افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 16540 | تاریخ انتشار: 20:54:46 - شنبه 12 دی 1394 | بدون نظر | |

فرماندار مشگین‌شهر:

واحدهای تولیدی در روستاهای مشگین‌شهر حمایت می‌شوند

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: واحدها و کارگاه‌های تولیدی کوچک و اقتصادی در روستاهای مشگین‌شهر حمایت می‌شوند.

ایلقارنیوز، ابراهیم امامی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح تأمین مالی خرد در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرای طرح تأمین مالی خرد که در واقع خوشه‌بندی مناطق محروم است می‌تواند با ایجاد انگیزه در افراد، سبب رونق اقتصادی و تولید اشتغال در روستاها شود که این طرح در صورت موفقیت از حمایت‌های دولت نیز برخوردار می‌شود.

امامی تصریح کرد: نقش دهیاران و بخشداران در آگاه‌سازی اهالی روستا برای استقبال از این طرح بسیار مهم است و باید با تشریح مزایای این طرح، متقاضیان را برای ورود به این طرح ترغیب کنند و با برگزاری جلساتی مستمر در مساجد برای اهالی روستاها اطلاع رسانی کنند.

فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به مهاجرت روستاییان به کلانشهرها بیان کرد: مهاجرت روستاییان به شهرها بیشتر به دلیل نبود بسترهای مطلوب کسب و کار و به لحاظ انگیزه‌های اقتصادی انجام می‌شود که اجرای این طرح می‌تواند از مهاجرت‌های روستاییان نیز ممانعت کند که دهیاران و بخشداران می‌توانند این طرح را به صورت پایلوت در مناطق روستایی به صورت گسترده اجرا کنند.

امامی با بیان اینکه براساس اصل 44 قانون اساسی دولت از  سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی کشور ممنوع شده است، افزود: در این راستا دولت با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صدد جلب و جذب سرمایه گذاران است و در این راستا باید تمام مسئولان شهرستان به ویژه بخشداران و دهیاران با ایجاد بسترهای لازم زمینه مشارکت و سرمایه‌گذاری روستاییان را در ایجاد واحدها و کارگاه‌های اقتصادی و تولیدی کوچک در سطح روستاها فراهم کنند.

وی تصریح کرد: طرح حمایتی  تأمین مالی خرد با همکاری بهزیستی و بانک کشاورزی اجرایی می‌شود که در این زمینه همکاری بخشداران و دهیاران بسیار حایز اهمیت است و باید دهیاران از این فرصت برای توانمندسازی افراد در روستاها و ایجاد کارگاه‌های تولیدی در مناطق خود استفاده کنند.

فرماندار مشگین‌شهر ایجاد اشتغال را مهم‌ترین عامل مبارزه با آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: با توجه به فراوانی شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و در دسترس بودن این امکانات برای اکثر مردم و جوانان، ایجاد اشتغال و انگیزه، مهم‌ترین عامل مقابله با آسیب‌های اجتماعی است چراکه افراد در صورت مسئولیت‌پذیری و داشتن فعالیت اقتصادی بیشتر وقت خود را صرف فعالیت‌های درآمدزا و مفید می‌کنند.

امامی افزود: دهیاران می‌توانند با برگزاری جلسات مکرر در راستای تشریح ابعاد مختلف این طرح، زمینه ایجاد فضاهای کسب و کار در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، پرورش قارچ و مرغ و ماکیان، کشت گیاهان دارویی، تروج کشت زعفران و پسته و ایجاد مکان‌های فرهنگی نظیر کتابفروشی در راستای توسعه و تحول اقتصادی در مناطق روستایی و محروم را فراهم کنند.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار