تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 16826 | تاریخ انتشار: 11:27:00 - شنبه 26 دی 1394 | 2 نظر | |

گلایه شدید متقاضیان مسکن مهر آزاد از مسئولان /

وقتی در هیاهوی سیاست مشکلات مردم فراموش می شود

ایلقار نیوز:بهزاد قاسمی/ خیاو نیوز:  با نزدیک تر شدن به ایام انتخابات مسئولان تمام هم و غم خود را گذاشته اند تا انتخاباتی سالم و پرشور برگزار گردد فارغ از این مسئله بسیاری از کاندیداهای انتخاباتی از ماهها پیش فعالیت تبلیغاتی خود را با عناوین مختلف شروع کرده اند و طبق برنامه ریزیهای مختلف سعی میکنند بعد از ماهها تلاش با انتخاب شدن بعنوان نماینده منتخب مردم به مشکلات رسیدگی وبه آبادانی و توسعه شهر کمک نمایند .
اما در این بین مهمترین مسئله ای که به آن توجه نمی شود حل و فصل مشکلات کنونی مردم توسط مسئولان می باشد و کم لطفی مسئولان در این ایام پیش از پیش نمایان و مشهود است . مشکلاتی که شاید برای خوش نشین های شهر زیاد مهم نباشد اما برای سرپرست خانواده ای که تنها نان DSC09546آور آن خانه می باشد زجر آور است .
عدم حل مشکلات برخی از مردم و تماسهای مداوم آنها با خبرنگار و مسئولین سایت خیاو نیوز ما را برآن داشت تا نسبت به انعکاس آن مشکلات در سایت اقدام کنیم باشد که مسئولان ذیربط فرصت داشته باشند با حسن نیت به حل و فصل آنها اقدام نمایند و شهروندانی که با تنگناهای معیشتی با مشکلات دست و پنجه نرم میکنند کورسوی امیدی در دل آنها روشن شود و به زندگی فقیرانه ولو با عزت و شرف امیدوار باشند .
صحبت ما از مشکلات متقاضیان مسکن مهر متعلق به مجتمع مسکونی برق وابسته به تعاونی مسکن مهر آزاد می باشد . تعدادی از این متقاضیان با بیان اینکه بعد از کش و قوس های فراوان سرانجام موفق به تحویل واحدهای مسکونی خود شده اند اما کاش چنین امری صورت نمی گرفت چرا که مشکلات بعد از تحویل واحدها آغاز شد و هیچ مقام مسئولی حاضر به شفاف سازی موضوع و پاسخگویی نیست .
یکی از متقاضیان مشکلات مجتمع را چنین بیان میکند : در زمان ثبت نام حق انشعابات از ما اخذ و طبق تعهدی که در قرارداد داشتیم واحدها بطور کامل و صد در صد آماده تحویل متقاضیان می شد که این امر در مرحله سرانجام جامه عمل بخود نپوشید و یکی از مواردی که ناقض قرار داد بود اخذ حق انشعاب مجتمع ها توسط تعاونی بود که در زمان تحویل مسئولان مسکن مهر آزاد به بهانه اینکه وجه حق انشعاب خرج چارچوب و ریل گذاری محل نصب آسانسور شده است موضوع را سرپوش گذاشته و اعلام کردند حق انشعاب باید توسط متقاضیان اخذ گردد حال این مسئله با توجه به نرخ تورم و افزایش حق انشعابات نوعی ظلم آشکار در حق متقاضیان این مجتمع ها می باشد اما با لحاظ این موضوع که اکثر متقاضیان این واحد ها از قشر ضعیف و کم درآمدجامعه می باشند برای اینکه سرپناهی برای خود داشته باشند راسا اقدامات خود را برای اخذ حق انشعابات انجام دادند که متاسفانه باز این بار مشکلات دیگری زاییده شد .
متقاضیان مسکن مهر مدعی شده اند چون واحدهای واگذار شده در هر بلوک ۱۲ واحدی می باشد هر بار که به اداره برق یا آب و فاضلاب مراجعه میکنند مسئولان اداره برق و آب و فاضلاب اخذ هرگونه انشعاب خانگی برای تک تک واحد ها را منوط به اخذ حق انشعاب مشترک و حضور همه ی متقاضیان بلوک میدانند این درحالی است که مسئولان تعاونی مسکن مهر آزاد در واگذاری واحدهای این مجتمع ها ۶ واحد را واگذار و مابقی را هنوز تعیین تکلیف نکرده اند و تا زمانی که بقیه واحدها واگذار نشود حق انشعابی در کار نخواهد بود .
معلوم نیست بقیه واحد ها کی واگذار خواهد شد و تا آن زمان متقاضیانی که کلید واحد خود را تحویل گرفته اند بدون اینکه سکونتی در کار باشد باید متحمل پرداخت اقساط خانه خود شوند .
از موارد دیگری که متقاضیان این مجتمع بیان داشتند عدم تائید نقشه گازکشی خانگی این مجتمع ها می باشد ما نمیدانیم پیمانکاری که صلاحیت DSC09548فعالیت دارد با چه اصول و روشی و طبق کدام بند واجد شرایط فعالیت در این حیطه بوده که بعد از گذشت چندین سال نقشه مورد تائید قرار نگرفته است .
البته مشکلات مردم در این مجتمع ها تمام شدنی نبود و عدم رعایت نکات مهندسی در لوله کشی فاضلاب شهری با توجه به ساخت مجتمع ها در ارتفاع غیراستاندارد و دوباره کاری های که  واژه ای بیگانه در این طرح ها برای ما نیست باید صورت بگیرد .
اما مهمترین مسئله ای که تعدادی از این متقاضیان ذکر میکردند عدم پاسخگویی مسئولان و خصوصا ادارات و مقامات مرتبط با این موضوع بود که با اظهار گلایه شدید از مسئول تعاونی مجتمع مسکن مهر آزاد که از پاسخگویی صریح و عدم حل مشکلات از حیطه وظایف خود طفره میرود و عدم حضور او در محل تعاونی از انتقادات این متقاضیان بود .
اعضای تعاونی مسکن مهر نه تنها نمی خواهند مشکلات متقاضیان حل گردد در کمال تعجب حل هرگونه مشکلات را برعهده متقاضیان می گذارند و خود را مبرا از هرگونه خطا و سهل انگاری می دانند .
ما نمیدانیم مسئولانی که وظیفه نظارت بر تعاونی ها را دارند چرا هیچگونه نظارتی بر این گونه تعاونی ها ندارند اگر اعضا نمیتوانند مشکلات متقاضیان را حل و فصل نمایند و منافع فردی را بر منافع عموم ترجیح میدهند ضروری است متولیان این تعاونی ها که یقیناً اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است برخورد قانونی با قضیه فوق اعمال نمایند .
انتظار می رود مسئولان شهر خصوصا فرماندار ، رئیس اداره تعاون ، اتحادیه های کارگران روسای ادارات آب و فاضلاب و اداره برق ، اتحادیه تعاونی مسکن مهر آزاد و سایر عزیزانی که در این امر دخیل هستند بتوانند با حل مشکلات مردم رضایت و خشنودی آنان را جلب نموده و به تبع آن باعث خشنودی خداوند گردند .

DSC09550

 انتهای پیام/
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " وقتی در هیاهوی سیاست مشکلات مردم فراموش می شود " ارسال شده است.

  1. همشهری گفت:

    حالا خوبه که شما واحد خود را تحویل گرفته اید واحدهای ما را که تحویل نداده اند هیچ، تازه هربار هم که اعتراض میکنیم مسئول تعاونی میگه پیمانکارش فلان آقازاده هست و زور هیچکس بهش نمیرسه. آخه دردمون را به کی بگیم خدایا!

  2. بی مرام گفت:

    بابا از کدام مسئول حرف می زنید مگه مشکین شهر مسئول هم دارد که به مشکلات مردم رسیدگی کند مشکین شهر تبدیل به شهر ارواح شده از همه میترسم نکنه خدایا با سیاست بهم حمله کنن مشکل نگ سیاست بگو

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار