باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 23285 | تاریخ انتشار: 19:20:16 - دوشنبه 10 آبان 1395 | 7 نظر | |

یادداشت شهروند خبرنگار

تدبیری ضعیف برای تغییری مهم در شهرستان مشگین‌شهر/نیروی غیربومی در سمت فرمانداری مانع توسعه شهر خواهد بود

ایلقار نیوز: این روزها حال و هوای استان اردبیل تحت تاثیر تصمیمات مقامات ارشد استانی و امامیشهرستانی قرار گرفته و در این بین خیل عظیم نارضایتی مردم از اتخاذ این تصمیمات اوج گرفته تا جایی که در مشگین‌شهر برای حمایت از فرماندار فعلی که نیروی بومی منطقه نیز محسوب می‌شود کمپین‌ها و گروه‌های مردمی در فضاهای مجازی اعلام نارضایتی می‌کنند و می‌خواهند تصمیمات دلسوزانه و کارشناسانه که منافع مردم را دربردارد از اتاق فکر مسئولان بیرون آید.

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا مقامات ارشد استانی تا چه اندازه نیروی غیربومی را برای شهر بزرگی همچون مشگین‌شهر صلاح می‌دانند؟ آیا در این صلاحدیدها منافع مردم و رای و نظر آنان نیز در نظر گرفته شده؟ فرماندار غیر بومی تا چه حد به شهرستان اشرافیت دارد و آیا توسعه مشگین‌شهر که در 3 سال اخیر به اوج خود رسیده دستخوش تصمیمات مقامات قرار خواهد گرفت و در این بین نظر مردم تا چه اندازه برای مسئولان ارشد استانی و شهرستانی مهم است؟

بی‌شک فرماندار فعلی با تمام توانایی و سابقه درخشانی که در حسن خدمت به مشگین‌شهر در کارنامه کاری خود ثبت کرده هرگز فرماندار خوبی برای شهرستان سرعین نخواهد بود و بالعکس فرماندار شهر سرعین نیز برای توسعه مشگین‌شهر که منطقه‌ای با قابلیت‌های زیاد اقتصادی است نخواهد بود، این مطالب درک اکثر افراد جامعه کنونی مشگین‌شهر است که مسئولان سرعین توسعه مشگین‌شهر را مانع توسعه شهرشان می‌دانند و به نوعی رقیب شمرده می‌شوند و در این راستا با عزمی راسخ نسبت به تغییرات مهم در شهرستان حس تکلیف کرده و معترض شده‌اند تا مسئولان در تصمیمات خطیر خود، آینده مردم این منطقه را دستخوش اغراض و منافع شخصی خود و اطرافیانشان قرار ندهند.

رشد روز افزون طرح های مهم اقتصادی و جلب و جذب سرمایه گذاران در مشگین‌شهر قطعا حاصل رایزنی‌های و تلاش‌های شخص فرماندار است که توانسته با تعامل سازنده با بخش خصوصی، بسترهای لازم را برای سرمایه گذاران فراهم آورد، هرچند این طرح‌ها در حال حاضر خروجی اقتصادی چشمگیری برای شهرستان نداشتند اما باید قبول کرد که با تداوم همین روند در منطقه، در چند سال آینده مشگین‌شهر به عنوان بزرگترین شهر استان اردبیل از لحاظ اقتصای و اجتماعی زبانزد خواهد بود.

حال باید گفت نتایج تدبیر ضعیف از سوی مقامات مربوطه در عزل و نصب‌های فرمانداران شهرهای مختلف در سطح استان و مخصوصا شهرستان مشگین‌شهر دامن مردم مشگین‌شهر را خواهد گرفت مردمی که بیشترین اعلام حضور را در عرصه انتخاباتی در سطح استان داشتند و طبیعی است که صیانت از منافع چنین مردمی وظیفه حقیقی و حقوقی مسئولان ارشد است.

با تشکر: شهروند خبرنگار

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " تدبیری ضعیف برای تغییری مهم در شهرستان مشگین‌شهر/نیروی غیربومی در سمت فرمانداری مانع توسعه شهر خواهد بود " ارسال شده است.

 1. رضا نوری گفت:

  از زحمات فرماندار پر تلاش و جانسوز شهرمان آقای امامی کمال تشکر و قدر دانی را داریم…

 2. همشهری گفت:

  نماینده محترم
  بنظر بنده این حرکت نامعقول و غیر منطقی که قطعا از سوی شما نمایندگان سیاسی بوده مشکین شهر را یک گام به جلو صدگام به عقب خواهد برد و مشکین شهر را که در چند سال گذشته رشد بی سابقه ای داشته باز به بوته فراموشی خواهد سپرد

  • شهروند گفت:

   همشهری محترم درست میفرمایید نتیجه نتیجه رشد بی سابقه چند سال گذشته همان شد که وزیر کشور که با هزار منت و تبلیغات وسیع هدف دار آورده شده بود مشکین شهر را روستا شهر نامیدند که مبار کتان شد

 3. حر وراوینی گفت:

  تمامی شایعه های بی اساس در ارتباط با دخالت نماینده محترم و مردمی شهرستان در جابجائی فرماندار شهرستان مشکین شهر، تا آنجائیکه بنده اطلاع دارم کذب محض بوده و متیقن خود جناب آقای مهندس امامی نیز به این امر اذعان دارند. کسانی که به این شایعه ها دامن زده و با این موضوع برخوردهای جناحی و کاسبکارانه میکنند مطمئنا راه بجائی نخواهند برد.

 4. شهروند گفت:

  همشری محترم کدام رشد رامیفرمایید همان رشد که مشکین شهر را روستا شهر لقب دادند یا احتمالا رشد شخصیتان را که با لابیگری از آشفته بازار به دست آورده اید

 5. شهر من گفت:

  مهندس ملکی لطفا به صورت فوریتی دانشگاه ازاد مشگین را دریابید

 6. مشکینی گفت:

  وقتی رحیمی زاد را تجربه کردید ارزش آقای امامی را به زودی خواهید فهمید اون موقع خواهید دید این کجا و آن کجا؟؟؟/

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار