باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 22573 | تاریخ انتشار: 22:21:44 - یکشنبه 4 مهر 1395 | بدون نظر | |

رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر:

شهرداری قیر یارانه‌ای دریافت کرده نه رایگان/ سند واگذاری قیر رایگان جهت شفاف سازی ارائه شود

رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر گفت: شهرداری مشگین‌شهر در سال 94 تقریباً 1147 تن قیر یارانه‌ای دریافت کرده لذا اگر سندی بر واگذاری قیر رایگان هست ارائه و شفاف سازی شود.

اکبر تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر در نشست خبری که به منظور شفاف سازی 1200 تن قیر مفقود شده برگزار شده بود گفت: واگذاری 1200 تن قیر رایگان به شهرداری مشگین‌شهر صحت ندارد و اگر قیری به این شهرداری واگذار شده اسناد و مدارک ان را نیز ارائه کنند تا مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر نیز از وجود آن آگاه شوند.

وی افزود: با توجه به تهمت‌هایی که بر علیه مجموعه شهرداری و شورای شهر صورت گرفته در طول سال 94 و 95 کلیه فعالیت‌هایی که در خصوص قیر و آسفالت در سطح شهر انجام گرفته با اسناد و مدارک در اختیار رسانه‌های شهرستان قرار می‌گیرد تا اطلاع رسانی کنند و مردم نیز بدانند که مجموعه شهرداری و شورای شهر پاک دست بوده و موارد ارائه شده تنها یک تهمت بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بنده به عنوان رئیس شورای شهر موظف هستم در قبال این تهمت‌ها از شورای شهر و مجموعه شهرداری دفاع کنم چرا که اگر ریالی و یا مثقالی از این بیت المال جابجا شود باید پاسخگو باشیم و به مراجع قضایی پاسخ دهیم.

تقی زاده گفت: از آغاز سال 95 تاکنون ریالی قیر خریداری نشده است اما در 16 اردیبهشت سال 94 تا 30 اردیبهشت سال 94 دقیقاً  192 تن 400 کیلو گرم قیر از اعتبارات استانی سال 93 خریداری شده و طی 13 سرویس به کارخانه آسفالت شهرداری مشگین‌شهر وارد شده و اسناد ان نیز موجود است و در این راستا 180 میلیون تومان توسط شهرداری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از 22 تیر ماه 94 تا 21 مرداد ماه 94 دقیقاً 895 تن 540 کیلوگرم قیر یارانه‌ای توسط سازمان شهرداری‌ها به شهرداری واگذار شده که 30 درصد هزینه قیر به مبلغ 887.171.454 تومان شهرداری نقداً از منابع داخلی پرداخت کرده و با 39 سرویس خودرو به کارخانه وارد شده است اما در مسیر راه یک دستگاه خودرو بر اثر تصادف واژگون شده بود که دو باره بارگیری و به این کارخانه وارد شده است.

وی همچنین ادامه داد: در مورخه 20 اسفند ماه 94 دقیقاً 59 تن 720 کیلوگرم از اعتبارات استانی به مبلغ 35 میلیون تومان که در سه سرورس یه کارخانه منتقل شده است که جمعاً در سال 94 دقیقاً 1.147 تن 660 کیلو گرم قیر وارد کارخانه شهرداری مشگین‌شهر شده است که در این راستا تمام اسناد و مدارک و حواله‌های انبار موجود است.

رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر گفت: 1200 تن قیر رایگان اعلام شده توسط مسئولان ارشد شهرستان دقیقاً 1.147 تن قیری است که در سال 94 به شهرداری به صورت یارانه ای نه رایگان واگذار شده است.

وی افزود: در حال حاضر از سهمیه سال 94 تقریباً 45 تن قیر در انبار شهرداری مشگین‌شهر موجود است و 45 تن نیز برای قیر پاشی زیر آسفالت صرف شده به طوری که برای هر متر مربع زمین خاکی 1.200 گرم و برای زیر آسفالت 800 گرم قیر مصرف می‌شود و یک درصد قیر نیز رسوبات است که با این حساب 100 تن قیر برای رسوبات و زیرآسفالت صرف شده است.

وی ادامه داد: با کسر 100 تن تقریباً 1047 تن قیر باقی می‌ماند که برای هر تن آسفالت نرمه 75 کیلوگرم و برای آسفالت توپکا 65 الی 70 کیلوگرم قیر صرف می‌شود که در سال جاری 14957 تن در سطح مشگین‌شهر آسفالت ریزی شده است.

تقی‌زاده در خصوص محل‌هایی که در طول سال گذشته و سال جاری آسفالت شده گفت: خیابان شریعتی با 842 تن، خیابان شهیدرجایی با 120 تن، کوی وحدت 399 تن، شهید قاضی 576 تن، لکه گیری سطح شهر 202 تن، بلوار بنی هاشم 152 تن، جاده موئیل546 تن، خیابان ارتش 176 تن، رجایی 199 تن، پارک جنگلی 271 تن، خیابان دکتر بهشتی 938 تن، محله زینبیه 403 تن و …. که از جمله معابر مهم و برجسته شهر آسفالت شده است.

وی در پایان گفت: با توجه به اتهاماتی که بر مجموعه شهرداری و شورای شهر وارد شده بود موظف بودیم عملکرد خود را جهت شفاف سازی و آگاهی مردم ارائه کنیم حال اگر فردی ادعا می‌کند 1200 تن قیر رایگان به شهرداری واگذار کرده است با ارائه اسناد و مدارک ان شفاف سازی کند و عواملین را ملزم به پیگیری ان کنند تا ابرهای پشت پرده برای همگان رسوا شود.

با توجه به اینکه گزارش عملکردی جهت اطلاع رسانی تاکنون ارائه نشده و این امر موجب ایجاد سوء تفاهم بین مسئولین ارشد شهرستان و شهرداری و شورای شهر شده است که با شفاف سازی این مسائل مشکلات نیز رفع می‌شود.

اکبر تقی‌زاده در این خصوص گفت: متاسفانه عدم اطلاع رسانی صحیح موجب شده است این اختلافات به وجود آید لذا از امروز کلیه رسانه‌ها می‌بایست در کمسیون‌ها و جلسات مختلف شورای شهر حضور داشته و عملکرد این پارلمان محلی را به عموم مردم و مسئولین اطلاع رسانی کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار