سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 43686 | تاریخ انتشار: 13:25:10 - جمعه 9 دی 1401 | بدون نظر | |

تکمیل بزرگراه‌ها از محل تهاتر نفت/سرمایه گذار خارجی حمایت می شود

محبوب حیدری  اظهار کرد: با پیگیری استاندار اردبیل تلاش بر جذب سرمایه گذار خارجی برای جذب منابع تهاتر نفت است تا راه‌های مواصلاتی استان اردبیل در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه استاندار اردبیل پروسه جذب سرمایه گذار خارجی و تأمین منابع از محل تهاتر نفت را برای توسعه بزرگراه‌ها به جد دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: در هفت ماه گذشته بخش عظیمی از این فرآیند انجام شده تا با هماهنگی وزارت نفت، راه و دستگاه‌های نظارتی این کار به سرانجام رسیده و از محل تهاتر نفت برای ۳۰۰ کیلومتر توسعه بزرگراه استان منابع تأمین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تکمیل ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه نیاز به ۶ هزار میلیارد تومان منابع دارد که اگر این منابع تخصیص یابد ما در مدت دو سال می‌توانیم این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.

حیدری افزود: سالانه با تأمین ۳ هزار میلیارد تومان به راحتی می‌توان ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه را در هر سال به بهره برداری رساند که هیچ مانعی در جذب اعتبارات و منابع نیز وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای پیمانکار محور پارس آباد – سربند – مشگین‌شهر ۱۹۰ میلیارد تومان بدهی داریم و در سایر پروژه‌ها نیز به همین میزان بدهی به پیمانکاران بومی و غیربومی وجود دارد اما تلاشگران این عرصه با صبوری و حوصله سعی دارند کار را به پیش ببرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با قدردانی از استاندار اردبیل، نمایندگان مجلس و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در یک سال گذشته برای بهره‌مندی راه‌های استان از ردیف ملی اعتبارات بیان کرد: با ردیف دار شدن راه‌های شریانی استان از منابع بودجه‌ای دولت تخصیص اعتبارات را متقبل شده و در حقیقت سعی بر سرعت دادن به پروژه‌های زیربنایی و اساسی است.

حیدری تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵۰ کیلومتر راه‌های مواصلاتی در این استان اعم از پارس آباد به مشگین‌شهر، سه راهی صحرا – گرمی – بیله سوار، اردبیل – سرچم، اردبیل – آستارا و اردبیل – سراب مجوز بهره‌مندی از ردیف ملی اعتبارات سالانه را دارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در مناطق مختلف استان در حال اجراست، اظهار کرد: تکمیل این پروژه‌ها با اولویت در حال انجام است و راه‌هایی که نزدیکی شهرها و در مسیر پرترافیک قرار دارند در اولویت توسعه و تکمیل قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت استان اردبیل در بهره‌مندی از بزرگراه‌ها مناسب نیست و ما نمی‌توانیم خودمان را با استان‌های همسایه تبریز و رشت مقایسه کنیم چرا که آمار تردد جاده‌های آنها بسیار بالاست و این اصل را باید قبول کنیم که ما در بحث توسعه بزرگراه‌ها دچار عقب ماندگی تاریخی هستیم.

حیدری بیان کرد: منابع دولتی هرچند با تلاش استاندار و نمایندگان سالانه به این پروژه‌ها اختصاص می‌یابد اما با توجه به بالا بودن هزینه توسعه بزرگراه ما با این منابع محدود نمی‌توانیم کار را به پیش ببریم و در این حوزه موفق عمل کنیم.

شاخص توسعه بزرگراه‌های اردبیل به ۲۷ درصد رسیده است

حیدری تصریح کرد: امسال ۵۰ کیلومتر بزرگراه افتتاح کردیم تا شاخص استان به توسعه بزرگراه‌ها از عدد ۲۱ به ۲۷ درصد برسد که این رشد ۶ درصد امیدبخش است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تا شهریور سال آینده قرار است ۵۰ کیلومتر بزرگراه دیگر به بهره برداری برسد تا ما به میانگین کشوری نزدیک تر شویم.

حیدری افزود: ما از ظرفیت نمایندگان و پیگیری‌های مسئولان دلسوز استانی و کشوری استفاده کردیم تا اعتبار جذب شده در توسعه بزرگراه‌ها در سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۸۰۰ میلیارد تومان رسید و امسال نیز همین رویکرد با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی راهکار اول را در این زمینه تأمین اعتبار از محل ماده ۵۶ و فاینانس بانکی اعلام کرد و گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از این محل به پروژه‌های بزرگراهی استان کمک شده که بانک‌های عامل برای محور اردبیل – سرچم، مشگین شهر – سربند و کلور – درام این منابع را اختصاص داده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: از محل تهاتر نفت نیز ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای محور اردبیل – سرچم اختصاص یافته و تلاش می‌کنیم برای بزرگراه گرمی به بیله سوار و اردبیل به مشگین‌شهر نیز از همین محل منابع مورد نیاز را تأمین کنیم.

حیدری اظهار کرد: در حال حاضر هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه در تپه ماهور ۳۰ میلیارد تومان، هر کیلومتر احداث تونل ۳۰۰ میلیارد تومان و پل خاص نیز ۳۰۰ میلیارد تومان است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار