باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 21591 | تاریخ انتشار: 18:06:16 - سه‌شنبه 19 مرداد 1395 | 2 نظر | |

به قلم سینا اسدی:

سرعین پل معلق می سازدما هنوز از قافله عقبیم/ لزوم توجه به پروژه گردشگری آبشار موزیکال

سینا اسدی– صنعت گردشگری درشهرستان مشگین شهر از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است،موضوعی که به عنوان تنهسینا اسدیا ناجی شهرستان مشگین شهر که باعث شد این شهرستان از بن بست خارج شود و رکود اقتصادی این منطقه به رشد اقتصادی تبدیل شود.

بی شک این انقلاب عظیم در حوزه ی گردشگری و خروج یکباره مشگین شهر از بن بست  اقتصادی و اینکه آوازه ی مشگین شهر بیش از پیش بر سر زبان ها افتاد فقط و فقط  جاذبه ی عجیب و عظیم پل معلق بود که در ۲ سال اخیر میلیون ها مسافر را به این شهرستان کشاند.

مسافرانی که حتی ۱ بار هم نام مشگین شهر را نشنیده بودند اما بعد از حضور در این شهرستان نای دل کندن ازاین شهرستان را نداشتند،به این دلیل که یقین داشتند منطقه ای بکر،با آب و هوای خنک و طبیعتی سبز را همچون مشگین شهر در هیچ کجای ایران نخواهند دید.

باور داریم که پل معلق دو دهنی بزرگی به شهرستان های مجاوری که ادعای گردشگری را داشتند زد و ثابت کرد که اگر مسئولین مشگین شهر همت کنند،مشگین شهر به جایگاه اصلی خود می رسد،که اظهار نظر های اخیر شورای های محلی این شهرستان ها خود گویای این ماجراس و خود می دانند که عمر سرعین دیگر تمام شد، ( و چه خوب گفت استاندار اردبیل که دوران آبهای درمانی سرعینی گذشته است )چون کافی بود مردم ایران۱بار به این شهر سفر کنند و این اتفاق افتاد.

پل معلق آنقدر جاذبه داشت که رقیبان را به این فکر انداخته است که کپی برداری کرده و پل معلق را در شهر هایی همچون سرعین بسازند،نفس عمل بسیار عالی و خوب است،و ما تنگ نظر نیستیم و استقبال میکنیم از این امر،اما یک نکته فقط در این مورد باید توجه قرار بگیرد که پل معلق را فقط با مشگین شهر می شناسند،پل معلق بر فراز خیاو چایی با ارتفاع ۸۰ متر و طبیعتی رویایی.

آنکه می گویم از قافله عقبیم به آن دلیل است که مسئولین ما فقط دوست دارند کسی کاری بکند و یک مدت پز آن را بدهند.

با آینده نگری کاری ندارند،با رقابت کاری ندارند،دوستان مسئول باید توجه بکنند که پل معلق تا جایی برای جذب گردشگر موثر خواهد بود،و از آن به بعد زمان ماندگاری مسافرین بستگی به عملکرد مسئولین و ایجاد بهترین مکان ها برای تفریح و .. دارد.

از این رو با توجه به اقدام رقبا در مشابه سازی پل معلق که احتمال می رود این دانش فنی نیز در آنها نباشد،چون این دانش فنی صرفا در اختیار بومیان این منطقه هست(مشگین شهر) احساس می شود که باید کلنک آبشار موزیکال در مشگین شهر و در مسیر گردشگری آغبلاق با همکاری مسئولین و حمایت نماینده محترم بر زمین زده شود.

چون معتقدیم این پروژه های تعریف شده در مشگین شهر برای اولین بار است که در ایران تعریف می شود،و چون پروژه های پیشنهادی در مشگین شهر اولین بار است که اجرایی شود  در جذب گردشگر موثر واقع می شود.

لذا امیدواریم،مسئولین شهرستان برخی کینه و کدورت ها را با یکدیگر کنار بگذارند و با یاری کردن سرمایه گذار مشگین شهر را به جایگاه واقعی خود برسانند انشالله

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " سرعین پل معلق می سازدما هنوز از قافله عقبیم/ لزوم توجه به پروژه گردشگری آبشار موزیکال " ارسال شده است.

  1. موسي گفت:

    دده وو رحمت يازان

  2. حامد محزونی گفت:

    درود

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار