اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 24684 | تاریخ انتشار: 17:04:14 - دوشنبه 16 اسفند 1395 | 1 نظر | |

تحلیل و بررسی عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورای چهارم / نفر سوم حیدر محمد حسینی

ایلقار نیوز / به نقل از مشکین سلام :حیدر محمد حسینی از جمله اعضای شورا هست که به شورای قدیم معروف هستند.
حیدر محمد حسینی جزء آن دسته از اعضای شورای شهر است که علاوه بر حضور در شورای شهر فعلی ، دو دوره دیگر نیز در مدیریت اسفناک شورای شهر  حضور داشته است .وی را نمی توان یک چهره سیاسی و اجرایی و حتی آکادمیک دانست بلکه وی  یک چهره کاملا سنتی و کدخدامنش دارد که کاملا در تضاد با مدیریت شهری که از الزامات یک شورای شهر کار آمد ومتخصص است می باشد.

وی بر اثر فشار افکار عمومی در خصوص حضور یک دیپلمه در شورای شهری ،که در  شهر آنها هزاران مهندس و تحصیلکرده رشته های مختلف زندگی میکنند، مجبور به تحصیل در دانشگاه آزاد شد و هم اکنون نیز در حال تحصیل می باشد. گفته می شود وی با ادامه تحصیل خود در حال آماده شدن برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد و در صورت صحت داشتن این موضوع جای بسی تعجب و تاسف دارد که چگونه شخصی در مدت نزدیک به چهارده سال شورا بودن که عملکرد قابل دفاعی ندارد،آهنگ حضور در مجلس را کوک می کند .
حیدر محمد حسینی همانند بسیاری از همکاران دیگر خود در طول سالهای اخیر چندان طرح و پیشنهادی که موجب ایجاد درآمد پایدار باشد و یا طرح های که بتوان به عنوان حاصل تلاش دوران مسئولیت آنها در شورا نام برد ندارد ،علاوه بر این یاد و نام این عزیزان یاد آور تبدیل مزارع زراعی اطراف شهر به حاشیه نشینی می باشد که در حال حاضر موجب ایجاد طبقه اجتماعی بسیار فرو دست و محروم و غوطه ور در مشکلات می باشد که موجب آسیب های اجتماعی و ظاهری بسیار نامناسب برای شهر شده است و در مقابل برخی از این عزیزان ،منافع کلانی را نصیب خود کرده اند.

این مرد صریح الهجه با استفاده الفاظ خاص که برای یک مسئول منتخب مردم چندان مناسب نمی باشد برای خود منش و رفتاری تعریف کرده و البته این صراحت لهجه در خصوص منافع بلند مدت شهر استفاده نشده و از آن بیشتر برای راضی کردن برخی ازارباب رجوع خاص و به اصطلاح قاطع و برنده نشان دادن خود استفاده شده است .
با اینکه وی خود را به کدخدامنشی و مردمداری مشهور کرده اما دیدگاه تبعیض آمیز وی در کنار بی کفایتی دیگر اعضای شوراها موجب مواردی بسیاری شده است که در کل نه تنها برا یک منطقه که بلکه برای کل شهر زیان آور بوده است و متاسفانه از دید مردم پنهان مانده است .

مخالفت با انتقال ساختمان شهرداری و ترمینال به خارج از شهر موجب شد بسیاری از مشکلات ترافیکی و توسعه ای شهر عقب بماند و اولین قدم شورای جدید با شکست مواجه شود . این درحالی است که برنامه توسعه و عملیات میدان ورردی نصر آباد البته با تغییرات بسیار فاجعه بار در کنار املاک برخی از اعضای شورا به اجرا درآمد. در حالیکه عجله و عدم اولویت بندی اجرا ی این پروژه ، ظلم به منافع این شهر بوده است و این مسئله از دید اکثریت ساکنان چه مرکز نشین و حاشیه شنین دور نمانده و به بغضی در گلوی مردم تبدیل شده است و به احتمال زیاد انفجار این بغض در انتخابات پیش رو دامن عوامل آن را خواهد گرفت .
علی رغم نارضایتی عظیم مردم شهراز تمام شوراهای فعلی لیکن با توجه به انتظار ی که از شورای قدیمی و مثلا با تجربه داشتند به شدت از محمد حسینی و دیگر شورای قدیم نارضایتی داشته و به این نتیجه رسیده اند که از این مسئولیت نهایت سوء استفاده شده است .
با توجه به روال سنتی و کدخدا منشی و ریش سفید مابانه محمد حسینی این سوال در ذهن مردم نقش می بندد که آیا امثال محمد حسینی نمی توانند این ریش سفیدی و کدخدامنشی را در جایگاه به غیر از شورای شهر که با آینده مردم شهر ارتباط مستقیم دارد به انجام برسانند ؟
آیا این ریش سفیدی و کدخدامنشی در حال حاضر می تواند تبعات دهها سال بی مدیریتی و بی کفایتی را در خصوص نابودی خیابان های شهر و همچنین ناتوانی شهرداری در پرداخت حقوق کارکنان و یا نبود یک منبع در آمد پایدار را حل و فصل کند؟
آیا این ریش سفیدی یا به اصطلاح لوطی گری می تواند فروش زمین های مهم شهرداری و دها معضل دیگر را حل فصل کند؟

آیا می شود کدخدا منشی را تبدیل به چند تن آسفالت کرد تا آبروی شهر در مقابل میهمان نوروزی نرود؟
آیا کدخدا منشی و مجلس ترحیم رفتن این عزیزان ،آب و برق مردمان نگون بخت که اندک دارایی خود را در زمین های فروخته شده در اطراف شهر  هزینه کرده اند و در حاشیه شهر ساکن شدند را حل و فصل می نماید؟

اینها سوالاتی هست که در ذهن مردم خصوصا جوانان مطالبه گر این شهر نقش بسته است.

وضعیت انتخاباتی حیدر محمد حسینی 
ظهور رقبای جدید از کانون آرائ اصلی وی که به شدت بر حضور چندباره وی در انتخابات شورا جبهه گرفته اند از مشکلات انتخاتی پیش روی محمد حسینی می باشد این در حالی است که رقبای وی از لحاظ تخصص و موقعیت کاری به فاصله بسیاری از محمد حسینی قرار دارند و می توانند از اکثر نکات شهر رای آوری داشته باشند و کانون آرائ محمد حسینی را با چالش اساسی روبرو می کنند .
با توجه به سنتی بودن آراء وی و انتخاب وی از طرف افراد مسن ،در کنار همین افراد جوانان بسیاری بر علیه وی خواهند بود وشایداین بار دیگر آراء سنتی نتواند ایشان را در این کارزار یاری کند.
با این حال وی در حال رصد جامعه می باشد و به خوبی می داند حضور وی دهن کجی به خواست مردم است که پایان شورای فعلی را می خواهند واین رویا رویی می تواند برای همیشه حیات سیاسی وی را به خطر اندازد.
با تمام تفاسیر چه ایشان در انتخابات پیش رو انتخاب شوند و یا شکست بخورند  و یا اصلا در انتخابات حاضر نشوند باید در کنار دیگر همکارانشان پاسخگوی سوئ مدیریت و نابسامانی های بی پایان شهرداری و شورای شهر مشگین شهر باشند .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " تحلیل و بررسی عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورای چهارم / نفر سوم حیدر محمد حسینی " ارسال شده است.

  1. تبريزي گفت:

    آقاي ع م واقعا”چه برسر اين شهرستان آورده ايد و چرا شهرمان به اين حال و روز افتاده است آيا حق شهرمان اين است جنابعالي و همكاراتون بجاي حضور در مجالس ترحيم و چاق سلامتي اين و آن به فكر اين شهر از هم گسيخته باشيد كه هر چه بر سر اين شهرستان آمده بدليل ناكارآمديهاي شما بوده است و بس.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار