تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 17104 | تاریخ انتشار: 13:11:04 - جمعه 9 بهمن 1394 | 5 نظر | |

در آستانه انتخابات مجلس دهم:

ردپای اعضای شورا در فعالیتهای انتخاباتی

ایلقار نیوز :با آغاز رسمی پروسه انتخابات مجلس دهم و شروع ثبت‌نام نامزدها همراهی اکثر13910213000717_PhotoA اعضای شورای شهر به جز چند نفر معدود با نامزدهای انتخابات این سئوال را در ذهن موکلین آنها ایجاد کرده است که آیا منتخبین محترم شورای شهر مشکلات و نارسایی‌های مشهود شهر  توسعه خدمات شهری، ساماندهی طرح‌های نیمه‌کار و ده‌ها مورد از معضلات شهر  را حل کرده‌اند و اکنون زمان مازاد سه‌ چهار ماهه دارند؟

اکنون اعضاء محترم شورا به جای تشکیل جلسات تخصصی و کارآمد جهت ارائه طرح‌ها و پیشنهادات راهگشا در حل مشکلات شهر و شهروندان به محدود کردن جلسات رسمی شورای شهر و برگزاری جلسات انتخاباتی روی آوردند تا در فضای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از اصل اهداف خود غفلت کرده و بیشتر به مسائل و موضوعات حاشیه‌ای بپردازند.

قطعاً رسیدگی و رفع مشکلات و خدمات شهری بر عهده مجموعه شهرداری و شورای شهر است اما متاسفانه برخی از این افراد به جای رسیدگی به مشکلات مردم و رفع گرفتاری آنان مشکلاتی را برای شهروندان به بار می‌آورند به طوری که این مجموعه اعم از کوچک و بزرگ مشکلات مردم را رها کرده و خود را درگیر انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبلیغات کاندیدای خاص کرده اند و قبل از انتخابات مجلس چارت مدیریتی این شهرستان را تعیین کرده اند و این امر مغایر با قوانین است و هیچ مسئولی تاکنون در مقابل این افراد قد علم نکرده است و خدمات شهری را براساس رأی مردم به کاندیدای خاص توزیع می‌کنند.

جلسات شورای شهر در یک ماه اخیر نه تنها به دلایل مختلف لغو شده و اعضای شورا به جلسات مخفی و سری روی آوردند بلکه اصحاب رسانه و خبرنگاران را نیز به عنوان رابط بین مردم و پارلمان محلی غریبه پنداشته و سعی می‌کنند در خفا جلسات شبانه خود را بیشتر با حال و هوای انتخاباتی برگزار کنند که نمونه آن همراهی تعداد زیادی از اعضای شورای شهر با یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بود.

خواست مردم از موکلین خود در پارلمان محلی این است تا به جای اینکه اصل مأموریت و مسئولیت خود را فراموش کرده و بیشتر تحت تأثیر جو روانی انتخابات پیش رو قرار گیرند، به مشکلات شهر از ترافیک سنگین گرفته تا برخی ضعف نظارت در ساخت و سازها، فعالیت آزاردهنده وانت‌ بارها و نیسان‌های فروشنده میوه، پاکسازی و برداشت به موقع پسماندهای شهری، سد معبر بدهی کلان شهرداری و مزاحمت‌های مشاغل مختلف همت کنند.

در صورتی که این روزها با مشغول شدن در فعالیت‌های حاشیه‌ای که هیچ ثمر و نتیجه‌ای برای مردم و شهر به جز فرصت‌سوزی در خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر ندارد، شده‌اند.خود اعضای محترم پارلمان محلی بارها نسبت به عملکرد شورای چهارم انتقاد کرده و از ضعف ساختار تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی آن انتقاد کردند و به صراحت گفته‌اند که در دور چهارم شورای شهر انه تنها کار خاصی در مسیر توسعه شهری انجام نشده بلکه رکود ساخت و سازها، متوقف بودن بسیاری از پروژه‌های عمرانی و مشارکتی و بی‌توجهی به اقدامات تخصصی و کارشناسی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف آسیب‌هایی را به همراه داشته است.

از آنجایی که بیش از دو سال از عمر شورای شهر و مردم این شهر سپری شده است اما متاسفانه هیچ طرح و پروژه عمرانی و قابل ملاحظه ای در این شهرستان محقق نشده است لذا وقتی اعضای شورای شهر توان اجرای طرح و پروژه برای توسعه شهرستان نداشته باشد ناچاراً باید به دنبال نیروی کارآمد و صرف هزینه اضافی خواهند بود که در این صورت علاوه بر اینکه بیت المال به هدر می‌رود بلکه موجب می‌شود نظارت به درستی انجام نگیرد که نتیجه آن آتش سوزی‌های اخیر است که  بدون توجه به ایمنی و  پایان کار صادر کرده است و یا بافت های فرسوده که همیشه خطرساز بوده به حال خود رها شده اند.

قطعاً ماهانه هزینه زیادی در مجموعه شهرداری صرف می‌شود اما می توان با اجرای طرح یا پروژه برای این مجموعه درآمدزایی ایجاد کرد تا در ارائه خدمات به شهروندان از بدهی های میلیاردی که به علت مدیریت غلط ایجاد شده است سخن به میان آورده نشود.

با توجه به این موارد انتظار می‌رود در سه ماه باقی مانده از سال پارلمان محلی با برگزاری منظم جلسات، کاربردی و کیفی کردن مصوبات خود و ارائه طرح‌های راهگشا در حوزه عمران و آبادانی شهر به گونه‌ای تلاش کنند تا شهردارکه از نیروهای بومی است در مسیر اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی قرار گیرد تا گره‌ای از مشکلات مردم در حوزه شهری گشوده‌ شود وگرنه سیاسی‌بازی و انتخاباتی عمل کردن شورای شهر هیچ نتیجه و ثمری جز دهن‌کجی به اعتماد موکلین و وقت تلف کردن برای شورای چهارم به همراه نخواهد داشت.

انتهای پیام / ساوالان خبر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


5 ديدگاه مطلب براي " ردپای اعضای شورا در فعالیتهای انتخاباتی " ارسال شده است.

 1. علی گفت:

  شورایی که 8 سال ساز مخالف بود…
  شورایی که تنها کارش چوب لای چرخ گذاشتن بود…
  ننگ بر این شورا

 2. علی گفت:

  با سلام. خواهشا دادگستری و اداره اطلاعات با این اقایان شورا برخورد کند که خلاف قوانین ومقررات دارن کار انتخاباتی میکنن و مشکلات شهر را از یاد بردن و به فکر منافع شخصی و فرماندار شدن خود هستن.

 3. vahid گفت:

  ﻭاﻱ ﺑﺮ ﺭﻭﺯﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺷﻮﺭاﻫﺎ ﺭاﻱ ﺩاﺩﻳﻢ

 4. هموطن گفت:

  واقعا خیلی خوشم میاد که آقایان طرفدار آقای … نمیتونن عصبانیت خودشونو پنهان کنن وفقط شوراهارو هدف قرار میدن.

 5. حسن گفت:

  مثل اینکه نویسنده این مطالب از ساختمان سفید می باشد چون اگه قانون بر این بود که تبلیغ نکنند باید در دوره سوم هم اقایان شورا نباید برای اقای اسدی تبلیغ میکردند در ثانی مثل اینکه باید به مردم از فعالیت مسئولین اجرایی هم سخن بگویی

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار