مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 36728 | تاریخ انتشار: 18:52:25 - جمعه 8 مهر 1401 | بدون نظر | |

نایب رئیس مجلس: دانشگاه‌ها نسخه پیشرفت و توسعه استان را تدوین کنند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه‌ها باید نسخه پیشرفت و توسعه استان را تدوین کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی نیکزاد در نشست هم اندیشی با مدیران دانشگاه‌های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر حمایت از حوزه فرهنگی در جامعه و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: دانشگاه محل حریت، آزادگی و شرافت بوده و به‌ همین دلیل اهمیت ویژه‌ای برای دانشگاه‌ها قائل هستیم.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید نسخه پیشرفت و توسعه استان را تدوین کنند، افزود: نباید نگاه مردم به دانشگاه‌ها همانند نگاه به دستگاه‌های اجرایی باشد، چرا که سطح دانشگاه فراتر از سطح دستگاه‌های اجرایی است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خصوص ایجاد دانشگاه صنعتی اردبیل، تصریح کرد: رایزنی‌های لازم در این خصوص با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده است.
نیکزاد با اشاره به قول مساعد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار اردبیل در خصوص اختصاص اعتبارات لازم برای کمک به ساخت خوابگاه دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی، ادامه داد: در خصوص ایجاد شهرک دانشگاهی برای کارکنان دانشگاه‌های استان نیز حمایت کرده و آماده رایزنی با وزرای مربوطه هستم.
نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی توجه به موضوع خانواده در کشور را بسیار مهم دانست و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند پشنهادات خود را در خصوص اثربخشی دانشگاه مربوطه در حوزه علم در برنامه هفتم ارائه کنند.
تشکیل ستاد توسعه استان با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی
اسماعیل چمنی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: ستاد توسعه استانی با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شده و کارگروه‌های مربوطه نیز در حال فعالیت هستند.
وی افزود: استان اردبیل نیازمند ایجاد موسسه بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و رباتیک است که در صورت تحقق این امر، علاوه بر شناساندن استان در حوزه علم و فناوری، شاهد اشتغالزایی مناسبی نیز در این حوزه خواهیم بود.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به لحاظ شدن مالیات پلکانی برای حق التدریس‌ها و مشکلات تامین مسکن دانشگاهیان، از نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا حمایت‌های لازم را جهت رفع این مشکلات انجام دهد.
چمنی خواستار حمایت‌های لازم مجلس و دولت برای اختصاص اعتبارات لازم به‌منظور تکمیل پروژه های نیمه تمام دانشگاه شد و گفت: دانشگاه محقق اردبیلی با حدود ۱۲ هزار نفر دانشجو، ۴۰۰ عضو هیات علمی و بیش از ۴۰۰ کارمند نیازمند ترمیم بودجه در سال آتی است.
پایان پیام/۳۷۲۷/

source

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار