۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

کد خبر: 37641 | تاریخ انتشار: 20:29:14 - پنج‌شنبه 21 مهر 1401 | بدون نظر | |

پیشرفت فیزیکی سد عنبران نمین به ۷۷ درصد رسید

جبرئیل رمضانی صبح امروز در بازدید از عملیات اجرایی سد عنبران از پیشرفت فیزیکی ۷۷ درصدی عملیات اجرایی سد عنبران در شهرستان نمین خبر داد و اظهار کرد: با بهره‌برداری از این سد ۷۰۰ هکتار از اراضی پایین دست سد زیر کشت آبی خواهد رفت.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این سد از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است، افزود: میزان پیشرفت فیزیکی این سد در سال گذشته ۶۰ درصد بود که با تامین اعتبارات لازم پیشرفت آن در سال جاری نسبت به سال گذشته هم  ۱۷ درصد افزایش یافت.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه این سد دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: سد عنبران با حجم مخزن یک میلیون مترمکعب با هدف تامین آب کشاورزی، تغذیه چاه‌ها و قنوات پایین دست، گردشگری و توسعه صنایع روستایی در بالادست شهر مرزی عنبران در حال احداث است که با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح ۷۰۰ هکتار اراضی عنبران زیر پوشش آبی می‌رود.

وی بیان کرد: تاکنون ۸۹۰ میلیارد ریال برای اجرای سد عنبران هزینه شده که ۲۹۰ میلیارد ریال آن سال گذشته اختصاص داده شده و برای اتمام آن ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

رمضانی تشریح کرد: هم اکنون کارگاه با ۱۱۰ نیروی انسانی و ۶۳ دستگاه سنگین بصورت دو شیفت کاری فعال است و جزو معدود کارگاه‌های عمرانی است که تعطیل نشده و هیچگونه بدهی به پیمانکار و کارگر ندارد.

وی با تشریح اقدامات انجام گرفته در این پروژه، اعلام کرد: حفاری ۱۰ حلقه از ۱۲ حلقه چاهک پیرومتر و ۹ حلقه از ۱۴ حلقه چاه به اتمام رسیده و ابزار دقیق هم در حال نصب است بطوریکه سازه برج آبگیر و سازه خروجی با پیشرفت ۵۸ درصد در حال اجرا است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل تاکید کرد: تا یک ماه آینده خاک‌ریزی بدنه سد به اتمام می‌رسد و در صورت مساعد شدن هوا عملیات اجرایی سد هم تسریع شده و در زمان مقرر تکمیل می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار