تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در اردبیل

مشگین‌شهر با تقدیم ۸۰۰ شهید دلدادگی خود به نظام را ثابت کرده است

کد خبر: 38949 | تاریخ انتشار: 16:52:24 - شنبه 30 مهر 1401 | بدون نظر | |

تمام پروژه‌های بزرگراهی استان اردبیل دارای ردیف ملی هستند

ایلقارنیوز:معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه توسعه راه‌های استان دوبرابر شده است، گفت: تمام پروژه‌های بزرگراهی استان اردبیل دارای ردیف ملی هستند.

علی یوسف زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه توسعه پایدار استان‌ها منوط به توسعه راه‌هاست افزود: یکی از اولویت‌های اصلی و دغدغه‌های جدی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث بزرگراه و آزادراه است.

وی با اشاره به اینکه ساخت و توسعه راه‌های ایمن در مسیرهای اصلی به عنوان مطالبه به حق مردم از اهداف مهم وزارت راه در سال‌های اخیر بوده است، تصریح کرد: استان اردبیل از لحاظ برخورداری بزرگراه در کشور جزو دهک‌های آخر در بین استان‌ها است و یکی از بزرگترین دلیل آن عدم احساس نیاز به توسعه شبکه بزرگراهی استان درسالیان قبل بود که از پنج سال پیش توسعه بزرگراه و آزادراه که از شاخص‌های توسعه استان نیز می‌باشد مورد توجه قرار گرفت.

یوسف زاده اظهار کرد: تا پنج سال پیش فقط چهار پروژه اردبیل – نیر، اردبیل – نمین، اردبیل – مشگین شهر و۵۰ کیلومتر از پروژه اردبیل – گرمی دارای ردیف اعتباری ملی بودند ولی در سال‌های اخیر تمام مسیرها دارای ردیف ملی شده اند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل سرجمع پروژه‌های راه اصلی و بزرگراهی استان اردبیل را ۸۷۴ کیلومتر برشمرد و بیان کرد: مطالعه سنجی همه مسیرها به پایان رسیده و مورد تایید وزارتخانه قرار گرفته است.

یوسف‌زاده اتمام کار مطالعه سنجی از نظر توجیه فنی و اقتصادی، اخذ مجوز ماده ۲۳ و قرار گرفتن این مقدار از بزرگراه در ردیف اعتباری بودجه را یادآور شد و اظهار کرد: در مقایسه با پنج سال گذشته و با وجود همه مشکلات و کمبودها اکنون توسعه راه‌ها در استان اردبیل دوبرابر شده است.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۶ هزار و ۳۷۴ کیلومتر جاده استان اردبیل ۲۰۸ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی است.

از چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی و قرار گرفتن در سرزمین فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند است.

هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسالم در جاده‌های این استان قرار دارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار