گشتی در آرامگاه پنجمین شیخ طریقت صفوی در مشگین‌شهر

برگزاری فراخوان بین‌المللی رهیافت‌های سوادآموزی در زیست بوم جدید

اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای مسافران نوروزی در اردبیل

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

دستگاه قضایی از اقدامات قانونی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌کند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

توقیف ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در اردبیل

۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

کد خبر: 28900 | تاریخ انتشار: 22:33:54 - پنج‌شنبه 3 تیر 1400 | بدون نظر | |

نقش رسانه‌ها در ارتقاء فرهنگ بخشش در جامعه/ خدمت به مردم توفیق الهی است

رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل گفت: با تلاش اعضای گروه جهادی بخشایش شورای حل اختلاف استان اردبیل ۲ مورد قصاص نفس به رضایت و بخشایش انجامید.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت الاسلام سید حسین علوی در دیدار مدیر و خبرنگاران خبرگزاری فارس استان اردبیل که در محل شورای حل اختلاف اردبیل برگزار شد با تبریک هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: شورای حل اختلاف استان در سال ۹۹ موفق شد برای ۱۷ پرونده قصاص نفس از اولیای دم رضایت بگیرد.
وی با اشاره به تعداد پرونده‌های قصاص منتهی به رضایت در سال ۱۴۰۰، افزود: با تلاش اعضای گروه جهادی بخشایش شوراهای حل اختلاف استان اردبیل در یک فقره پرونده قتل عمد که پس‌از طی  مراحل دادرسی در انتظار اجرای حکم بود، با جلب رضایت اولیای دم، مجرم مورد عفو و بخشودگی قرار گرفت که با احتساب این پرونده میزان جلب رضایت برای قتل نفس در سال ۱۴۰۰ به ۲ مورد رسید.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در امور شوراهای حل اختلاف استان اردبیل تصریح کرد: گروه جهادی  بخشایش  به منظور جلب رضایت  در پرونده‌های قتل و گسترش صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف و دادگستری استان اردبیل  تشکیل شده که  هم‌اکنون نیز  جهت مصالحه و آزادی زندانیان از کمک خیرین استقبال می‌کند.
علوی ارتقاء فرهنگ بخشش در جامعه اسلامی را ضروری دانست و گفت: نیاز است در جامعه ما فرهنگسازی منطقی و اخلاقی در خصوص گذشت و بخشش متناسب با آموزه‌های اسلامی ایجاد شود که در این‌باره رسانه‌ها می‌توانند نقش بسیار موثری داشته باشند.
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در آموزش مسائل حقوقی و کاهش مشکلات و پرونده‌‌های قضایی، بیان کرد: خدمت به مردم توفیقی است که خداوند به بندگانش عطا می‌کند و در صورت کفران و عدم رفع مشکلات مردم، این نعمت بزرگ از انسان سلب می‌شود.
اولویت مجموعه خبرگزاری فارس انعکاس و پیگیری مشکلات مردم است
مصطفی آمون، مدیر خبرگزاری فارس در استان اردبیل نیز در این دیدار اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین اهداف خبرگزاری فارس در سطح استان انعکاس مشکلات مردمی و پیگیری برای رفع آن بوده و در این راستا نیز سامانه‌ای تحت عنوان «فارس من» در خبرگزاری فارس راه‌اندازی شده که پس از ثبت مشکلات مردم، خبرنگاران پیگیر این مسائل از مسؤولان هستند.

 
امید بخشی در جامعه از اولویت‌های اصلی خبرگزاری فارس است
وی افزود: در وضعیت کنونی جامعه یکی دیگر از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی، ایجاد امید در بین مردم بوده و در این خصوص نیز در کنار پیگیری مشکلات و انعکاس نواقص موجود در حوزه‌های مختلف که خود سبب رضایت مخاطبان و مردم می‌شود، خبرگزاری فارس به فکر امید بخشی در جامعه بوده و از همین رو انعکاس اخبار امید بخش تحت عنوان خبرخوب جزو اولویت‌های اصلی این خبرگزاری در حوزه رسانه‌ است.
مسؤول خبرگزاری فارس در استان اردبیل بیان کرد: در این راستا حمایت رسانه‌ای با انعکاس اخبار جوانان نخبه و فعالان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … توسط خبرنگاران متعهد و انقلابی خبرگزاری فارس انجام می‌گیرد و علاوه بر آن اقدامات بسیاری در راستای انعکاس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه‌های مختلف به خصوص فعالیت‌های اقتصادی توسط این خبرگزاری انجام می‌گیرد.
وی عنوان کرد: رسانه نقش اساسی در فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به مردم در جامعه را ایفا می‌کنند و در این راستا خبرگزاری فارس برنامه‌های بسیاری برای تاثیرگذاری در جامعه و افزایش آگاهی داشته و آمادگی کامل برای همکاری با دستگاه‌های اجرایی مختلف برای پیشبرد اهداف در این حوزه دارد.
انتهای پیام/۳۴۶۳/

source

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار