مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 29883 | تاریخ انتشار: 15:26:37 - دوشنبه 18 مرداد 1400 | بدون نظر | |

حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه خرد و زودبازده در شهرستان مشگین‌شهر

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل گفت: در سال‌جاری حمایت و ارایه تسهیلات به ۳۵۰ کارگاه خرد و زودبازده و مشاغل خانگی در روستاهای هدف شهرستان مشگین‌شهر با میزان اشتغال‌زایی یک هزار نفری در دستور کار قرار دارد.
مهرداد اصغری  اظهار کرد: در سال‌جاری هدفگذاری بنیاد برکت حمایت و ارایه تسهیلات به ۳۵۰ کارگاه خرد و زودبازده و مشاغل خانگی در روستاهای هدف شهرستان مشگین‌شهر با میزان اشتغال‌زایی یک هزار نفری است.
وی افزود: حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و مشاغل خانگی بنیاد برکت در سال ۹۸ و ۹۹ در شهرستان‌های خلخال، کوثر و بیله‌سوار به اجرا در آمده و در سال‌جاری هدفگذاری بنیاد برکت برای اجرای این طرح در تمام شهرستان‌های استان اردبیل است.
مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل بیان کرد: در این طرح حمایت از مشاغل خانگی و روستایی، فرآوری محصولات لبنی تولیدی در روستاها، طرح‌های گلخانه‌ای، صنایع‌دستی، چرم‌دوزی، فنی و خدماتی، کارگاه‌های تولید پوشاک، مشاغل دانش‌بنیان و … بسته به موقعیت روستاها و رسته‌های شغلی مختص منطقه انجام می‌گیرد.
اصغری با اشاره به نحوه حمایت از این کارگاه‌ها عنوان کرد: برای حمایت از این مشاغل، تسهیلات قرض‌الحسنه تنفس‌دار با سود ۴ درصد و با بازپرداخت ۴۸ الی ۶۰ ماهه در نظر گرفته شده و  سقف این تسهیلات طی سال‌جاری تا میزان ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
وی تشریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در کنار حمایت از تولید در بحث مانع زدایی‌ها نیز تمامی مراحل ارایه تسهیلات و پروسه اداری آن توسط تسهیلگران بنیاد برکت انجام می‌گیرد و تسهیلگران بنیاد برکت با حضور در روستاهای هدف و مراجعه به محل کار متقاضیان، تمام مراحل مورد نیاز اداری و تشکیل و تکمیل پرونده را انجام می‌دهند.
مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل گفت: در راستای پشتیبانی از این کارگاه‌ها نیز بنیاد برکت با برگزاری دوره‌های آموزشی و تشکیل صندوق‌های محلی و گروه‌های تخصصی مشاغل تا ۲ سال افراد کارآفرین را راهبری و پشتیبانی می‌کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار