سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 40241 | تاریخ انتشار: 21:21:58 - سه‌شنبه 10 آبان 1401 | بدون نظر | |

سهم صنعت در اشتغال استان اردبیل به ۳۰ درصد رسید

رامین صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: متوسط سهم بخش صنعت از اشتغال کشوری 35 درصد است که تلاش می‌کنیم به این رقم دست یابیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی  استان اضافه کرد: امسال از محل تبصره ۱۸ به میزان سه هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحد های تولیدی و صنعتی با هدف رونق تولید و اشتغال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: میزان تسهیلات مصوب برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان از سوی بانک‌های عامل سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بود که ۸۰ درصد آن پرداخت شده و ۲۰ درصد دیگر هم بزودی پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: این تسهیلات از سوی بانک‌های صنعت معدن، توسعه تعاون، آینده و ملت به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی راکد با ارائه تسهیلات کم‌بهره در اولویت راه‌اندازی هستند، اظهار کرد: یکی از اهداف جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، راه‌اندازی طرح‌های جدید و در کنار آن احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه آنهاست و محقق شدن این هدف مستلزم همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی در ادامه رفع موانع تولید، حفظ و ایجاد اشتغال جدید و پایدار را تضمین‌کننده توسعه اقتصادی عنوان کرد و افزود: با توجه به اولویت‌گذاری دولت درباره رونق تولید و ایجاد اشتغال، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی مشکلات و موانع قانونی موجود را بررسی و درصدد مرتفع کردن این مشکلات است.

سهم صنعت در اشتغال استان اردبیل به ۳۰ درصد رسید

صادقی با اشاره به برنامه سازمان صمت استان اردبیل برای فعال سازی واحدهای راکد استان گفت: واحدهای تولیدی راکد قابل احیا پس از بررسی‌های کارشناسی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل در ادامه از افزایش ساخت محصولات صنعتی در استان اردبیل با هدف جلوگیری از واردات و خروج ارز خبر داد و گفت: در این راستا چندین محصول در حوزه صنایع الکترونیک در اردبیل تولید می‌شود که این استان را به قطب صنایع الکترونیک تبدیل می‌کند.

وی با اشاره به صادرات صنایع مرتبط با ام‌دی‌اف، پلاستیک و فولاد از استان افزود: یکی از برنامه‌هایی که در استان اردبیل رونق گرفته، تولید محصولات صادرات‌ محور است و برای اینکه بتوانیم به این واحدها کمک کنیم، تیمی کارشناسی در سازمان صمت مستقر شده که موارد را بررسی می‌کند.

صادقی اضافه کرد: هم اکنون سهم بخش صنعت در حوزه اشتغال استان با اقدام‌های صورت گرفته و تسهیل امور واحدهای تولیدی به ۲۹.۵ درصد افزایش یافته است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار