باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

یکصدو پنجیم شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

کد خبر: 20343 | تاریخ انتشار: 12:52:16 - سه‌شنبه 18 خرداد 1395 | 1 نظر | |

برای جلوگیری از تکرار حوادث احتمالی/ کانال‌های آب زراعی مشگین‌شهر نیاز به اصلاح و مدیریت دارد

ایلقار نیوز : شهرستان مشگین‌شهر در چند سال گذشته به عنوان پایلوت کشاورزی انتخاب شده اما هر ساله به علت بلاهای طبیعی و … کشاورزان دچار خسارت شده اند، در سال جاری نیز سرمازدگی، بارش تگرگ و … خساراتی بر جای گذاشته است اما در سال جاری بارندگی‌های مداوم اخیر موجب شده است کشاورزان همچون سال های گذشته با مشکل تامین اب زراعی مواجه نشوند و امسال کانال های آب برای ابیاری مزارع پر شده است.

با توجه به اینکه آب مورد نیاز کشاورزان از دامنه کوه سبلان جاری می‌شود و شهرستان مشگین‌شهر نیز در مسیر انتقال آب کشاورزی به مزارع کشاورزی قرار گرفته که می‌بایست از طریق کانال‌ها آب زراعی از مرکز شهرستان عبور کند که این کانال‌ها در برخی از نقاط شهر عمیق و خطرناک ایجاد شده است که نیاز به محافظ دارد تا از سقوط انسان و خودرو به این کانال‌ها جلوگیری شود اما در نقاط دیگر شهر به علت عدم رسیدگی و بی توجهی شاهد جاری شذدن آب زراعی به خیابان‌های سطح شهر هستیم که امکان تردد را برای عموم مردم با مشکل مواجه می‌سازد لذا با ورودآب زراعی به سطح خیابان دریاچه ای کوچک در داخل شهر ایجاد کرده است و مسئولان امر نیز روزانه از این مسیر عبور کرده و هیچ توجهی به این مشکلات نمی‌کنند و یا در صورت توجه نیز از روز تکلیف دست به کارهایی می‌زنند که در کمترین زمان از بین خواهد رفت و برای رفع این مشکل عملاً کار مهندسی شده انجام نمی‌دهند که مردم در آرامش و امنیت باشند چرا که هر لحظه احتمال افزایش حجم آب و جاری شدن ان به منازل نیز وجود دارد.

در چند روز گذشته نیز بر اثر بی توجهی مسئولین شهرستان و بی احتیاطی اعضای یک خانواده، کودک دو ساله در یکی از این کانال‌های زراعی روستا‌هایی پایین دست شهرستان سقوط کرده و متاسفانه بعد از چهار ساعت جستجو جسد این کودک را از آب بیرون کشیده شد و یک خانواده را داغدار کرده است.

از انجایی که این حادثه بر اثر نبود حفاظ و بی توجهی والدین صورت گرفته در چند روز گذشته موضوع بحث در شبکه های اجتماعی شده و برخی از افراد نیز از این فرصت به دست آمده استفاده کرده و بر تضعیف دیگران اقدام کرده اند.

این حادثه‌ای بود که ممکن است برای هر فردی رخ دهد اما مسئولان امر باید توجه داشته باشند که با ایجاد محافظ در کنار کانال‌هایی که آب با حجم زیاد به سرعت عبور می‌کند و ممکن این چنین حوادثی را به وجود آورد که با ایجاد محافظ برای چنین کانال‌هایی علاوه بر جلوگیری از حوادث جانی و مالی مکانی امن برای عبور اشخاص و خودروها خواهد بود.

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب:
انتهای پیام/پایگاه خبری اورامی
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " برای جلوگیری از تکرار حوادث احتمالی/ کانال‌های آب زراعی مشگین‌شهر نیاز به اصلاح و مدیریت دارد " ارسال شده است.

 1. شهروند گفت:

  سلام
  ضمن همدردي وعرض تسليت به خانواده داغ ديده ، که فرزند عزيز خود را از دست داده اند

  هر انساني با ديدن عکس خيابان ها ومعابر پر از آب ، اين سوال ذهن آنها را مشغول مي کند . مبني بر اينکه،برادران عزيز (سکان داران شوراي شهر وشهرداري محترم مشگين شهر)
  چه پاسخي در اين زمينه داريد!!!! آيا نشستن بر صندلي رياست در شوراي شهر وشهرداري
  ابتدا وانتهايي ماموريت شما ست؟ اميد واريم که انشالله با ديدن تصاوير خيابان هاي شهر تاريخمان در قرن حاضر از خواب غفلت بيدار شويم.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار