تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 39875 | تاریخ انتشار: 18:35:40 - دوشنبه 2 آبان 1401 | بدون نظر | |

اقدامات پیشگیرانه از آنفلوانزا در مدارس اجرا شود

پرویز وکیلی امروز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال اعلام کرد: تعداد قابل توجهی از دانش آموزان مدارس این شهرستان با بیماری آنفلوانزای فصلی درگیر شده‌اند و لازم است که اقدامات پیشگیرانه از جمله استراحت در منزل دانش آموزان بیمار و جلوگیری از ورود دانش آموزان بیمار به مدرسه و حضور در جمع دانش آموزان سالم برای جلوگیری از همه گیری این بیماری واگیردار در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

وی اظهار کرد: متاسفانه استقبال جمعیت دانش آموزی خلخال از دزهای سوم و چهارم کرونا ضعیف بوده و با توجه به اینکه کرونا هنوز از جامعه به طور قطعی جمع نشده لازم است مسئولین ذیربط و مدیران مدارس به همراه والدین دانش آموزان، این قشر تاثیرگذار جامعه را برای دریافت دزهای سوم و چهارم کرونا ترغیب و تشویق کنند.

وکیلی اظهار داشت: در حال حاضر تنها یک هزار و ۱۰۰ نفر از مجموع جمعیت دانش آموزی این شهرستان که ۸ درصد دانش آموزان خلخال را شامل می شود موفق به دریافت دزهای سوم و چهارم کرونا شده‌اند.

نماینده دانشکده علوم پزشکی و خدمان بهداشتی و درمانی گفت: با شروع فصل سرما و  بسته شدن درب و پنجره کلاس های مدارس احتمال شدت شیوع کرونا در بین جمعیت دانش آموزی نیز افزایش یافته و برای پیشگیری از این لازم است که اقدامات پیشگیرانه از جمله تهویه هوای کلاس و استفاده از ماسک و همچنین رعایت فاصله اجتماعی در سطح همه کلاس ها مدارس و از سوی دانش آموزان و فرهنگیان در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد .

وی از اجرای طرح سلامت دهان و دندان در بین جمعیت دانش آموزی خلخال خبر داد و اظهار کرد: این طرح با همکاری مربیان و دبیران بهداشت مدارس و با مراجعه اکیپ های مجری این طرح به مدارس انجام تا از هرگونه پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان زیر ۱۷ سال جلوگیری شود.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز گفت: با جابجایی سه مدرسه و همچنین اضافه شدن ساختمان دو مدرسه جدید در سال جاری به مجموعه مدارس تازه ساخت شهر خلخال هم اکنون بخش مهمی از مشکل کمبود فضای آموزشی در این شهر برطرف شده است.

مستقیم حسینی گفت: با جابجایی ۳ مدرسه و افزایش دو مدرسه ضمن کاهش تراکم دانش آموزی در کلاس های درس ،شش کلاس درسی به مجموع کلاس های درسی مدارس خاص این شهر اضافه شده و محیط لازم برای ارتقاء کیفیت آموزشی دانش آموزان در خلخال فراهم شده است.

مدیر آموزش و پرورش خلخال با بیان اینکه بخش مهمی از مشکلات مربوط به تأسیسات گرمایشی مدارس خلخال قبل از آغاز سال تحصیلی برطرف شده است از تلاش برای تعمیر و تجهیز تاسیسات گرمایشی ۳ مدرسه مشکل دار این شهر خبر داد.

حسینی گفت: در سال تحصیلی جاری علاوه بر تامین ۴۰۰ دستگاه صندلی نو برای دانش آموزان مدارس ۳۴ دستگاه رایانه جدید برای ارتقای سطح هوشمند سازی مدارس در اختیار مدارس خلخال قرار گرفته است.

او همچنین از نوسازی ایزوگام چندین مدرسه با استفاده از ۶ هزار متر مربع ایزوگام جدید خبر داد و گفت: با این کار هم اکنون مشکل نفوذ باران به ساختمان مدارس قدیمی این شهر برطرف شده است .

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار