گشتی در آرامگاه پنجمین شیخ طریقت صفوی در مشگین‌شهر

برگزاری فراخوان بین‌المللی رهیافت‌های سوادآموزی در زیست بوم جدید

اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای مسافران نوروزی در اردبیل

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

دستگاه قضایی از اقدامات قانونی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌کند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

توقیف ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در اردبیل

۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

کد خبر: 36793 | تاریخ انتشار: 19:26:04 - جمعه 15 مهر 1401 | بدون نظر | |

آیت‌الله عاملی: فرمایشات رهبری فصل الخطاب است/ متولیان امنیت در هر کشوری جایگاهی ویژه دارند

ایت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور پر شور و باشکوه مردم در محل مصلی اردبیل برگزار گردید، به تبیین فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری از جامع‌ترین خطبه‌ها در یک زمان حساس بود هم به مطالبه به حق توجه داشتند، هم دشمن را کاملاً مایوس ساختند، هم حرمت اقشار خاص را رعایت کردند و هم سوژه‌ای به دست دشمنان و امپراطوری رسانه‌ای دشمن ندادند،سخنان ایشان تماماً ظهور اقتدار بود و ذره‌ای انفعال در آن به چشم نمی‌خورد.

وی افزود: بدون تردید دنیا و بلکه دشمنان این کشور غبطه چنین رهبری را می‌خورند قطعاً فرمایش ایشان فصل الخطاب است حرمت این سخنان پر نغز باید رعایت شود و اول مجموعه‌ای که اولویت به رعایت حرمت است خود دولت می‌باشد؛ دولت باید از ایجاد هرگونه زمینه نارضایتی خودداری کند؛ آینده‌نگری، مهار تورم، کوچک نکردن سفره مردم، تقویت توان خرید مردم، توجه به معیشت دهک‌های پایین، تمرکز جدی روی اقلام پرمصرف خوراکی، خیز بلند برای ایجاد اشتغال، اعاده وثوق مردمی و… همه این‌ها حمایت عملی از فرمایش مقام معظم رهبری است.

آیت الله عاملی ضمن قدردانی از قوه قضائیه و نیروی انتظامی تصریح کرد: از دستگاه قضایی کشور و نیروی انتظامی قلباً و صمیمانه تشکر می‌کنیم که جمع عمده دستگیرشدگان فریب خورده را در حوادث اخیر آزاد کردند ما همه یک خانواده را تشکیل می‌دهیم و راضی نیستیم هیچ یک از این اعضاء گرفتاری داشته باشند از آزادشدگان نیز انتظار است که جز مصالح کشور عزیز در نظر نداشته باشند و کانال‌های خارجی و سایت‌های معاند را امین خود و امین کشور و ملت ندانند.

عاملی با بیان اینکه متولیان امنیت در هر کشوری جایگاهی قدسی و ویژه دارند افزود: در تمام دنیا کوچک‌ترین اهانت و تعرض به متولیان امنیت جرم بزرگی محسوب می‌شود چون می‌دانند که با اختلال امنیت مال مردم، جان آنها، حیثیت آنها، کسب وکار، آینده و کشور آنها همه بر باد خواهد بود. حضرت ابراهیم بعد از ورود به منطقه مکه در حالی که هنوز شهری به نام مکه درست نشده بود به خداوند عرض کرد رب اجعل هذا بلدً آمنا یعنی خدایا این منطقه را به شهر تبدیل کن اما شهری که امنیت داشته باشد.

وی افزود:  قرآن یک علت لزوم عبادت را اعطاء امنیت توسط خداوند می‌داند و می فرماید ” لِإِیلَافِ قُرَیْشٍ  إِیلَافِهِمْ رِحْلَةَ الشِّتَاءِ وَالصَّیْفِ فَلْیَعْبُدُوا رَبَّ هَذَا الْبَیْتِ الَّذِی أَطْعَمَهُمْ مِنْ جُوعٍ وَآمَنَهُمْ مِنْ خَوْفٍ ” ( براى الفت‏ دادن قریش الفتشان هنگام کوچ زمستان و تابستان [خدا پیلداران را نابود کرد] پس باید خداوند این خانه را بپرستند همان [خدایى] که در گرسنگى غذایشان داد و از بیم [دشمن] آسوده ‏خاطرشان کرد )

امام جمعه اردبیل گفت: تمام نیروهای امنیتی و قضایی متولی امنیت در کشور ما هستند، دستگاه قضایی، اطلاعات، سپاه، مرزبانی و نیروی انتظامی در نقش این عزیزان  همین بس که تصور کنید شهر یک هفته مثلاً از نیروی انتظامی خالی است یعنی یک هفته اصحاب جرم احساس امنیت بکنند طبعاً مجال زندگی از جامعه سلب خواهد شد از همه این مجموعه‌ها که نعمت امنیت را برای ملت ما دو دستی و با سخاوت تمام تقدیم می‌کنند تشکر می‌کنیم.

وی در بخش‌های دیگر از خطبه‌ها ضمن قدردانی از سخنان وزیر دفاع جمهوری آذربایجان افزود: از وزیر دفاع آذربایجان قلباً تشکر می‌کنم که این هفته در تماس با سردار باقری گفته است هیچ چشم داشتی به خاک ارمنستان نداشته و قصد عملیات نظامی برای تصرف خاک ارمنستان را نداریم مشکلات ارمنستان و آذربایجان با گفتگو و دوستی قابل حل است در این سخن عقلانیت موج می‌زند همه می‌گفتند این روزها قفقاز آرامش قبل از طوفان است اما این سخن وزیر دفاع آذربایجان همه چیز را حل کرد و من اعتقاد دارم با سخن ایشان زمینه برای توسعه روابط کاملاً فراهم است امیدواریم که این اظهارات در عمل نیز حاکم بر تمام تنش‌ها بشود .

عاملی افزود: ریاست محترم جمهور پیشنهاد کرد که جایی برای حرف زدن و اعتراض مشخص شود، بر اساس این پیشنهاد رئیس جمهور ما هم پیشنهاد می‌کنیم رئیس جمهور در اسرع وقت لایحه گفت وگو را به مجلس ارائه کند این اقدام نشان بلوغ و اقتدار دولت و نشان نهایت احترام و اکرام به ملت خواهدبود. شنیدن سوال و اعتراض ملت آنها و لزوم توجیه اذهان از اصول نورانی مدیریتی رسول خدا و امیر المومنین است .امیر المومنین اصحاب خود را را تشویق می‌کند که به او خیرخواهی کنند و تذکر دهند.

وی گفت: نمازهای جمعه مسئولیت خطیری در این باب دارند، نماز جمعه مال مردم و مال ملت است و باید همیشه در اردوگاه ملت و واسطه خیر و حلقه عقلانی بین ملت و دولت باشد. اصلی‌ترین مشکلات و سوالات ملت باید در نماز جمعه مطرح شود اگر مطالب عقلانی و منطقی معترضین در نماز جمعه مطرح شود دیگر انگیزه‌ای برای حضور در خیابان و تامین زمینه برای سوء استفاده و موج سواری دشمن درست نمی‌شود .

وی ادامه داد: اگر ارزش افزوده به صورت ملی تقسیم شود استان‌های محروم و کم برخوردار به یک تحول عظیم عمرانی دست پیدا  می‌کنند در آن صورت می‌توان از توازن سخن گفت متاسفانه در سال‌های گذشته برای تقسیم استانی ارزش افزوده از مجلس رای گرفته‌اند و توجه نکرده‌اند که این مصوبه روا داشتن بزرگ‌ترین ظلم در حق استان‌های محروم است. این قانون باید سریعاً توسط مجلس فعلی مورد تجدید نظر قرار گیرد این‌ها از باب نمونه است و من حاضرم مطالبات منطقی جوانان معترض را هم شخصاً استماع و به مقامات مسئول برسانم و هم در خطبه‌ها مطرح کنم.

امام جمعه اردبیل در پایان افزود: این روزها آمریکا و انگلیس با عصبانیت تمام ایران را تهدید می‌کنند که چرا ناآرامی‌ها را مهار کردید؟ جیغ بنفش آن‌ها در این خصوص همه را به تعجب وا داشته است همه خیال می‌کنند که عصبانیت آنها واقعاً از مهار ناآرامی است، ولی موضوع مطلب دیگری است در ناآرامی‌های اخیر نیروهای رهبری کننده بسیار مهم آن‌ها که دوره‌های بسیار حساس در مراکزصهیونیستی و آمریکایی گذرانده بودند، دستگیر شدند جمعی از کارمندان سفارتخانه‌های اروپایی نیز جزو دستگیرشدگان هستند یک نیروی آن‌ها که از اقلیم کردستان عراق وارد ایران شده واعتراضات را رهبری می‌کرد، دستگیر شده است.

وی افزود: این فرد از جهت ارزش اطلاعاتی آن قدر مهم است که نمی‌توان به آن قیمت گذاشت و آمریکا و انگلیس اگر فقط به خاطر همین فرد دق مرگ شوند، مورد ملامت نیستند در خود منطقه ما یک سوژه بسیار ویژه خارجی دستگیر و با دقت و عنایت ویژه به مرکز منتقل گردید، در این خصوص باید به طور ویژه از وزارت اطلاعات تشکر کرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار