سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

«موئیل» مشگین‌شهر در بین ۱۳ روستای مهم گردشگری کشور قرار گرفت

۱۰ نفر از اراذل و اوباش در اردبیل دستگیر شدند

آسیب دیدگی ۱۰۰ درصد محصول برنج در مشگین‌شهر

طغیان رودخانه‌های مشگین‌شهر در پی بارش‌های اخیر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

ساخت مسکن برای ۲۶۰۰۰ متقاضی نهضت ملی

کد خبر: 37752 | تاریخ انتشار: 14:52:24 - دوشنبه 25 مهر 1401 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل: ریل‌گذاری راه‌آهن اردبیل به ۱۳۰ کیلومتر رسید

ایلقار نیوز: سیدحامد عاملی در نشست با اعضای هیات مدیره جامعه اسلامی اصناف اردبیل اظهار کرد: ارتقای زیرساخت‌های استان از جمله بزرگراه، راه‌آهن و فرودگاه در استفاده از ظرفیت‌های موجود و ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی دارای اهمیت زیادی بوده و تلاش‌ها در این زمینه ادامه دارد.

وی ادامه داد: تکمیل راه‌آهن دارای جنبه اقتصادی مهمی بوده و در پیشرفت اقتصادی استان اردبیل به لحاظ تسهیل و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل دارای اهمیت است و موجب ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌شود.

عاملی بیان کرد: روند تکمیل راه‌آهن اردبیل – میانه از سال گذشته با تأمین اعتبار لازم از محل سفر رئیس‌جمهور و بانک‌های رفاه و سپه شتاب گرفته و در ۵۰ کیلومتر از مسیر گلوگاهی این پروژه که تا سال گذشته پیشرفت چندانی نداشت، اقدامات مهمی در زمینه تونل‌ها و پل‌ها انجام یافته است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون نزدیک به ۱۳۰ کیلومتر از مسیر راه‌آهن اردبیل – میانه ریل‌گذاری شده که تلاش می‌شود با تأمین اعتبار لازم برای اجرای زیرسازی و روسازی در نیمه دوم سال، روند تکمیل این پروژه شتاب بیشتری بگیرد.

استاندار اردبیل گفت: ادامه راه‌آهن اردبیل و اتصال آن به کشور جمهوری آذربایجان از مسیر پارس‌آباد به لحاظ راهبردی می‌تواند برای کل کشور موثر و دارای اهمیت باشد که در این زمینه همه نخبگان و مسؤولان باید برای تحقق آن کمک کنند.

استاندار اردبیل: ریل‌گذاری راه‌آهن اردبیل به ۱۳۰ کیلومتر رسید

عاملی اظهار کرد: نقش ارتباطات هوایی در پیشرفت استان اردبیل نیز مهم است و در این راستا اقداماتی برای بهبود شرایط پروازها و ایجاد خط هوایی مخصوص استان در حال انجام و پیگیری است.

وی افزود: در زمینه بزرگراه، هم‌اکنون با جذب منابع و اجرای بزرگراه شمال – جنوب استان اردبیل تلاش می‌شود شاخص بزرگراهی استان به شاخص کشوری رسیده و استان از طریق بزرگراه به مرکز کشور متصل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه همزمان به حوزه‌های آموزشی و پرورشی در استان تاکید کرد و افزود: منابع انسانی توانمند در پیشرفت هر منطقه‌ای نقش مهمی دارد و توجه به ارتقای کمی و کیفی آموزش و زیرساخت‌های آموزشی در استان اردبیل از جمله اقداماتی است که در برنامه تحولی دولت در استان قرار دارد.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: توجه به حوزه پرورشی همزمان با آموزش از جمله ضرورت‌ها است چراکه پرورش اگر مناسب نباشد، فرد پس از اتمام تحصیل در حل مسائل و مشکلات خود دچار مشکل شده و جامعه نیز دچار آسیب‌ها و ناهنجاری‌هایی می‌شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار