اجاره سوئیت در مشکین شهر

یکصدو پنجیم شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

کد خبر: 23879 | تاریخ انتشار: 11:48:26 - دوشنبه 29 آذر 1395 | بدون نظر | |

سرپرست فرمانداری در بازدید از شهرک صنعتی :

208 میلیارد تومان وام کم بهره در استان پرداخت شده است / کمترین میزان دریافت تسهیلات در مشکین شهر

 

ایلقار نیوز: سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر گفت: شهرک صنعتی مشگین‌شهر با 26 واحد تولیدی فعالیت می‌کند که عمده مشکل آنان سرمایه در گردش است لذا بنده پیش قدم با تولید کنندگان در جهت رفع مشکلات شهرک تلاش خواهم کرد.

سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر با حضور بخشدار مرکزی و رئیس اداره محیط زیست شهرستان جلسه ای در شهرک صنعتی مشگین‌شهر برگزار و مشکلات واحدهای تولیدی را از نزدیک مشاهده و از زبان تولید کنندگان شنید.

فرماندار مشکین شهر :  کمترین میزان تسهیلات را در استان اردبیل ، مشکین شهر دریافت کرده است

شهرک  

میرعلی رحیمی زاد سرپرست فرماندار مشگین‌شهر با تاکید بر اینکه در جهت حمایت از تولید کنندگان سایت بهینه یاب راه اندازی شده که لازم است کلیه تولید کنندگان در آن ثبت نام کنند چرا که بعد از بررسی تسهیلاتی ارزان قیمت در اختیار تولید کنندگان قرار می‌گیرد تا مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی رفع شود.

وی افزود: در 4 ماهه گذشته بالغ بر 208 میلیارد تومان وام کم بهره تا سطح 3 درصد به واحدهای تولیدی پرداخت شده است و جمع کثیر دیگری نیز در حال سیر مراحل اداری در بانک‌ها هستند و به زودی پرداخت می‌شود اما متاسفانه شهرستان مشگین‌شهر با وجود مشکلات سرمایه در گردش نتوانسته است نقش خود را به خوبی ایفا کند و کمترین میزان تسهیلات را دریافت کرده است در حالی که شهرستان‌های کوچک چندین برابر این شهرستان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که 26 واحد صنعتی در این شهرک وجود دارد گفت: من پیش قدم با تولید کنندگان در جهت رفع مشکلات شهرک تلاش خواهم کرد و مشکلاتی که در این شهرستان قابل حل باشد شخصاً پیگیری و رفع می‌کنم و در صورت حل آن از طریق استان از مدیران کل پیگیری کرده و مشکلات را یکی پس از دیگر مرتفع خواهم کرد.

وی تاکید کرد: در صورت نیاز به رایزنی کشور نماینده شهرستان در این راستا تلاش خواهد کرد تا این شهرستان از این حالت رکود خارج شود.

بخشدار مرکزی مشکین شهر : در دولت تدبیر و امید از لحاظ اقتصادی رشد چشم گیری داشتیم

در این جلسه مسعود عطایی بخشدار مرکزی مشگین‌شهر با بیان اینکه یکی از مظلومیت‌های دولت تدبیر و امید عدم ارائه گزارش عملکردهاست گفت: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید کشور از لحاظ اقتصادی رشد چشم گیری پیدا کرده است هر چند این رشد زیاد در زندگی مردم تاثیر نداشته است.

وی افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر پیگیری مشکلات بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال در این شهرستان می‌باشد و حل چنین مشکلاتی در جامعه جهاد اکبر است.

مشکلات شهرک صنعتی از زبان تولید کنندگان؛

فعالان شهرک صنعتی مشگین‌شهر اظهار دارند که شهرک صنعتی هیچ حمایتی از تولید کنندگان ندارد اما با وجود این ماهانه 550 هزار تومان حق شارژ به حساب شهرک صنعتی واریز می‌شود

مهدیزاده فعال اقتصادی: عمده مشکلی که در این واحد وجود دارد عدم وجود سرمایه در گردش است

، مهدیزاده فعال اقتصادی فناوری سیب زمینی در شهرک صنعتی مشگین‌شهر گفت: بنده در تهران و اردبیل تمام زندگی خود را فروخته و وارد این صنعت شده‌ام و خوشبختانه از لحاظ بازاریابی و فروش مشکل ندارم چرا که در داخل کشور و کشورهای همسایه در نویت برای خرید محصولات این شرکت هستند اما عمده مشکلی که در این واحد وجود دارد عدم وجود سرمایه در گردش است که موجب شده است یک واحد تولیدی که با میلیاردها ريال احداث شده اما تنها با 30 درصد ظرفیت فعالیت کند و این به ضرر من تولید کننده است.

وی با بیان اینکه از این واحد تولیدی در کشور تنها سه واحد وجود دارد گفت: ارزش ریالی این واحد تولیدی خیلی بالاست اما وقتی کارشناسان برای پرداخت تسهیلات به این واحد مراجعه می‌کنند ارزش آن را چندین برابر پایین تر از ارزش واقعی اعلام می‌کنند که در این صورت دریافت تسهیلات مورد نیاز غیر ممکن می‌شود این درحالی است که اخیراً یک سرمایه گذار در حال تلاش برای احداث چنین واحدی است و تاکنون نزدیک به 300 میلیارد ريال هزینه کرده اما هنوز تکمیل نشده است.

 احمدی مدیر عامل واحد تولیدی پلاستیک: با ا 40 درصد ظرفیت فعالیت می‌کنیم

احمدی مدیر عامل واحد تولیدی پلاستیک گفت: این واحد تولیدی فعال‌ترین واحد تولیدی این شهرک است که متاسفانه به علت عدم تامین سرمایه در گردش با 40 درصد فعالیت می‌کند.

مدیر عامل کارخانه رب مشگین‌شهر: کارشناسان بانک اظهار می‌کنند که این واحد تولیدی توجیه اقتصادی ندارد

مدیر عامل کارخانه رب مشگین‌شهر گفت: میلیاردها ريال برای احداث کارخانه هزینه شده است اما کارشناسان بانک اظهار می‌کنند که این واحد تولیدی توجیه اقتصادی ندارد این درحالی است که این کارخانه فعال بوده و اکنون به علت عدم تامین سرمایه در گردش بلاتکلیف مانده است.

 مدیر عامل واحد لبنیاتی شهرک صنعتی: هیچ نظارتی بر واحدهای تولیدی سنتی در این شهرستان وجود ندارد.

 شیرین صفت مدیر عامل واحد لبنیاتی شهرک صنعتی تاکید کرد: در این صنف از واحدهای تولیدی به علت رقابت ناسالم مجبور هستیم 6 ماه قبل از دریافت مواد اولیه بهای آن را پرداخت کنیم تا بتوان این واحد تولیدی را با حداقل تولید سرپا نگه داشت و این امر موجب می‌شود سرمایه‌ای برای ادامه فعالیت نداشته باشیم.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی سنتی عاملی برای شکست واحدهای صنعتی شده و هیچ نظارتی بر واحدهای تولیدی سنتی در این شهرستان وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: تصفیه خانه شهرک صنعتی به محضل اساسی در این شهرستان تبدیل شده است چرا که در گذشته با خیانت‌کاری موجب نشست آن شده است و برای اصلاح آن اعتباری در نظر گرفته شده که در صورت بازسازی این اعتبار نیز از بین خواهد رفت لذا نیاز به تصمیم گیری اساسی در این راستاست.

اکثریت تولیدکنندگان بر این امر معترض هستند که ماهانه هر تولید کننده 550 هزار تومان حق شارژ به حساب شهرک واریز می‌شود اما هیچ خدمات و حمایتی از تولید کنندگان ندارد در حالی که تمام هزینه‌های جاری جداگانه پرداخت می‌شود.

حال سوالی که تولید کنندگان شهرک صنعتی دارند این است که این مبلغ در کجا هزینه می‌شود؟

 رئیس شهرک صنعتی مشگین‌شهر: قطع برق بدون اطلاع قبلی موجب وارد شدن خسارت می شود

طهماسبی رئیس شهرک صنعتی مشگین‌شهر گفت: متاسفانه در این شهرک، برق واحدهای تولیدی به علت بدهی و بدون اطلاع قبلی و به صورت ناگهانی قطع می‌شود و این امر موجب می‌شود تولید کنندگان متضرر شوند.

وی افزود: متاسفانه در ورودی شهرک هیچ روشنایی وجود ندارد و معمولاً پیدا کردن این محل به علت تاریکی به سختی انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات شهرک دفع فاضلاب روستاهای اطراف در کنار شهرک صنعتی است و این امر موجب از بین رفتن بهداشت در این منطقه می‌شود.

میر علی رحیمی زاد سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر با بیان اینکه مشکل تصفیه خانه شهرک از معضلات اصلی و اساسی است که باید این مشکل در اسرع وقت حل شود و در صورت نیاز شخصاً به عنوان متخصص و طراح این حوزه وارد میدان خواهم شد چرا که این تصفیه خانه در حد شهرک نیست.

وی تاکید کرد: مشکل برق شهرک 100 درصد به زودی حل می‌شود، و در خصوص پسماند اطراف شهرک بررسی و در صورت لزوم جلوگیری می‌شود.

وی همچنین در خصوص واحدهای لبنیاتی سنتی گفت: در این راستا محیط زیست و شبکه بهداشت شهرستان باید به جد وارد عمل شده و از فعالیت آنان جلوگیری کنند تا واحدهای صنعتی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

محسن محمدی مسئول امور اقتصادی و سرمایه گذاری مشکین شهر گفت : با توجه به اینکه بخش امور اقتصادی و سرمایه گذاری در فرمانداری ایجاد شده است لذا از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حمایت های لازم صورت خواهد گرفت و شبانه روزی جهت حل مشکلات آنها با رهنمود های فرماندار تلاش خواهیم نمود

منبع : اورامی

شهرک شهرک شهرک dsc_0006 شهرک شهرک شهرک

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار