خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

کد خبر: 27243 | تاریخ انتشار: 9:13:07 - دوشنبه 24 دی 1397 | بدون نظر | |

پس از تجمع مردم و هوشیاری مسئولان :

انتقال دستگاه سونوگرافی از درمانگاه تامین اجتماعی مشکین شهر  به اردبیل ناکام ماند / مهلت یک ماهه دادستان به مدیریت درمان استان

ایلقار نیوز : خبر انتقال دستگاه سونوگرافی از درمانگاه تامین اجتماعی مشکین شهر  به اردبیل به سرعت در شهر پیچید و پس از تجمع مردم در مقابل ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر جهت جلوگیری از خارج کردن دستگاه سونو گرافی وحمل آن به بیمارستان سبلان اردبیل  با اقدام به موقع فرماندار وهاهنگی با نماینده واستاندار اردبیل خودروی وانت بار بیمارستان سبلان اردبیل که برای حمل دستگاه سونو گرافی پیشرفته درمانگاه تأمین اجتماعی  به مشکین شهر آمده بود خالی برگشت.

اما انتقال این دستگاه از مشکین شهر واکنشهای مختلفی از سوی مردم ، احزاب و مسئولان داشت :

جوابیه  مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل :

برخی از  عزیزان برای جلب رای و نظر مردم از هر راه روش غیر اخلاقی استفاده می کنند

🔸 در مطلع سخن، از اینکه برخی از  عزیزان برای جلب رای و نظر مردم از هر راه روش غیر اخلاقی استفاده  و به هر وسیله ای دست می زنند  ، ابراز تاسف خود را اعلام می کنیم .

🔸اوایل سال جاری دربازدیدازمرکز درمانی مشگین شهر با حضورنماینده محترم مردم مشگین شهر  تعهدکردیم ، بعدازسالهامحرومیت مردم نجیب آن دیار،یک دستگاه سونوگرافی برای این مرکز تامین نماییم ، مشروط براینکه یکی ازهمکاران رادیولوژیست پیشنهادهمکاری بااین مرکزرا بپذیرند و نماینده محترم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی هم تضمین دادند که تامین نیروی تخصصی مربوطه برعهده ایشان خواهدبود.

🔸باافتخاربایدعرض کنیم،این وسیله ارزشمنددرکمترازسه ماه تهیه ودر آن مرکزمستقرشد ولیکن تا این لحظه آن دستگاه ذیقیمت بلااستفاده در آن مرکز رها شده وتاکنون متخصصی معرفی نشده است.

🔸فارغ از این موضوع ، ازسویی دیگر راه اندازی  دستگاه ازطرف شرکت فروشنده وشروع گارانتی و خدمات آن ،مستلزم  حضور متخصص رادیولوژی درکناردستگاه است  تا دستگاه را از نماینده شرکت تحویل بگیرد .حال که نیرویی تامین نشده است ، دستور داده شد دستگاه به مرکزاستان منتقل شده تا همکاران مرکزسبلان این دستگاه را از نماینده شرکت تحویل بگیرند تا امکان بهره برداری ازاین دستگاه برای بیمه شدگان محترم فراهم گردد.

🔸 قطع به یقین این دستگاه حق مردم مشگین شهر بوده و به محض تامین همکار متخصص رادیولوژی ،این دستگاه در مرکز درمانگاه مشگین شهر مستقر خواهد شد.

🔸به نظر میرسد کمی دور از انصاف است که بعد از سالها  که این مرکز را تجهیز به دستگاه پیشرفته ازاین جنس کرده ایم مورد اتهام باشیم که امکانات این شهرستان را به جایی دیگر منتقل میکنیم.

🔸از همه ادمین کانال ها و عزیزان اصحاب رسانه انتظار داریم خود جلوی انتشار مطالب کذب و شایعات بی اساس را گرفته و در این وضعیت کنونی حساس کشور ، آرامش روانی مردم این خطه سرافراز را سلب ننمایند و با استعلام از مدیریت درمان ، واقعیت را به طور کامل منعکس نمایند

🔸باید همه مردم عزیز مطلع باشند ماموظف به تامین امکانات مورد نیازیم ولیکن تامین اجتماعی امکانات پیشرفته درمانی  محدودی دارد و نمی تواند  دستگاهی به ارزش پانصد میلیون تومان را بلااستفاده رها کند.

🔸ورود عزیزان بخصوص فرماندار آن شهرستان به این موضوع ،باید حمل بر عدم آگاهی ایشان به اقتضائات و ضروریات عرصه سلامت استان تلقی کرده و باید به اطلاع ایشان برسانم

مدیریت درمان تامین اجتماعی در مدیریت منابع خود کاملا مطلع به حقوق خود بوده و به ایشان و نه هیچ مسوول دیگری اجازه اقدامی فراتر از اختیارات قانونی شان نخواهدداد.

🔸ایشان بهتراست متعهدانه تاریخی برای تامین نیروی متخصص لازم در مشگین شهر به پیشگاه مردم اعلام نمایند. ما نیز به مردیم شریف مشگین شهر قول میدهیم حتما در تاریخ اعلامی دستگاه مورد نظر در آن مرکز مستقر کنیم‌.همانطور که مدیریت درمان در کمتر از سه ماه به تعهدش عمل کرده است شما هم درپیشگاه اصحاب رسانه تعهد نمایید تا تامین نیرو کنید.

واکنش افکار عمومی شهرستان مشگین شهر در خصوص جوابیه مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان جهت توجیه انتقال دستگاه سونوگرافی مشگین شهر به بیمارستان سبلان اردبیل !!

1 ـ آیاتأمین نیروی متخصص رادیولوژی و سونوگرافی وظیفه فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان هست یامدیرمحترم درمان که متولی و مسئول درمانگاههای تأمین اجتماعی استان می باشد . ؟

2 ـ آیا در شهرستان های دیگر مانند اردبیل و پارس آباد جذب و بکارگیری نیروهای متخصص از جمله رادیولوژیست و سونوگرافیست در درمانگاههای تأمین اجتماعی به عهده فرمانداران محترم آن مناطق است یا مدیریت معزز درمان تأمین اجتماعی ؟

3 ـ آیا دراین شرایط حساس و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  اقدام خودسرانه مدیرمحترم درمان تأمین اجتماعی که منجر به تجمع و اعتراض عمومی مردم مشگین شهر و به نوعی باعث برهم زدن نظم و امنیت عمومی شهرستان گردیده عملی سبک و غیرقانونی است یا اقدام بموقع فرماندار بعنوان رئیس شورای تأمین شهرستان جهت جلوگیری از تنش و اعتراضات و التهابات بی مورد ؟

با این اوصاف فرماندار ازاقتضائات و ضروریات عرصه سلامت و اختیارات قانونی خویش اطلاعی ندارد یامدیردرمان تأمین اجتماعی استان ؟

و آیا… و آیا…

 

💥موضع دکتر ملکی پیرامون رفتار خارج از عرف مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در خصوص انتقال دستگاه سونوگرافی مرکز مشگین شهر به اردبیل

🔹در جهت احقاق حقوق مردم اقدام خواهم نمود اگرچه به مذاق بعضی از مسئولین خوش نیاید

🔸جهت تنویر افکار عمومی و موکلین و همشهریان عزیز اعلام می دارد راس ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه مورخه ۹۷/۱۰/۲۲ از طریق جناب آقای دکتر صمدی فرماندار محترم، مطلع شدم که از سوی مدیر کل محترم درمان تامین اجتماعی استان، چند نفر برای برگشت دادن دستگاه سونوگرافی به درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر مراجعه کرده اند که با واکنش خودجوش مردم فهیم شهرستان مواجه گشته و فرماندار محترم نیز به محض آگاهی از موضوع، با دخالت به موقع مانع از این کار شده اند.

🔸اینجانب جهت اطلاع دقیق از موضوع با مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تماس گرفتم که ایشان اعلام کردند جهت تحویل گرفتن دستگاه از شرکت فروشنده و راه اندازی آزمایشی باید دستگاه مذکور به مدت یک هفته در درمانگاه مرکز استان مستقر شود، به ایشان گفتم کارشناسان شرکت فروشنده می توانند به درمانگاه مشگین شهر مراجعه و دستگاه مذکور را تست کرده و تحویل دهند اما وقتی اصرار مدیرکل را در عودت دستگاه مشاهده کردم، برایم محرز گردید که هدف از انتقال دستگاه، عدم تحویل دوباره آن به درمانگاه مشگین شهر و یا جایگزینی دستگاه مدرن و پیشرفته با دستگاه کارکرده و با کارآیی کمتر می باشد که در نهایت با مخالفت شدید اعلام نمودم، کارشناسان شرکت مذکور باید به منظور تحویل دستگاه سونوگرافی به مشگین شهر بیایند.

🔸حال جای سوال است، آیا دفاع از حقوق مردم، بویژه اقشار آسیب پذیر جامعه که غالبا بیمه شده تامین اجتماعی می باشند برای جلب و جذب رای می باشد؟

🔸ضمن تشکر از اقدام به موقع و خودجوش مردم، حضور به موقع اصحاب رسانه و تصمیم منطقی و قانونی فرماندار محترم به استحضار کلیه موکلین عزیز می رساند اینجانب در برابر هرگونه تصمیمی که موجب تضییع حقوق مردم گردد به شدت مخالفت نموده و در جهت احقاق حقوق آنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهم نمود اگرچه به مذاق بعضی از مسئولین خوش نیاید.

🔸با تقدیم احترام ولی ملکی خادم مردم شریف شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی

واکنش احزاب:  بیانیه تشکر وقدردانی حزب مردم سالاری از دکتر صمدی فرماندار شهرستان مشکین شهر

 

✅ امروز در کمال بُهت و  تعجب خبردار شدیم که به دستور مدیر کل تامین اجتماعی ، قصد انتقال دستگاه سونوگرافی پیشرفته درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر به بهانه نبود متخصص سونوگرافی به بیمارستان تامین اجتماعی اردبیل را داشتندکه خوشبختانه با هوشیاری واطلاع رسانی مردم  و با تدبیر و دستور قاطع فرماندار محترم شهرستان جناب آقای دکتر صمدی و هماهنگی با نیروی انتظامی، نماینده مردم واستاندار و پس از تجمع مردم در جلوی درمانگاه جلوی این اقدام غیرقانونی گرفته شد.

اقدام شجاعانه و قابل تحسین جناب آقای دکتر صمدی فرماندار محترم شهرستان به مصداق آیه ی شریفه  “ویجزی الذین احسنوا بالحسنی” درمسیر کسب رضایت الهی و مردم و با عزمی برخاسته از تعهد انساندوستانه و تعصب روشنگرانه بود که جا دارد از این مدیر مردمی و با تدبیر و دیگر عزیزانی که مانع تضییع حق قانونی مردم شریف مشکین شهر گردیدند مراتب سپاس وقدردانی خود را اعلام نماییم.

امیداست با پیگیری مجدّانه فرماندار معزّز و نماینده محترم و دیگر مسئولین ذیربط نسبت به تامین نیروی متخصص و امکانات و تجهیزات بیشتر برای درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی مشگین شهر در آینده نزدیک اقدامات لازم و مساعد انجام گیرد تا دیگر به بهانه های واهی شاهد چنین اتفاق در سطح شهرستان نباشیم .

شورای مرکزی حزب مردم سالاری مشکین شهر

 

ورود دادستان مشکین شهر به موضوع سونوگرافی / مهلت یکماهه به مدیریت درمان استان

ریاست محترم مدیریت درمان استان اردبیل

با سلام

با عنایت به نیاز مردم شریف مشکین شهر در جهت اعلام به نفع عموم صرف نظر از حواشی ایجاد شده و با در نظر گرفتن مشکلات حادث ظرف یکماه آتی نسبت به آموزش کاربر مربوطه و راه اندازی آن با مساعدت و اقدام مسئولان شهرستان اقدام شود

بدیهی است در صورت عدم حل مشکلات به عمل آمده بعد از وقت مقرر دادستانی دستورات لازم را وفق مقررات قانونی صادر خواهد کرد

طاهر رسولی – دادستان مشکین شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار