سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42537 | تاریخ انتشار: 9:30:09 - سه‌شنبه 22 آذر 1401 | بدون نظر | |

اردبیل به واسطه قابلیت‌هایش پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو شد

– دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو گفت: اردبیل به دلیل داشتن قابلیت‌های موجود به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو این سازمان در سال ۲۰۲۳ میلادی انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا ، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل روز دوشنبه اعلام کرد: خسرو ناظری در دیدار با سرپرست این اداره کل افزود: هدف از انتخاب پایتخت گردشگری استفاده از ظرفیت‌های شهرهای توریستی کشورهای عضو اکو و توسعه گردشگری است و انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۲۳ در این راستا بوده است.

او تصریح کرد: از توصیف اردبیل و قابلیت‌های گردشگری آن را بسیار شنیده‌ام و طی۲ هفته آینده به اردبیل سفر خواهم کرد تا در آستانه برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از ظرفیت‌های گردشگری این استان بازدید کنم.
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل نیز در این دیدار، پیشنهاد میزبانی اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ در شهر اردبیل را مطرح کرد که با استقبال دبیرکل این سازمان مواجه و مقرر شد این موضوع در جلسه روزهای آینده سازمان مطرح شود.

وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در خجند تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشورها برگزار شد، شهر اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشورها انتخاب و تصویب کردند و بر این اساس، برنامه‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از اواخر آذرماه و اوایل دی ماه امسال با آغاز سال نو میلادی و با حضور وزرای گردشگری و سفرا و مهمانان خارجی و داخلی دیگر در اردبیل شروع خواهد شد.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های متعدد گردشگری تاریخی، طبیعی، دینی و اقتصادی در شمال ایران و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار