سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 19446 | تاریخ انتشار: 18:30:24 - جمعه 10 اردیبهشت 1395 | بدون نظر | |

فرماندار مشگین شهر:

فعالیت شوراها در جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در مشگین‌شهر افزایش یابد

ایلقار نیوز:ابراهیم امامی صبح پنجشنبه در نشستی با روسای شوراها، بخشداران و شهرداری‌ها در محل فرمانداری مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه شهرستان در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن نیاز است بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سطح شهرستان فراهم شود که شوراها به عنوان نمایندگان مردم و معتمدین شهر می‌توانند در این زمینه بسیار مفید عمل کنند.

وی با اشاره به فعالیت 117 هزار عضو شورا در سطح کشور تصریح کرد: این آمار بیانگر نقش تعیین کننده و موثر شورا در نظام مردم‌سالاری دینی است و باید در این راستا کارآمدی شورا به واسطه تصمیم‌گیری‌های عالمانه در اداره امور و جلب رضایت مردم افزایش یابد.

فرماندار مشگین‌شهر افزود: نیاز است برای توسعه و آبادانی شهرستان، شوراها به عنوان زبان گویای مردم تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای اداری داشته باشند تا در اسرع وقت نگرانی‌ها و مسائل مردم با اتحاد و همدلی برطرف شود.

امامی با تقدیر از عملکرد شوراها بیان کرد: شوراها به عنوان اتاق فکر منطقه نقش بسزایی در برگزاری انتخابات باشکوه هفتم اسفند ماه با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی داشتند که انتظار می‌رود در تمامی امور مربوط به وظایف شورا، مدیریت دقیق و مدبرانه از سوی شوراها حاکم باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل گفت: امیدواریم شوراها همسو با این شعار در تحقق اقتصاد مقاومتی و تشویق مردم به امر مشارکت در امور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدامات مناسبی بردارند و زمینه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند.

رئیس شورای بخش مرکزی در این جلسه خواستار آموزش‌های لازم به منظور تبیین وظایف شورا شد و اظهار کرد: نیاز است برای آشنا ساختن اعضای شورا مخصوصا شوراهای روستاهای دور دست آموزش‌های لازم صورت  گیرد تا شاهد عملکرد شورا در چارچوب قانون باشیم.

اکبر تقی‌زاده افزود: ساماندهی جاده‌های بین‌مزارع، پرداخت خسارت سرمازدگی به باغداران، ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی روستاها در مشگین‌شهر، بازنگری طرح تفصیلی مشگین‌شهر و اصلاح برخی نواقص در ورودی‌های شهرستان، آموزش‌های لازم برای کارآفرینی در روستاها و توسعه فضای کسب و کار به منظور ممناعت از مهاجرت بی‌رویه روستاییان، حفظ بافت روستایی، اختصاص اعتبار برای طرح‌های نیمه تمام و خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله مشکلات روستاییان و شوراها در حال حاضر است که نیازمند همکاری تمام مسئولان شهرستان است.

_DSC0251

_DSC0236

_DSC0246

_DSC0250

انتهای پیام/تسنیم/عکس: ایلقار نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار