سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

یکصدو پنجیم شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

کد خبر: 20118 | تاریخ انتشار: 12:18:54 - چهارشنبه 5 خرداد 1395 | 1 نظر | |

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان اردبیل:

آمار بالای زندانیان شایسته استان اردبیل نیست

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان اردبیل گفت: سالانه ورودی‌ زندان‌های ‌استان ‌۱۰ هزار نفر _DSC0013است که به تبع خروجی‌ها نیز به همان میزان است که با احتساب خانواده‌ها و شاکی می‌توان حدس زد چه تعدا افراد درگیر دستگاه قضا هستند.

 مراد فتحی در جشن نسیم مهر در تالار اندیشه مشگین‌شهر اظهار داشت: ساماندهی مسائل و مشکلات خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد در سطح استان اردبیل نیازمند افزایش تعامل مردم و نهادهای دولتی است و در این راستا کوچکترین کمک نیز ارزشمند است و می‌تواند گره‌گشای مشکلات این خانواده‌ها باشد.

وی با اشاره به بنیه فرهنگی و دینی استان اردبیل و معروفیت این استان به دارالارشاد، تصریح کرد: آمار زندانیان موجود در زندان‌های استان اردبیل در شأن فرهنگ و باور این استان نیست و باید نسبت به رفتار موجود در طرح شکایات تجدید نظر کنیم و با تغییر نگرش از شکایات بی مورد و به دنبال آن حبس‌ جلوگیری کنیم و سعی کنیم مسائل کوچک به صورت کدخدامنشی حل شود.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل افزود: طرح شکایات برای موضوعات کوچک و بی‌اساس سبب بازداشت شدن فرد شده که این یک شب بازداشت شدن،60 درصد آمار ورودی‌ زندان‌های استان  را تشدید می‌کند که حتی در صورت حکم قاضی مبنی بر مرخصی زندانی، فرد شاکی جلوی آن را مسدود می‌کند که نیاز است در راستای حل مسائل کوچک خویشتن داری داشته و به جای مراجعه به دادسراها به شورای حل اختلاف مراجعه کنند.

فتحی بیان کرد: سالانه ورودی‌های استان اردبیل 10 هزار نفر است که به تبع خروجی‌ها نیز به همان میزان است که با احتساب خانواده‌ها و شاکی می‌توان حدس زد چه تعدا افراد درگیر دستگاه قضا هستند.

وی گفت: خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد به سبب نوع نگرش مردم در جامعه از بازگو کردن مشکلات خود عاجز هستند و سعی می‌کنند تا مشکلات خود را پنهان کنند و در این زمینه برحسب سفارشات دین اسلام نیز همکان مکلف برای کمک‌رسانی به این خانواده‌ها و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد هستند.

جت‌الاسلام رضا باوقار نیز در جشن نسیم مهر به منظور حمایت از خانواده‌های زندانیان در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه وجود مشکلات عدیده در خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد و آشفتگی در وضعیت تحصیل فرزندان این خانواده‌ها به سبب محبوس بودن سرپرست خانوارها در زندان به دلیل مشکلات مادی و معنوی نیاز است مشارکت حداکثری مردم و خیرین با انجمن حمایت از زندانیان مشگین‌شهر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه کمک کردن به زندانیان جرائم غیرعمد که ناخواسته دچار حادثه و بلا شده‌اند، جهاد در راه خداست، افزود: کسانی که در این راه خیرخواهانه گام بردارد به تعبیر روایتی از پیامبر اکرم(ص) نوری در قلب آن شخص وجود دارد که او را به این کار نیک دعوت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در مشگین‌شهر تصریح کرد: براساس روایات مستند از ائمه اطهار (ع) کسی از از مال دنیوی برخوردار باشد و برای رضای خدا به نیازمندان جامعه کمک نکند، آن شخص ملعون است چراکه با وجود دیدن مسائل و مشکلات سایر انسان‌ها بی تفاوت است.

باوقار گفت: دستگیری از فقرا و تنگدستان مکررا در دین اسلام سفارش شده و در این راستا کمک به آزادی سرپرستان خانواده‌ها نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و فرزندان نیز در سایه پدر و مادر بهتر مورد تربیت و تحصیل قرار می‌گیرند و به این ترتیب فضای جامعه برای عموم شهروندان امن و سالم می‌شود.

وی تصریح کرد: جرائم غیرعمد ممکن است برای هرکسی پیش آید و در این راستا تکلیف برای سایر افراد جامعه است تا خانواده گرفتار شده را از بند مشکلات آزاد ساخته و در مورد گرفتاری آنان خود را مکلف به دستگیری و کمک بدانند.

امام جمعه مشگین‌شهر با تقدیر از عملکرد یکساله انجمن حمایت از زندانیان مشگین‌شهر اظهار کرد: حمایت‌های بسیار خوبی در راستای حل مشکلات خانواده‌های زندانیان و آزادی سرپرستان خانوارها انجام شده که نیاز است همگان با حس مسئولیت و همنوع دوستی کمک‌های مالی و معنوی خود را از زندانیان جرائم غیر عمد دریغ نکنند و هر اندازه که در توان دارند کمک کنند.

همچنین مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان مشکین شهر نیز برگزار شد که پس از رای گیری محسن اسماعیلی مشکین و  محرم زاده به عنوان بازرسان انجمن حمایت از زندانیان مشکین شهر انتخاب شدند گفتنی است محسن اسماعیلی مشکین دور قبلی نیز به عنوان بازرس در این انجمن فعالیت داشتند

_DSC0001

_DSC0005

_DSC0007

_DSC0015

_DSC0013

_DSC0010

photo_2016-05-25_10-59-32

_DSC0024

_DSC0021

 انتهای پیام / تسنیم/عکس: اکبر عطایی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " آمار بالای زندانیان شایسته استان اردبیل نیست " ارسال شده است.

  1. ساسان پویان گفت:

    مسئولان ما هم خودشون از مسائل استان بی خبرند
    کجا آمار بالاست؟
    با توجه به اینکه تعداد زندان های استان اردبیل زیاد است و تبعید گاهی برای سایر استان هاست این آمار به ظاهر نشان داده می شود اما در اصل استان اردبیل با توجه به اینکه یک استان مرزی ست اما امن ترین استان دربین استان های مرزی محسوب می شود و کمترین بودجه امنیتی کشور را دارد
    لطفا به مسئولان بگین از خودشون آمار فی البداهه ندن

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار