۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کشاورزان و تولیدکنندگان، جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند

17هزار و 500 خودروی سنگین و نیمه‌سنگین در اردبیل معاینه فنی شدند

پیدا شدن جسد غرق شده یک زن جوان در کانال آب پارس آبادمغان

حوادث رانندگی در روزعید قربان در استان اردبیل چهار فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت

کد خبر: 36485 | تاریخ انتشار: 18:58:45 - شنبه 2 مهر 1401 | بدون نظر | |

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

استاندار اردبیل گفت: در سطح استان به خصوص مرکز استان نیازمند افزایش دو برابری تعداد تخت‌های بیمارستانی هستیم.

سیدحامد عاملی بعدازظهر امروز در جریان بازدید و افتتاح طرح‌های درمانی که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان دچار عقب ماندگی‌های جدی اعم از تهیه تجهیزات پزشکی و ارتقای سطح کیفی تجهیزات موجود، توسعه فضا و تخت بیمارستانی و افزایش فضای آموزشی علوم پزشکی است.
وی افزود: کاهش و رفع عقب ماندگی‌های جدی حوزه بهداشت و درمان برخی از استان‌های کم برخوردار کشور همچون استان اردبیل، به صورت ویژه در دستور کار دولت است.
استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل کمتر از ۲ هزار تخت است که بر اساس آمار جمعیت و نظر متخصصان حوزه بهداشت و درمان، باید تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل به ۳ هزار و ۷۰۰ تخت افزایش پیدا کند و احداث یک بیمارستان با ظرفیت ۵۴۰ تخت در حال انجام بوده و احداث یک بیمارستان یک هزار تخت خوابی در حال پیگیری است.
عاملی بیان کرد: دستگاه MRI پارس آباد تا پایان سال جاری نصب شده و در تشخیص و درمان بیماری‌های گوناگون پیشرفت مطلوبی حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به برخی تجهیزات پزشکی مورد نیاز شهرستان مشگین شهر تشریح کرد: تا پایان سال جاری تست ورزشی، ماموگرافی و برخی تجهیزات مورد نیاز در این شهرستان مستقر خواهد شد.
استاندار اردبیل ادامه داد: در سایر شهرستان‌های استان، تجهیزات بیمارستانی و پیش بیمارستانی لازم تحویل داده شده و یا مراحل اداری را طی می‌کند.
عاملی تاکید کرد: امروز تعدادی از پروژه‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) همچون آنژیوگرافی هیبرید، سی تی اسکن اورژانس و واحد تصویربرداری مداخله‌ای به بهره‌برداری رسید که بخش قابل توجهی از این تجهیزات، بسیار پیشرفته بوده و با وجود تیم‌های متخصص تجهیزات، شاهد جهش بی‌سابقه در تشخیص و درمان برخی از بیماری‌ها خواهیم بود.
وی گفت: استقرار رادیو تراپی دوم و افزایش تعداد مورد نیاز آمبولانس‌ مرکز استان در دستور کار بوده و علاوه بر این، اقدامات لازم جهت ورود تجهیزات ناباروری در مرکز استان و شهرستان پارس آباد در حال انجام است/ایلقارنیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار