کاوش باستان‌شناسی در تپه تاریخی بریس شهرستان نمین

برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری

اعتراض مردم اردبیل به اقدامات آشوبگران/ پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستیم

همه پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل فعال هستند

استان اردبیل نیازمند افزایش دو‌ برابری تخت‌های بیمارستانی است

عکس| اعتراض مردم اردبیل نسبت به ایجاد آشوب در کشور

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

تعداد مراجعین ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان اردبیل کاهش یافت

مسابقه ای بدون خط پایان  

عشق و مصائب خبرنگاری

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

گوهر زمان را دریاب،جمله ای به خطا بود که یادمان دادند«دیر رسیدن ،بهتر از هرگز نرسیدن است»!!

کد خبر: 33654 | تاریخ انتشار: 21:03:04 - سه‌شنبه 5 بهمن 1400 | بدون نظر | |

امدادرسانی هوایی به روستاهای محاصره شده در برف استان اردبیل/ راه 80 روستای استان مسدود است

امدادرسانی هوایی نیروهای جمعیت هلال احمر استان اردبیل به روستاهای محاصره شده در برف استان ادامه دارد.


امدادرسانی هوایی جمعیت هلال احمر استان اردبیل به‌منظور رساندن موادغذایی و مایحتاج ضروری به روستائیان محصور شده در برف استان ادامه دارد.
مهدی خدمتی، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به تداوم امدادرسانی به روستاهای محصور شده در برف اظهار کرد: از ابتدای بارش برف در استان اردبیل، راه حدود ۳۰۰ روستاهای استان مسدود شده بود که با تلاش راهداران، بیش از نصف این راه‌ها بازگشایی شد.
وی افزود: کولاک برف باعث مسدود شدن مجدد این راه‌ها شد که هم‌اکنون راه حدود ۸۰ روستا مسدود بوده که راهداران در تلاشند تا در سریع‌ترین زمان این راه‌ها بازگشایی شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به صعب‌العبور بودن راه ۲۰ روستا تصریح کرد: راه برخی روستاها در یک روز بیش از ۶ بار بازگشایی شده که به‌دلیل شدت کولاک مجددا این راه‌ها مسدود شده است.
وی به کولاک شدید در راه‌های مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: مردم از تردد و مسافرت‌های غیرضرور به جد پرهیز کنند و در صورت ضرورت تردد در جاده‌ها حتما به تجهیزات زمستانی و زنجیرچرخ مجهز شوند.


خدمتی ادامه داد: در راه‌های اسالم ـ خلخال، سرچم، گردنه صائین و تعدادی از راه‌های اصلی استان شاهد شدت کولاک هستیم و امکان تردد بدون زنجیرچرخ در این راه‌ها امکان‌پذیر نیست.
وی با تقدیر از اقدامات سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در امدادرسانی به روستاهای محصور در برف اذعان کرد: سپاه استان با استفاده از خودروهای سنگین و نیمه سنگین اقدام به بازگشایی جاده‌ها و راه‌های روستایی کرده و غذای گرم بین روستاها توزیع کرد که قابل تقدیر است.
اسکان اضطراری بیش از ۷۰۰ نفر در روزهای برفی/ ۴۶۶۰۰ قرص نان در روستاها توزیع شد
عزت‌الله ضربی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز بیان کرد: در تلاشیم تا امدادرسانی به روستاهایی که از طریق زمینی مقدور نیست، از طریق امداد هوایی انجام شود.
وی افزود: تاکنون از طریق زمینی و توسط خودروهای کمک‌دار در بیش از ۳۰ روستای استان اردبیل بسته‌های غذایی و مایحتاج ضروری توزیع شده و از طریق هوایی نیز در ۱۳ روستا بیش از ۱۰هزار قرص نان و جیره‌های غذایی توزیع شده است.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای بارش برف در استان، به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ خودرو در قالب بیش از ۲هزار خانوار امدادرسانی شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان‌های اردبیل، سرعین، خلخال، مشگین شهر، نمین و نیر به ۷۰۰ نفر اسکان اضطراری انجام شده و ۱۲ مورد پشتیبانی از عملیات اورژانس نیز انجام شده است.
ضربی گفت: در این مدت، ۶۴۲ بسته غذایی، ۴۶هزار و ۶۰۰ قرص نان، ۴۰ تخته پتو و بسته‌های غذایی توسط امداد زمینی و هوایی به روستاهای محصور شده در برف ارسال شده است.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

ilgarnews24@

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار