معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

«موئیل» مشگین‌شهر در بین ۱۳ روستای مهم گردشگری کشور قرار گرفت

۱۰ نفر از اراذل و اوباش در اردبیل دستگیر شدند

کد خبر: 36648 | تاریخ انتشار: 18:03:58 - پنج‌شنبه 7 مهر 1401 | بدون نظر | |

احداث کارخانه نوآوری آب اردبیل کلید خورد

سند همکاری مشترک راه‌اندازی کارخانه نوآوری آب اردبیل با حضور رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در پژوهشگاه وزارت نیرو امضا شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل و به نقل از روابط عمومی شرکت آب‌ و منطقه‌ای استان اردبیل، علی حیدری اظهار کرد: ارتقای بهره‌وری در تولید و انتقال توزیع آب، افزایش امنیت و تاب‌آوری صنعت آب، بومی‌سازی و خودکفایی، توسعه استفاده از هوش مصنوعی در صنعت آب، هوشمندسازی سنجش داده‌های صنعت آب و داده‌کاوی آمار و اطلاعات مبتنی بر هوش مصنوعی و توسعه سامانه‌های بومی پایش و مدیریت مصرف آب از موضوعات مدنظر در راه‌اندازی کارخانه نوآوری صنعت آب استان است.
وی با اشاره به اهداف این طرح افزود: ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و بستری برای رشد و پرورش ایده‌های نو بر مبنای دانش، ایجاد ارتباط موثر مابین هسته‌‏های پژوهشی، مراکز تحقیقاتی، تیم‌های نوآور و کسب و کارهای نوپا و حمایت و جهت‏‌دهی به طرح‌های نوآورانه پژوهشگران، محققان و کارآفرینان بر اساس بینش فناورانه از اهداف اولیه احداث کارخانه نورآوری آب است.
 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: کمک به شکل‏ گیری مفاهیم، مدل‏‌های کسب‌وکار و توسعه محصول در حوزه‌‏های تخصصی مرتبط، کمک به بلوغ، ادامه حیات و ارتباط کسب‌وکارهای نوپا، شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع کوچک با شرکت‌‏ها و صنایع بزرگ و تأمین سرمایه‌های مادی و معنوی، ایجاد بستر مناسب برای تجاری‌سازی محصولات نوآورانه بر اساس نیازها و اولویت ‏های‏ ملی و فراملی از دیگر اهداف این طرح محسوب می‌شود.
 حیدری تصریح کرد: شناسایی نخبگان، پژوهشگران و محققان توانمند و تشکیل تیم‌های نوآورانه و حمایت از  آن‌ها، ترویج و تشویق تیم‏‌ها و هسته‏‌ها به ایجاد کسب‌وکارهای دانش ‌بنیان و حمایت مادی و معنوی از آن‌ها از جمله وظایفی  که با راه‌اندازی این مرکز اجرایی خواهد شد.
وی گفت: تامین آموزش‌‏های لازم برای تیم‏‌های نوآورانه و فناورانه، تأمین نیازها، امکانات و فضای پویا، شناسایی و ارتباط با شرکت‌ها و صنایع همکار و توسعه، شبکه صنعتی و تدوین استراتژی در حوزه نوآوری براساس بینش و هوشمندی فناورانه، معرفی محصولات فناورانه به بازارهای تخصصی و قرارگیری در زنجیره تامین شرکت‌های همکار، با راه‌اندازی کارخانه نوآوری آب میسر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل، طرح‌های استحصال آب‌های ژرف، جوی و نامتعارف، بازیافت پساب و توسعه آب‌شیرین‌کن‌های مبتنی بر انرژی تجدیدپذیر، کاهش تلفات تولید، انتقال و توزیع در صنعت آب، انرژی‌های تجدیدپذیر و زنجیره ارزش آن، توسعه تبادلات و توسعه صادرات کالا و خدمات مرتبط با صنعت آب را اولویت‌های این کارخانه عنوان کرد.
مجید عمیدپو، رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو در ادامه این جلسه بر استفاده همه جانبه از ظرفیت‌های موجود در فن‌بازارها، دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی برای اجرای هر چه بهتر و کاربردی‌تر مفاد این تفاهمنامه تاکید کرد.
پایان پیام/۳۷۲۷/

source

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار