کاوش باستان‌شناسی در تپه تاریخی بریس شهرستان نمین

برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری

اعتراض مردم اردبیل به اقدامات آشوبگران/ پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستیم

همه پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل فعال هستند

استان اردبیل نیازمند افزایش دو‌ برابری تخت‌های بیمارستانی است

عکس| اعتراض مردم اردبیل نسبت به ایجاد آشوب در کشور

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

تعداد مراجعین ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان اردبیل کاهش یافت

مسابقه ای بدون خط پایان  

عشق و مصائب خبرنگاری

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

محور مشگین شهر-کنگرلو از محورهای دارای بیشترین تخلف تردد سرعت غیرمجاز است

کد خبر: 34549 | تاریخ انتشار: 20:50:50 - جمعه 27 اسفند 1400 | بدون نظر | |

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل:

آخر هفته‌ای سرد و برفی در انتظار اردبیلی‌ها است/ لزوم توجه کشاورزان به هشدارهای هواشناسی

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ماندگاری توده هوای سرد و مرطوب خزری در منطقه (گاهی با وزش باد تند) هوای ابری و مه‌آلود همچنان تا پایان هفته در استان تداوم خواهد داشت.
سیاوش محمدی اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی با ماندگاری توده هوای سرد و مرطوب خزری در منطقه (گاهی با وزش باد تند) هوای ابری و مه‌آلود همچنان تا پایان هفته در استان تداوم خواهد داشت.


وی افزود: از بعدازظهر روز گذشته با ورود سامانه بارشی جدید به استان، ضمن کاهش محسوس دمای هوا به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی با کمینه دمای ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس زیر صفر در بیشتر مناطق استان بارش برف و باران را شاهد هستیم که اوج بارش‌ها تا ظهر امروز انتظار می‌رود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: به دلیل بارش برف توام با یخبندان و احتمال رخداد مخاطره در جاده‌های مواصلاتی استان توجه به هشدار هواشناسی توصیه می‌شود.
توقف موقتی بارش‌ها طی روز پنجشنبه
وی تصریح کرد: روزهای پنجشنبه تا عصر جمعه (۲۷ اسفند) ضمن تداوم هوای سرد، آسمان استان نیمه ابری تا ابری بوده و بارش‌ها موقتاً قطع خواهد شد اما مجدداً از عصر جمعه سامانه سرد و بارشی دیگری تمامی مناطق استان به‌ویژه مناطق شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده و تا دوشنبه هفته آینده (مصادف با روز اول فروردین ۱۴۰۱) سبب بارش متناوب باران و برف خواهد شد.
محمدی با هشدار با کشاورزان تشریح کرد: کاهش دما و بارش برف، افت زیاد دما به‌ویژه در صبح پنجشنبه می‌تواند باعث سرمازدگی و یخ‌زدگی شکوفه‌ها شود از این رو باغداران اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرمازدگی درختان نو شکوفه مانند روشن کردن کاه و کلش و لاستیک فرسوده و استفاده از بخاری باغی در باغات و پوشاندن و محافظت از تنه درختان و حفاظت از ریشه نهال‌های کاشته نشده را در نظر داشته باشند.


وی ادامه داد: پیش‌بینی و ذخیره‌سازی سوخت دوم برای تاسیسات، تنظیم دمای گلخانه‌ها و مراکز کشت قارچ، مرغداری‌ها، دامداری‌ها، حفاظت از کندوهای زنبور عسل، تنظیم ورودی و خروجی آب استخرهای پرورش ماهی‌های سرد آبی و شکستن مرتب لایه‌های یخ به منظور اکسیژن‌رسانی، تهیه خوراک پر انرژی برای دام‌ها و تنظیم دمای دامداری‌ها از دیگر اقداماتی است که می‌تواند به کاهش خسارات منجر شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: همچنین اضافه کردن ضد یخ به رادیاتور ماشین‌آلات، موتورهای چاه آب و تخلیه محتویات داخل سمپاش‌ها و انتقال ماشین‌آلات به اماکن مطمئن توصیه می‌شود.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار