عاشقانه ای برای پاییز

کاوش باستان‌شناسی در تپه تاریخی بریس شهرستان نمین

برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری

اعتراض مردم اردبیل به اقدامات آشوبگران/ پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستیم

همه پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل فعال هستند

استان اردبیل نیازمند افزایش دو‌ برابری تخت‌های بیمارستانی است

عکس| اعتراض مردم اردبیل نسبت به ایجاد آشوب در کشور

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

تعداد مراجعین ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان اردبیل کاهش یافت

مسابقه ای بدون خط پایان  

عشق و مصائب خبرنگاری

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

کد خبر: 34413 | تاریخ انتشار: 21:22:47 - دوشنبه 16 اسفند 1400 | بدون نظر | |

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

توسعه فضای سبز اردبیل نیازمند همت اساسی است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: توسعه فضای سبز اردبیل نیازمند همت اساسی است و با توجه به موقعیت جغرافیایی استان اردبیل و نعمات الهی به این منطقه سرانه فضای سبز در استان نه تنها در حد کشور بلکه باید به فراتر از آن نیز برسد.

عاملی
آیت الله سید حسن عاملی شامگاه امروز در حاشیه مراسم درختکاری که در جوار دریاچه شورابیل برگزار شد، اظهار کرد: انسان نسبت به طبیعت پیرامون خود تعصب خاصی دارد به‌طوری‌که همواره علاقه‌مند به زندگی در محیطی تمیز و سرسبز است.
وی افزود: داشتن محیط زیست تمیز و پوشش گیاهی فراوان هوای پاک را به دنبال خواهد داشت و هر درخت مثل یک کارخانه اکسیژن سازی عمل می‌کند، لذا باید تمام تلاش خود را در راستای افزایش سرانه فضای سبز در استان انجام دهیم.
آیت الله عاملی با اشاره به ارزش و اهمیت درختکاری یادآور شد: یکی از عبادت‌ها در دین مبین اسلام درخت‌کاری است و این موضوع باید مورد توجه هر انسانی قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: در تمام دنیا با توسعه فضای سبز و کاشت درخت در سطح شهر نسبت به ایجاد جذابیت برای گردشگران اقدام می‌شود و لذا در اردبیل که به عنوان ییلاق شهر ایران معروف است نیز باید نسبت به توسعه فضای سبز اهتمام ویژه‌ای داشت و از نظر توسعه فضای سبز سرآمد کشور باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه این استان خاک حاصلخیز و دارای آب کافی است، گفت: خوشبختانه مسئولان امر در استان اردبیل همت کرده‌اند تا به شکل وسیعی محیط‌های خالی را مملو از درختان و فضای سبز کنند وچهره استان را تماشایی و دیدنی‌تر کنند.
آیت الله عاملی افزود: از تمامی هموطنانم می‌خواهم در هر کجا که هستند همت به خرج دهند و اقدام به کاشت درخت در حیاط و محل زندگی خود کنند زیرا که با این فضاسازی بسیاری ازمشکلات محیط زیستی از بین می‌رود.
آیت‌الله عاملی با تاکید بر اینکه نباید در حریم برکه‌های طبیعی ساخت و سازی صورت بگیرد تشریح کرد: زیبایی یک شهر به عواملی متعددی از جمله برکه‌ها وابسته است، مخصوصا اگر این برکه طبیعی باشد که خدای متعال دو برکه طبیعی به شهر ما داده است، یکی دریاچه شورابیل و دیگری قوری گل است.
وی گفت: ساخت و ساز در حریم این برکه‌ها ظلم بزرگ به شهر و اهالی شهر و نشان بلادت در حفظ امانت است.
اایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار