تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 27300 | تاریخ انتشار: 19:03:11 - پنج‌شنبه 4 بهمن 1397 | 1 نظر | |

شهردار مشکین شهر:

بدهی ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر تسویه می‌شود

ایلقارنیوز: شهردار مشکین‌شهر گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بدهی ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر تسویه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشکین‌شهر، نارضایتی مردم از عملکرد شهرداری مشکین‌شهر و نیز گلایه‌مندی از نحوه مدیریت شهری تا جایی ادامه یافت که مردم به صورت خودجوش از طریق گروه‌های مردم نهاد و نیز از طریق رسانه‌ها و خبرنگاران در تعیین شهردار مشکین‌شهر دخیل شدند و در نهایت با تصویب شوراها و تایید استانداری اردبیل رحمت انوری‌آذر با 5 رای موافق شورا سکانداری شهرداری مشکین شهر را به دست گرفت.

انوری‌‌آذر که 10 سال پیش در سمت شهرداری مشکین‌شهر خوش درخشیده بود این بار با خبرهای خوشحال کننده که حکایت از گشوده شدن گره کور پرداخت بدهی 20 میلیارد تومانی شهرداری دارد نشست خبری با حضور اکثریت خبرنگاران و مدیران کانال‌های خبری برگزار کرد.

پاسخگویی به نگرانی‌های مردم و اصحاب رسانه با برنامه‌هایی دقیق و منسجم از سوی شهردار جدید، خبر از سالی پربار پر از طرح‌ها و پروژه‌های نان و آب‌دار می‌دهد که اکثریت شهروندان چه به لحاظ برخورداری از سیمای شهری مطلوب و یا ارائه خدمات شهری از آنها بهره‌مند می‌شوند.

شهرداری مشکین‌شهر از تدابیر اندیشیده شده و برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده برای تسویه بدهی 20 میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر خبر می‌دهد تا در اوایل کار خود در قبال نارضایتی‌ها و گلایمندی‌‌های مردم جوانه امید را در سطح شهر بکارد.

رحمت انوری‌آذر با حضور در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات در دفتر شهرداری مشکین‌شهر اظهار داشت: با توجه به ضعف مدیریتی در 10 سال گذشته و عدم پیگیری اعتبارات شهرداری بحث عقب ماندگی شهری کاملا مشهود است و در این راستا با ساماندهی مشکلات شهری، رونق و توسعه عمرانی و نیز ایجاد بستر برای جذب سرمایه‌گذاری، بدهی‌های شهرداری تسویه می‌شود.

وی افزود: با تدابیر اندیشیده شده و عملکرد قاطعانه از محل دریافت مطالبات شهرداری از پروژه‌هایی چون الماس غرب و الماس شرق که سرجمع بدهی بالغ بر 25 میلیارد تومان به شهرداری مشکین‌شهر دارند و نیز ایجاد درامدهای پایدار سعی در تسویه بدهی شهرداری داریم.

شهردار مشکین‌شهر با اظهار نارضایتی از عدم پیگیری مطالبات شهرداری در سنوات گذشته گفت: مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان بدهی برخی ادارات به شهرداری بود که اگر این رقم در سال گذشته پیگیری و وصول می‌شد می توانستند کارهای عمرانی چشمگیری انجام دهنداما این رقم امسال وصول شده و به لحاظ تورم حاکم، ارزش ریالی سال گذشته را ندارد.

انوری‌‌آذر از تسویه مطالبات بنیاد مسکن نسبت به شهرداری مشکین شهر خبر داد و  تاکید کرد: بدهی یک میلیارد تومانی بنیاد مسکن نیز به صورت غیرنقدی تسویه می‌شود به این صورت که بنیاد مسکن موظف است طرح پیاده راه سازی را در شهر عملیاتی کند.

وی طرح ممیزی را عامل حل مشکلات شهرداری خواند و افزود: ساماندهی بازار سنتی کهنه بازار و همچنین ساماندهی مشکلات مناطق محروم و حاشیه شهری در قالب مناطق 13 گانه آورده شده که بودجه این طرح‌ها در اعتبارات سال 98 لحاظ شده و در این راستا طرح ممیزی نیز در شهرداری نوشته شده است.

شهردار مشکین‌شهر با اعلام این که بودجه شهرداری از 23 میلیارد تومان به  44 میلیادر تومان با نگرش سرمایه‌گذاری افزایش یافته است، گفت: در راستای بهبود و ساماندهی مبلمان شهری، ارائه خدمات شهری در شان مردم، برگزاری برنامه های فرهنگی و جشنواره‌ها، پرداخت به موقع حقوق پرسنل به همراه اضافه کاری و تامین رفاه قشر کم درآمد رفتگر، پیگیری‌های قاطع برای جذب اعتبارات و نیز جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

انوری آذر از اجرا شدن قانون برای عموم و بدون تبعیض در شهرداری خبر داد و افزود: نقطه عطف درآمد شهرداری از محل ساخت‌‌و سازهای قانونی، صدور پروانه ساخت و نیز دریافت عوارض است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز عیرمجاز مقابله می‌شود.

وی اظهار کرد: با مصوبه شوراری شهر درصدد واگذاری هتل ساوالان به دانشگاه آزاد با حفظ کاربری هتل در ازای گرفتن ساختمان نیمه کاره دانشگاه در جاده اهر هستیم تا معضل شلوغی ترمینال در سطح شهر حل شود و ترمینال را به همراه کارگاه‌های مزاحم و دست فروش‌ها  در ساختمان دانشگاه ساماندهی کنیم که در صورت اجرایی شدن این مصوبه، شاهد تحولات چشمگیری از نظر اقتصادی و اجتماعی در شهر می‌شویم.

شهردار مشکین‌شهر از جدا سازی سه مسیر گردشگری در سطح شهر خبرداد و گفت: میدان سبلان تا میدان دادگستری، چمران تا ولایت و ورودی بلوار بنی هاشم به عنوان مسیرهای گردشگری جداسازی می‌شوند و مسیر میدان بیضوی تا میدان نماز از محل مطالباتشهرداری توسط بنیاد مسکن ساماندهی و زیباسازی می‌شود.

انوری‌آذر با تاکید بر اینکه صاحبان اصلی شهر شهروندان هستند گفت: در تمام برنامه‌های زیباسازی شهری، عمرانی و فرهنگی، مردم پشتیبان اصلی ما هستند و باید در مدیرت پسماند و تمیز نگه داشتن سیمای، شهر، یار اصلی شهرداری باشند.

وی از نبود اتاق اصناف در مشکین‌شهر انتقاد کرد و گفت: شهرداری به عنوان یک بنگاه اقتصادی با وجود اتاق اصناف می‌تواند به صورت برنامه‌ریزی شده عوارض پسماندها را از واحدهای تجاری دریافت کند و در این زمینه باید تکریم ارباب رجوع نیز سرلوجه کار باشد.

شهردار مشکین‌شهر اظهار کرد:برای اولین بار و به منظور رعایت بهداشت، طرح دفن بهداشتی زباله‌ها به عنوان پایلوت در مشکین‌شهر اجرایی می‌شود و در صورت تولید زباله بیشتر از سوی واحدهای تجاری و محلات عوارض بیشتر دریافت می‌شود تا عدالت بین طبقات اجتماعی غنی و ضعیف اجرا شود.

انوری‌آذر از ساماندهی ورودی شهر خبرداد و بیان کرد: سامان دهی کانال‌های کشاورزی که از داخل شهر می‌گذرد، سامان‌دهی مشکلات پارک جنگلی و توسعه فضای سبز، انتقال ساختمان شهرداری به محل پارک‌شهر، رفع سد معبر از جمله برنامه‌هایی هستند که به منظور رفاه حال شهروندان و زیباسازی شهر جزو برنامه‌های در دست اجرای شهرداری می‌باشند.

ایلقارنیوز:

@ilgarnews24

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " بدهی ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری مشکین‌شهر تسویه می‌شود " ارسال شده است.

  1. hplndhk گفت:

    سلام برمدیر سایت خواهشا این مطلب را منعکس نمایید
    ضمن تشکرازاقای انوری واقعا اگر مهندس انوری بدهی 20 میلیاردتومانی شهرداری راازدرامدی که بعدا برای شهرداری کسب خواهند کرد تسویه حساب می کنند واقعا از ایشان متشکریم ولی اگربه گفته خودشان با فروش الماس غرب و شرق( که این راهمه می دانند این پروژه هادرزمان شهرداربودن مهندس جعفرزاده احداث شده است )می خواهند بدهی شهرداری را تسویه حساب کنند لازم بود جناب انوری در مصاحبه خود حداقل نامی از ایشان می برد تا دیگران هم بعدا از او یاد کنند
    بازم خواهشا این مطلب را منعکس نمایید

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار