۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

کد خبر: 40242 | تاریخ انتشار: 21:18:02 - سه‌شنبه 10 آبان 1401 | بدون نظر | |

معلمان مهرآفرین بدون آزمون مشمول رتبه‌بندی می‌شوند

ولی اسماعیلی ، اظهار کرد: در کنار رتبه‌بندی، قرار شد آموزش و پرورش به سرعت برای معلمان طرح مهرآفرین کد شناسه را نیز صادر کند و افزایش حقوق اعمال شده مشمول این معلمان نیز خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس کارکنان دولت تا ۹۰۰ هزار تومان با افزایش حقوق مواجه خواهند شد و در کنار آن ۲۰۰ هزار تومان به حق عائله‌مندی و به ازای هر فرزند ۱۰۰ هزار تومان نیز به حق اولاد افزوده خواهد شد تا در مجموع افزایش مناسبی برای کارکنان و بازنشستگان اعمال شود.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز که در اوایل سال ۲۰ درصد افزایش را داشتند، با ۳۰ درصد اعمال افزایش جدید در سال‌جاری با ۵۰ درصد افزایش پرداخت مستمری روبه‌رو می‌شوند.

اسماعیلی افزود: مجلس به دولت اجازه داده تا اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی را در سال‌جاری تا ۲۰ درصد و در سقف مصارف قانون بودجه برای اجرای این قانون افزایش دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای نیروهای مسلح ۲۰ درصد افزایش و هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز ۱۵ درصد افزایش حقوق و مزایا در نظر گرفته شده که دولت موظف است در آبان ماه به همراه مابه‌التفاوت مهرماه پرداختی افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان را اعمال کند.

اسماعیلی اضافه کرد: جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر نیز که فاقد شغل هستند، با افزایش مناسب حق و حقوق و مزایا روبه‌رو می‌شوند تا امکان حمایت و پشتیبانی آنها فراهم آید.

وی بیان کرد: دولت بعد از تأیید این مصوبه مجلس از سوی شورای نگهبان و ابلاغ آن تا آخر آبان ماه باید معوقه ماه گذشته و افزایش ماه جاری را نیز در حقوق اعمال کرده و پرداختی را انجام دهد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: این قانون علاوه بر دستگاه‌های دولتی، شامل دستگاه‌ها و نهادهای عمومی و غیردولتی نیز می‌شود و نیروهای تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیز از این افزایش مزایا و حقوق بهره‌مند خواهند شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار