اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 19520 | تاریخ انتشار: 13:04:46 - شنبه 11 اردیبهشت 1395 | 2 نظر | |

دلنوشته‌ای در مقام شامخ معلم از دانش‌‌آموزی کوچک

تقدیم به پیامبرانی که فرشیان را به عرش رهنمونند

ایلقار نیوز:مرضیه گرانمایه/

به نام آفریدگار دانایی و به نام معلم

امام علی(ع) می فرماید: هرکس کلمه‌ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته استگرانمایه

پاک‌ترین و خالصانه‌ترین سلام را به پیشگاه پیامبران دانایی نثار می‌کنم، کسانی که شاخص‌ترین چهره‌ها از مکتب آنان قد گرفته و به اوج رسیده‌اند، پیامبرانی که رسالتشان داناییست و با هرگونه ظلمت و تاریکی در جدالند و در این راه عاشقانه و مقتدارنه تلاش می‌کنند.

معلم عزیزم نمیدانم چگونه سپاسگزار زحمات تو باشم اینک که قلم به دست گرفته و برای تو می‌نویسم وجودم پر از حس احترام به پاسداشت رسالت بزرگ توست، تو در ردیف انبیای خدایی،و من در صف بندگان و مشتاقان تو.

 من در کلاس درس مشتاق یادگیری نبودم، تو به من شوق یادگیری آموختی.  الفبای زندگی‌ام هدیه‌ای کریمانه از کلاس درس توست، من در جهل خود گمراه بودم که خود را در دنیای روشن تو یافتم.

مهربانی جزو علوم پایه‌ای بود که از حسن رفتار تو آموختم تو شمع‌وار سوختی تا من از پیله جهل خود به درآیم. اعتراف میکنم که من و تخته سیاه همزمان از دانایی تو روسفید شدیم آن زمان که تو با گچ سفید بر جان تخته سیاه نوشتی دانایی و دانایی حک شد در کالبد جان من.

راستی تو یادت هست که من چگونه مشتاق زنگ انشا بودم؟ آری زنگ انشا بهانه‌ای بود تا آموخته‌هایم را واگویه کنم چراکه تو با آفرین‌ گفتن‌هایت مرا مشتاق یادگیری کرده بودی، تو روز اول مدرسه گریه‌هایم را که از سر دوری از خانواده بود را با دستان پرمهرت پاک کردی و گفتی مدرسه خانه دوم من است. تو مرا همچون مادرم دوست داشتی و شاید بیشتر زیرا که تو مسیر اوج گرفتن از فرش به عرش را به من آموختی.

من از تو یاد گرفتم زندگی با تمام ناملایماتش بستری برای رشد و شکوفایی است، آموختم که هر لحظه در مقام امتحانم و هر لحظه در محضر پرورگارم، تو به من یاد دادی شرافت را، تا بدین سلاح دور باشم از شر و آفت‌ها و خلاصه کلاس درس تو سرچشمه تمام فضائل شد برای من.

کاش می‌توانستم برای جبران زحماتت کاری بکنم اما دریغ که پاسداشت رسالت تو از دست دانش‌آموز حقیری چون من بر نمی‌آید، اما هرگز، حتی در سخت‌ترین پیچ‌های تاریخ نیز نامت فراموش نمی‌شود.

 شنیدم روزی در عربستان پیامبری از جنس دانایی و عدالت برای رفع جهالت اعراب قیام کرده و در راه روشنگری دین اسلام بسیار مشقت‌ها کشیده است و من امروز باور دارم تو در مسیر همان پیامبری و آرزو میکنم همچنان مستدام و عزتمند در مسیر دانایی بدرخشی.

       درس معلم ار بود زمزمه محبتی         جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را

یادی میکنم از معلم کلاس اول ابتدایی‌ام سرکار خانم کبری سلطانی و استاد و معلم زندگیم برادر عزیزم خلیل گرانمایه که صبورانه در راه تعلیم و تربیت من تلاش کردند و ادای احترام می‌کنم به جمیع معلمانی که تا به این لحظه راهنما و استادم بودند روز معلم بر شما سردمداران دیار دانایی مبارکباد.

تقدیم به همه معلمان عزیز و تلاشگر مخصوصا معلمانی که برای این حقیر زحمت کشیده‌اند.

با تقدیم بهترین سپاس‌ها: مرضیه گرانمایه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " تقدیم به پیامبرانی که فرشیان را به عرش رهنمونند " ارسال شده است.

  1. معلم گفت:

    سلام خیلی ممنون . من به دانش ‌اموزی چون شما افتخار میکنم. یادم هست همیشه پرانرژی فعال، جسور و با ادب بودید. امیدوارم همیشه موفق باشید و من شاهد سرافرازی دختر خوبم باشم.

  2. منتقد گفت:

    البته معلم هم معلم‌های قدیم. انصافا معلمای قدیم خیلی دلسوز بودند تنبیه کردنشون از روی دلسوزی بود اما الان دلسوزیشون کم رنگ تر شده نمیدونم چرا

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار