مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

کد خبر: 17001 | تاریخ انتشار: 18:30:40 - شنبه 3 بهمن 1394 | 1 نظر | |

رییس حوزه قضایی بخش ارشق

کشف 12 قطعه اشیاء عتیقه در مشگین شهر

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری اردبیل ، حسین کارگر روز شنبه گفت: به دنبال دریافت گزارش های مردمی و فرماندهی انتظامی بخش ارشق مبنی بر قاچاق اشیای عتیقه از سوی عده ای از قاچاقچیان دستور قضایی برای پیگیری و رصد حفاری ها صادر شد.

او افزود: با تلاش و تدابیر خاص فرماندهی انتظامی بخش ارشق ماموران به محل اختفای متهمان اعزام و پس از بررسی محل ، اشیای عتیقه را که به طور ماهرانه ای در محل نگهداری احشام جاسازی شده بود کشف کردند.
وی گفت: از سه فرد دستگیر شده در این زمینه 12 قطعه اشیای عتیقه که حسب بررسی های اولیه مربوط به دوره اشکانیان است کشف و ضبط شده و بر اساس نظریات فعلی کارشناسان قدمت این اشیا بیش از دو هزار سال و مربوط به تاریخ اردبیل است.
به گفته وی ، بررسی های دقیق تر در جریان بوده و اخبار تکمیلی آن اعلام خواهد شد.
او اظهار کرد: با توجه به احتمال کشف اقلام دیگر اشیای عتیقه از این افراد ، متهمان با صدور قرار تامین قانونی روانه زندان شده و پرونده برای تکمیل تحقیقات در دست رسیدگی است.
وی با تاکید بر لزوم حفظ آثار و اشیای عتیقه که بیانگر تاریخ و هویت ملت است بیان کرد: حفظ و نگهداری این اشیا وظیفه ماست و قوه قضاییه در صورت مشاهده هر گونه موارد با تمام توان با متخلفان و مجرمان طبق قانون برخورد خواهد کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان مشگین شهر هم به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال گزارش مردمی مبنی 81932152-70465540بر حفاری غیر مجاز در یکی از روستاهای بخش ارشق مشگین شهر ماموران انتظامی وارد عمل شده و پس از تحقیقات گسترده موفق به دستگیری سه نفر از حفاران غیر مجاز شدند.
سرهنگ نوری افزود: از این قاچاقچیان 12 قلم اشیای نفیس باستانی که قاچاقچیان پس از کشف در محل نگهداری احشام اختفا کرده بودند کشف و حفاران با تنظیم پرونده تحویل مقامات قضایی و آثار باستانی نیز تحویل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شد.
به گفته وی ، بر اساس بررسی کارشناسان میراث فرهنگی آثار مکشوفه مربوط به دو هزار تا دو هزار و 800 سال قبل از میلاد مسیح است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " کشف 12 قطعه اشیاء عتیقه در مشگین شهر " ارسال شده است.

  1. عزیز گفت:

    باسلام
    وظیفه مسئولین محترم شهرستان تاریخی وتوریستی مشگین شهر اینست که هر چه زودتر موزه ای که لایق این شهر تاریخی وزیباست احداث کنند وتمامی اثار واشیاءباستانی متعلق به این شهرستان را در معرض عموم قرار دهند ودر این راستا مردم بافرهنگ وشریف مشگین شهر مسئولین را یاری رسانند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار