عاشقانه ای برای پاییز

کاوش باستان‌شناسی در تپه تاریخی بریس شهرستان نمین

برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری

اعتراض مردم اردبیل به اقدامات آشوبگران/ پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستیم

همه پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل فعال هستند

استان اردبیل نیازمند افزایش دو‌ برابری تخت‌های بیمارستانی است

عکس| اعتراض مردم اردبیل نسبت به ایجاد آشوب در کشور

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

تعداد مراجعین ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان اردبیل کاهش یافت

مسابقه ای بدون خط پایان  

عشق و مصائب خبرنگاری

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

کد خبر: 34411 | تاریخ انتشار: 21:29:09 - دوشنبه 16 اسفند 1400 | بدون نظر | |

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل:

مشارکت ۱۲۰ پزشک در طرح ارجاع بیمه سلامت اردبیل/ ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: افرادی که دارای بیمه سلامت رایگان هستند می‌توانند با تعرفه دولتی به پزشکان عمومی تعیین شده مراجعه و در صورت نیاز به پزشکان متخصص ارجاع داده شوند.

بیمه سلامتوحید خلیل‌اللهی اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع و ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که بر اساس ارزیابی وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند از طریق نظام ارجاع و یا پزشک خانواده و در بخش‌های دولتی و غیردولتی طرف قرارداد اجرای برنامه مذکور انجام می‌شود.
وی با اشاره به پزشکان مشمول نظام ارجاع، افزود: پزشکان عمومی بخش خصوصی، پزشکان متخصص بخش خصوصی از جمله اطفال، داخلی، عفونی و… و پزشکان عمومی ثابت درمانگاه‌ها در نظام ارجاع مشارکت دارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: در طرح نظام ارجاع، شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر استان اردبیل ۱۲۰ پزشک حضور دارند که در شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، گرمی و خلخال فعالیت می‌کنند.
۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
خلیل‌اللهی با اشاره به جمعیت بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان اردبیل عنوان کرد: از جمعیت استان اردبیل ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که برای هر پزشک عمومی تک شیفت، یک هزار نفر پزشک عمومی دو شیفت، یک هزار و ۵۰۰ نفر جهت معالجه معرفی می‌شود.
وی گفت: پزشک خانواده سطح ۱ امکان ارجاع بیمه بیماران را تا ۱۰ الی ۱۵ درصد به پزشکان متخصص و فوق تخصص سطح ۲ و ۳ دارد.
 بیماران خاص نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل یادآور شد: بیماران خاص، شیمی درمانی و رادیوتراپی نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند و می‌توانند به پزشکان مربوطه متخصص مراجعه کنند و همچنین امکان مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های دولتی بدون نظام ارجاع به کلیه بیماران در هر زمان وجود دارد.
وی تاکید کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ تومان ماهانه بابت هر نفر از جمعیت تحت پوشش برای پزشکان عمومی تعیین شده و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز از این بابت برای پزشکان متخصص پرداخت می‌شود.
خلیل‌اللهی بیان کرد: فرانشیز پرداختی بیماران تحت پوشش حدود ۶ هزار تومان در مراجعه به پزشک خود عمومی است در حالی که ویزیت آزاد پزشک عمومی ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان است که تفاوت آن را بیمه پرداخت می‌کند.


وی تاکید کرد: بیمه سلامت از کلیه افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمانی در سطح استان، خصوصا در مناطق کم‌برخوردار جهت بیمه شدن رایگان از طریق صندوق سلامت همگانی دعوت می‌کند.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار