلاش شود تا با آماده‌سازی آن زمینه‌ای فراهم شود تا بتوانیم شاهد حضور گردشگران در منطقه لاهرود مشگین‌شهر باشیم.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " طرح امکان‌سنجی مجتمع گردشگری سبلان مشگین‌شهر بازنگری شد " ارسال شده است.

  1. برهان گفت:

    باسلام ،به استحضار می رساند سایت گردشگری و توریستی سبلان مر بوط به شهر لاهرود می باشد که توسط شهرداری لاهرود انجام می گیرد لطفا اصلاح فرمایید.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار